Jak mogę usunąć urządzenia Bluetooth na moim komputerze Mac


37

Miałem urządzenie audio Bluetooth (głośnik Bose SoundLink Wireless Mobile) zapamiętane na moim MacBooku Pro z systemem OS X 10.8.5. Teraz już go nie mam i chcę go połączyć z innym urządzeniem audio i wydaje się, że nie mogę zapomnieć o urządzeniu Bose i połączyć się z moim bieżącym urządzeniem. Jak mogę usunąć urządzenie Bose?

Odpowiedzi:


72

W Preferencjach systemowych> Bluetooth upewnij się, że Bluetooth jest włączony i pole wyboru Pokaż Bluetooth w pasku menu jest zaznaczone. Następnie przytrzymaj altlub optionprzed kliknięciem ikony menu paska narzędzi Bluetooth. Teraz w menu kontekstowym urządzenia możesz je usunąć.

Zrzut ekranu pokazujący, gdzie i jak kliknąć


1
W menu miałem kilka urządzeń, które nie były wyświetlane w ustawieniach Bluetooth, i to był jedyny sposób, aby je zapomnieć.
Woahdae,

Dzięki za milion. Jakoś to jedyny sposób, który działa.
barwić

Cóż za proste i dokładne rozwiązanie! Działa idealnie.
Wooseong Kim,

1
Kiedy pomyślałem o czasie, gdy próbuję usunąć stare urządzenia z Preferencji systemowych> Bluetooth ... dlaczego na ziemi Mac musi najpierw sparować się z urządzeniem, które chcemy usunąć ?! I oczywiście to urządzenie zawiedzie, a my nie mamy możliwości zapomnienia / usunięcia :-P Na szczęście twoje rozwiązanie działało dla mnie bezbłędnie ... Dziękuję bardzo.
Gwyneth Llewelyn

Urządzenia po prostu będą ponownie łączyć się przy następnym restarcie, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, które nie rozwiązuje pierwotnego pytania o trwałe usunięcie urządzenia. Przynajmniej od 2019 r.
timothymarois

10

W skrajnych sytuacjach czasami wymienione opcje nie działają. Jeśli masz problemy z usunięciem urządzenia, możesz je usunąć

/Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist

i uruchom ponownie. Spowoduje to usunięcie wszystkich urządzeń Bluetooth, a następnie możesz dodać te, które chcesz odzyskać, łącząc je ponownie. Nie poleciłbym tej opcji, jeśli nie rozumiesz wyraźnie, jak usunąć plik i jak sparować urządzenia. Innymi słowy, nie rób tego, chyba że wiesz, co robisz.


Udało mi się rozwiązać mój problem w ten sposób, a także wyczyścić wszystkie najnowsze i podłączonymi urządzeniami poprzez usunięcie wpisów pod <user> /Library/Preferences/ByHost/com.apple.Bluetooth <longnumber> .plist.
Raykud

Mam ten sam problem - kliknięcie krzyżyka, aby spróbować usunąć, spowoduje jedynie próbę sparowania urządzenia (w tym przypadku kontrolera PS3)
Zabs

7

Przejdź do Preferencji systemowych> BlueTooth, a zobaczysz listę urządzeń zapamiętanych przez komputer Mac. Gdy BlueTooth jest włączony, możesz go wybrać, a następnie po prawej stronie zaznaczenia pojawi się ikona „X”. Kliknij na niego, a element zostanie usunięty z listy. ustawienia Bluetooth Z powodów, które nie pozwalają zrozumieć, możesz to zrobić tylko wtedy, gdy BlueTooth jest włączony.


Dzięki, próbowałem tego wcześniej i faktycznie udało mi się to, ale za każdym razem, gdy otwieram ap urządzenia do przeglądania, urządzenie Bose wciąż tam jest, nawet jeśli w moich preferencjach Bluetooth nie jest, to dziwna część, więc jestem wciąż nie mogę zapomnieć tego urządzenia, więc mogę użyć innego
Luis

W jakiej aplikacji to widzisz?
Tony Williams

11
Kliknięcie tego X powoduje, że próbuję sparować go z urządzeniem. Nie usuwa go.
Almo

3
Taki sam jak @almo. Dla tych, którzy mają ten problem, najczęściej wybierana jest odpowiedź. Wygląda na błąd OS X, czy ktoś chce to zgłosić za pośrednictwem bugreport.apple.com ?
Ricardo Sanchez-Saez,

2
To samo co @almo - zadziała tylko najczęściej głosowana odpowiedź. Testowany na Mac OS X 10.11 Beta (15A278b), więc przyszłe wersje mogą działać.
Gwyneth Llewelyn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.