Wyłącz ogólnosystemowe kliknięcie z wciśniętym klawiszem Ctrl jako kliknięcie prawym przyciskiem myszy w Mavericks


32

Wyłączenie ctrl+ kliknięcie jako kliknięcie prawym przyciskiem jest przydatne, ponieważ:

  1. Wiele aplikacji internetowych polega na ctrlkliknięciu + kliknięcie (zwykle w przypadku wielokrotnego wyboru).
  2. Kombinacja ta jest mało przydatna (myszy mają ponad 2 przyciski i gładzik emuluje kliknięcie prawym przyciskiem myszy za pomocą kliknięcia dwoma palcami lub kliknięcie w prawej strefie).

Czy można to zrobić w systemie OS X Mavericks?

To pytanie zostało wcześniej zadane dla Lion i udzielono odpowiedzi przeczącej (tzn. Potrzebne jest narzędzie strony trzeciej). Czy to się poprawiło w przypadku Mavericks?


3
Uwaga: po pierwsze, jest to wyraźna wada projektowa, ponieważ w OSX wielokrotny wybór, jeśli osiągnięty z Cmd.
Matthieu Riegler

Odpowiedzi:


15

W systemie ctrlMavericks nie ma obsługiwanej przez system metody wyłączania działania + kliknięcia jako kliknięcia dodatkowego.

Możesz użyć Karabinera do zmiany mapowania „Control + LeftClick na LeftClick”, co zasadniczo wyłącza to zachowanie w całym systemie.

https://pqrs.org/osx/karabiner/

Używanie Karabinera do mapowania Control + LeftClick na LeftClick

Możesz także zmienić przypisanie na dowolne.

Nie znam jednak żadnych aplikacji internetowych (a na pewno nie większości lub wielu), które nie rozpoznają i nie szanują Command+ LeftClick jako sposobu wielokrotnego wyboru. To jest standard dla Mac OS X.


1
nie jest to najlepszy wybór, jeśli musisz użyć klawisza CTRL + kliknięcie, aby wykonać jakąś inną akcję, spowoduje to całkowite odwzorowanie, więc możesz; t użyć go gdzie indziej
Asped

Również Karabiner-EventViewerpomogą debugowania klawiszy (w moim przypadku to błąd popełnił klawisz Cmd zawsze włączona)
Dorian

2
Karabiner-Elements-11.6.0 na High Sierra 10.13.3 nie ma wyboru, zaczynając od controlzakładki „Proste modyfikacje” (pierwsza). Czy ktoś ma pomysł, jak naprawić klawisz Ctrl za pomocą tej kombinacji?
Richlv

1
Ta aplikacja się zmieniła, musisz zaimportować tę zasadę „Complex Modyfikacja” pqrs.org/osx/karabiner/complex_modifications/…
Ryan Williams

24

W moim gościu VMWare Windows 7 odkryłem (po przeczytaniu tego postu), że użycie Ctrl+ Command+ LeftClick działa tak samo, jak Ctrl+ LeftClick na sprzętowym komputerze z systemem Windows.


Jak wyłączyć tę funkcję lol
Jamie Hutber

5

Spróbuj right option keykliknąć +

Działa to dla mnie z równoległymi wersjami systemu Windows 8.1, osobiście nie spotkałem się z aplikacjami internetowymi, które tego używają, więc nie mogę tego przetestować.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy faktycznie emuluje control+ kliknięcie z powodu historii uderzania jabłkiem za pomocą myszy jednym przyciskiem przez tak długi czas, dlatego w menu kontekstowym zastosowano controlmetodę kliknięcia, a ponadto system Mac OS X nie ma klawisza kontekstu na klawiaturze, takiego jak Klawiatury Windows (znajduje się po prawej stronie głównej klawiatury, pomiędzy controli alt( altGR) lub windowsklawiszami).


4

Odkryłem, że mogę używać Option+ Commandzamiast Controlpodczas korzystania z internetowych aplikacji szkoleniowych Flash (używam 10.8.5 Mountain Lion).1

BetterTouchTool umożliwia mapowanie z wciśniętym klawiszem Ctrl. Istnieje przykład ponownego kliknięcia z wciśniętym klawiszem Ctrl, aby zmienić położenie alternatywnego miejsca dla IDEA. wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

W Preferencjach systemowych-> Klawiatura-> Klawisze modyfikujące możesz zmienić funkcję klawiszy. Jeśli zmienisz cmd za pomocą ctrl, ctrl będzie działał z aplikacjami jako ctrl bez kliknięcia prawym przyciskiem.


-1

wystarczy przejść do Dostępność> Klawiatura> Otwórz Preferencje klawiatury ...> Klawisze modyfikatora> Klawisz Contro (^)> Brak akcji

kliknij ok, a następnie gotowe!


3
Co?! Nie możesz tego powiedzieć.
Dalibor Filus

2
To nie jest dobry pomysł - to po prostu całkowicie wyłącza klawisz Control.
krs013

to nie jest rozwiązanie ... musisz żartować ... w ten sposób możesz; t użyć klawisza ctrl dla każdego innego skrótu!
Asped
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.