Wyłącz system Ctrl + kliknięcie w systemie OS X


14

Przyzwyczaiłem się do poruszania się po kodzie za pomocą Ctrl+ Click. W OS X ta funkcja nadal działa w moim IDE, ale otwiera także menu kontekstowe, co jest bardzo denerwujące!

Zrobiłem dużo Googlingu i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, które pozwoliłyby mi wyłączyć Ctrl+ kliknięcie ogólnosystemowe w OS X 10.6.7. Wszystkie odpowiedzi, które udało mi się znaleźć, odnoszą się do Fusion i VMware.

Mam odpowiednią mysz z dwoma przyciskami, nigdy nie użyłem przycisku Ctrl+ kliknięcie i nie widzę dla niego przypadku użycia. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak to wyłączyć?


2
Nie sądzę, że można wyłączyć kliknięcia z wciśniętym klawiszem Control. Czy możesz skonfigurować edytor / przeglądarkę kodów do korzystania z klawiszy Command?
nohillside

3
Tak, mógłbym, ale nie chcę. Myślę, że powinien istnieć sposób, aby to zrobić (sudo edytuj jakieś prefiksy lub coś takiego).
Artur

Możesz ponownie przypisać klawisz Ctrl, ale wtedy jest to system.
nohillside

2
Znów jest taka możliwość, ale wolałbym, aby klawisz Ctrl zachowywał się jak klawisz Ctrl. Nie mogę uwierzyć, że wyłączenie tej „funkcji” jest tak trudne!
Artur

Odpowiedzi:


5

Możesz zmapować kontrolę + kliknij, aby wydać polecenie + kliknij globalnie za pomocą KeyRemap4Macbook . Umieść następujące informacje w pliku private.xml:

<root>
  <item>
    <name>Control+LeftClick Command+LeftClick</name>
    <appendix>Control+LeftClick Command+LeftClick</appendix>
    <identifier>control_click_to_command_click</identifier>
    <autogen>--PointingButtonToPointingButton-- PointingButton::LEFT, ModifierFlag::CONTROL_L, PointingButton::LEFT, ModifierFlag::COMMAND_L</autogen>
  </item>
</root>

Spowoduje to, że każde ctrlkliknięcie, które wpiszesz, będzie widziane przez system jako -kliknij. Zapobiegnie to menu kontekstowemu (ponieważ tak naprawdę nie będziesz tworzyć a ctrl). Nadal będziesz musiał zmienić ustawienia IDE, ale w ten sposób możesz zachować pamięć mięśni dla skrótu.


Ten działał świetnie. Myślę, że aplikacja nazywa się teraz Karabiner. Jest przycisk, aby otworzyć plik private.xml w zakładce Różne i odinstaluj. Po edycji pliku załaduj go ponownie (przycisk Przeładuj XML na zakładce Zmień klucz) i włącz ponownie mapowanie (ta sama zakładka)
Oleg Mikheev

Dziękuję @OlegMikheev, ale wyłącza to skrót, gdy inna aplikacja chce go używać
Nicolas Thery

4

Nie można wyłączyć Ctrl+ Kliknij na poziomie całego systemu. Masz dwie opcje: użyj Command+ Click, który jest de facto standardem we wszystkich komputerach Mac IDE (co byłoby moją sugestią, ponieważ przeciwstawienie się tak dobrze przyjętej konwencji systemu operacyjnego powoduje więcej problemów niż jest to warte), lub skonfiguruj IDE, aby wyłączyć skrót: jak zauważyłeś, środowiska pulpitu zdalnego i wirtualizacji oferują taką możliwość.


Zgadzam się, że użycie cmd + kliknięcie jest najlepszym potencjalnym rozwiązaniem. Chciałem tylko wiedzieć, czy można to całkowicie wyłączyć, a szkoda, że ​​tak nie jest. Powodem, dla którego chciałem zamiast tego użyć Ctrl + Click, jest to, że przez większość czasu pracuję w systemie Windows, a tylko tak często działa na komputerze Mac. Po podłączeniu klawiatury Windows chcę, aby przejście między systemami operacyjnymi było jak najbardziej płynne.
Artur

@Artur co robisz z kopiowaniem / wklejaniem, ponieważ masz ten sam problem z klawiszem sterującym cmd?
user151019

@ Mark Używam IntelliJ IDEA i to ponownie mapuje te klucze dla ciebie.
Artur,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.