Czy hobbysta lub osoba fizyczna może ubiegać się o program MFi firmy Apple?


15

Odkryłem, że Apple ma program MFi, który pomaga opracować sprzęt dla iPada / iPhone'a / iPoda, ale wygląda na to, że tylko firma może złożyć wniosek o ten program.

Czy hobbysta lub osoba fizyczna może ubiegać się o ten program w celu opracowania domowych urządzeń iPad / iPhone / iPod podłączonych do domowych urządzeń do parzenia?

Odpowiedzi:


23

Tak, mniejsze grupy mogą ubiegać się o udział w programie MFi, jeśli poważnie myślą o stworzeniu produktu dla urządzeń z systemem iOS. Jednak aby uzyskać dostęp do programu, musisz uzyskać zgodę Apple na podstawową koncepcję urządzenia, a następnie urządzenie musi przejść certyfikaty innych firm, aby sprawdzić, czy nie będzie zakłócać działania urządzenia z systemem iOS itp. Wreszcie Apple będzie musiało zatwierdzić projekt produktu końcowego, zanim będzie można go sprzedać.

Znacznie otworzyli ten proces w ciągu ostatniego roku, ale biorąc pod uwagę przeszkody, które musisz skoczyć, aby uzyskać funkcjonalne urządzenie, nadal nie jest to przeznaczone do jednorazowych projektów hobbystycznych. Mała firma może produkować produkt w mniejszych ilościach, ale potrzebujesz co najmniej 20 000 USD w funduszach rozwojowych, aby przejść przez ten proces do ostatecznego projektu.

Odzyskanie tego poziomu inwestycji nie wymaga sprzedaży milionów urządzeń, ale musisz mieć umiarkowany wolumen sprzedaży urządzeń, aby był wart swojego początkowego czasu i pieniędzy.

Jesteśmy w trakcie budowy akcesorium MFi i jesteśmy bardzo małą firmą. Nasze docelowe wielkości sprzedaży nie są duże, ale wystarczają, aby było to opłacalne. Jeśli produkt wystartuje, tym lepiej.


1
Dzięki Brad za udostępnienie. Czy możesz zasugerować, jak długo trwa ten proces? Od kliknięcia przycisku Zastosuj do uzyskania certyfikatu produktu. Ile kosztuje proces oceny kredytowej i co weryfikuje? Jesteśmy startupem i tak naprawdę nie mamy historii przychodów! Zastanawiam się, czy mogę przejść przegląd kredytowy MFI, nawet jeśli mogę przeznaczyć 20 000 USD. Dzięki.
Yau Leung,

Lipiec '14: wygląda na to, że FAQ MFi mówi, że rejestracja nie wiąże się z żadnymi opłatami, choć należy wykupić ocenę kredytową. Czy ktoś ma aktualne informacje na temat kosztów przeglądu kredytu? mfi.apple.com/MFiWeb/getFAQ.action
Olie

1
Właśnie zapłaciliśmy 50 $ za sprawdzenie kredytu.
Joshua

Zastosowaliśmy podobnie nie tak dawno temu. Byłby zainteresowany wynikami twoich produktów ... Czy udało ci się przejść przez rękawicę MFi?
William Cerniuk

1
@WilliamCerniuk - Nie przeszliśmy przez cały proces. Zanim nasz podstawowy sprzęt był gotowy, Bluetooth LE zaczął być coraz bardziej obsługiwany, więc przeszliśmy do korzystania z niego (co nie wymagało zgody MFi). Ostatecznie nie wysłałem produktu, ale mogłem go wykorzystać do prac wewnętrznych i niewielkich projektów z innymi klientami.
Brad Larson,

2

Z pewnością możesz , ale prawdopodobnie musisz zapłacić tyle samo, jakbyś był dużą firmą planującą sprzedaż milionów produktów.

Mój przyjaciel próbował stworzyć czujnik zgodny ze złączem stacji dokującej dla projektu studenckiego: Apple chciał obciążyć go pełną korporacyjną ceną wejścia, aby uzyskać specyfikacje i specyfikacje rozmiaru złącza dokującego i nagłówków API, aby mogli napisać aplikację to wykorzystało.

Jest to jednak na pewno przypadek „zapytać o to nie zaszkodzi”. Może dostaniesz przerwę, jeśli zapewnisz ich, że nie będziesz go sprzedawać.


5
Program MFi mógł się zmienić od czasu, gdy twój przyjaciel ostatni z nimi rozmawiał. Nie uzyskaliśmy żadnej opłaty z góry, aby uzyskać dostęp do tych samych informacji dla urządzenia, które budujemy. Koszt pojawia się później podczas opracowywania, kiedy trzeba zlecić zewnętrzne testy sprzętu.
Brad Larson,

1
@BradLarson To było kilka lat temu - stosunkowo wkrótce po wydaniu iPhone 3G. Być może spotkałeś tę osobę (choć nie pamiętam jej imienia) - „college” to UW-Madison.
CajunLuke

1
Tak i mogę znać projekt, nad którym pracowali. Od czasu, kiedy zaczęli to robić, kiedy weszliśmy do środka, program MFi trochę się rozluźnił. Wierzę, że teraz jest to jeszcze bardziej wybaczające i widzimy wyniki tego w większej liczbie urządzeń MFi wchodzących na rynek. Spowolniły nas pewne problemy techniczne z naszej strony oraz uwaga, której ostatnio wymagały nasze inne produkty, ale nie żadne przedmioty związane z MFi.
Brad Larson

1

Nie możesz Wypróbowałem tę trasę i dostałem telefon z informacją, że musisz posiadać (lub pracować) fabrykę elektroniki, aby uzyskać członkostwo w MFi. Firmy produkujące oprogramowanie nie są uprawnione.


7
Firmy zajmujące się oprogramowaniem rzeczywiście kwalifikują się, jeśli poważnie podchodzą do budowy produktu. Nie jesteśmy fabryką elektroniki, ale jesteśmy w programie MFi dla urządzenia, które budujemy. Budujemy inny sprzęt, ale jesteśmy tylko czteroosobową firmą. Inne małe firmy bez sprzętu otrzymały aprobatę MFi, pokazując, że mają przejrzysty projekt produktu.
Brad Larson,

@BradLarson Strange, zastosowałem MFi dla jednego z moich poprzednich pracodawców w 2010 roku i zostałem odrzucony.
adib

0

Właśnie wysłałem im e-mail o dołączeniu. Jestem osobą „czysto programową”, ponieważ mogę potrzebować niskiego poziomu dostępu do sprzętu, ale to istniejący sprzęt został zbudowany przez kogoś innego.

Zasadniczo nie powiedzieli mi żadnej możliwości - nie dotyczy to wyłącznie oprogramowania.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.