Jak korzystać z kamery internetowej iSight bez włączania zielonego światła?


19

Niedawno rząd holenderski zalecił przyklejenie taśmy do kamery internetowej, aby uniemożliwić hakerom robienie zdjęć i nagrywanie filmów za pomocą tego urządzenia ( artykuł w języku niderlandzkim ).

Wbudowana kamera iSight w laptopach Apple ma zielone światło obok aparatu, które zmienia kolor na zielony podczas korzystania z aparatu.

Czy można korzystać z aparatu bez aktywacji zielonego światła? Osobiście uważam, że zielone światło włącza się, gdy czujnik wymaga zasilania, a to jest sprzętowo podłączone. Czy się mylę?

Znalazłem podobne pytania na temat wymiany stosów, ale nie znalazłem odpowiedzi, które odpowiadają na to konkretne pytanie.


Odpowiedzi:


11

„iSeeYou: Wyłączanie wskaźnika LED kamery internetowej MacBooka” to artykuł Matthew Brockera i Stephena Checkoway z Johns Hopkins University. W tym artykule wyjaśniają, jak wyłączyć diodę LED podczas korzystania z aparatu. W skrócie: zwykle używasz procesora, aby uzyskać dostęp do kamery i aktywować diodę LED, ale możesz również użyć procesora w samej płycie kamery, co nie spowoduje aktywacji zielonej diody LED. Autorzy zapewniają również oprogramowanie chroniące przed tymi problemami.

iFixit miał to samo pytanie, a ich odpowiedź była również oparta na tym samym dokumencie:

według badaczy odkryta luka dotyczy „wewnętrznych kamer Apple iSight znalezionych w produktach Apple wcześniejszej generacji, w tym iMac G5 oraz wczesnych iMaców opartych na procesorach Intel, MacBooki i MacBook Pro do około 2008 r.” Podczas ataku opisany w papier jest ograniczony do tych urządzeń, badacze tacy jak Charlie Miller sugerują, że atak może dotyczyć również nowszych systemów. „Nie ma powodu, dla którego nie można tego zrobić - to po prostu dużo pracy i zasobów, ale zależy to od tego, jak dobrze [Apple] zabezpieczył sprzęt”, mówi Miller.

W skrócie: Tak, iSight może być używany bez zielonego światła, ponieważ nie jest podłączony na stałe.

Przykładowy obraz z papieru iSeeYou


2
Pójdę po Post-It ...
CousinCocaine

@CousinCocaine Robię to samo, przynajmniej .. Wezmę kilka kropek naklejek img1.etsystatic.com/000/0/5827301/il_fullxfull.245084461.jpg
Rob

3
... i NIE przyklejaj ich do zielonej diody LED ...
CousinCocaine

7

Rozumiem, że to zależy od modelu twojego Macbooka. Możliwość włączenia aparatu bez zielonego światła została udowodniona tylko w laptopach sprzed 2008 roku. Nie ma dowodów na to, że możesz zrobić to samo w laptopach po 2008 roku.

To pytanie Czy istnieją obawy dotyczące prywatności wbudowanej kamery iSight i wskaźnika LED? wydaje się zgadzać, że nowsze modele nie można.


Dlaczego głosowanie negatywne?
CousinCocaine

@CousinCocaine zastanawia się nad tym samym. : |
Joshua Dance
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.