Komunikat o błędzie „Ta kopia Install OSX Mavericks…” za pośrednictwem rozruchu USB


12

Mam stary Leopard MBP i 2013 Mavericks iMac.

Chcę zainstalować Mavericks na Leopard MBP, ale od tamtej pory nie odniosłem sukcesu.

Oto co zrobiłem.

  • Pobrałem Mavericks z MAS na iMaca
  • Sformatowałem dysk USB o pojemności 8 GB (nazywając go Untitled) za pomocą Narzędzia dyskowego
  • Uruchomiłem to w terminalu: sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/ --nointeraction
  • Utworzenie rozruchowego USB zakończyło się powodzeniem, więc uruchomiłem MBP przy użyciu nowo utworzonego napędu USB
  • Sformatowałem wewnętrzny dysk twardy MBP za pomocą Narzędzia dyskowego na dysku Mavericks
  • Uruchomiłem instalator dysku Mavericks

Pod koniec instalacji Mavericks napotkałem „Ta kopia aplikacji Install OS X Mavericks nie może zostać zweryfikowana. Mogła zostać uszkodzona lub przerobiona podczas pobierania”. błąd.

Ponownie pobrałem Mavericks z MAS i spróbowałem ponownie; ten sam błąd.

Co mam teraz zrobić?


Kilka razy widziałem błąd polegający na tym, że podczas formatowania dysku za pomocą narzędzia dyskowego instalatora 10.9 formatuje go, mówiąc, że HFS + zapisał w dzienniku, ale tak naprawdę robi to tylko HFS +. Czy może tak być w przypadku twojego systemu?
Andrew U.

Jeśli nie potrzebujesz iMaca, możesz po prostu uruchomić MBP w trybie docelowym i podłączyć go za pomocą firewire do iMaca, aby instalator 10.9 działał bezpośrednio na nim w ten sposób.
Andrew U.

Jak odpowiedziałem, był to prawdopodobnie zły dysk USB.
whatyouhide

Odpowiedzi:


8

Sprawdź, czy data jest poprawna. Jest to błąd, który może zostać wyświetlony, jeśli data jest całkowicie niepoprawnie ustawiona, zwykle z powodu rozładowanej baterii przed instalacją i niemożności poprawienia połączenia z serwerem NTP.


Jak odpowiedziałem, był to prawdopodobnie zły dysk USB.
whatyouhide

Jestem pewien, że jeśli to zmieniło, naprawiłem to, ale moja odpowiedź może pomóc innym (takim jak ja), którzy mieli dokładnie ten sam błąd, i może znaleźć rozwiązanie tego problemu, tak jak w przypadku mnie.
farsz

1
W moim przypadku był to problem z datą, musiałem postępować zgodnie z następującą radą: bensmann.no/changing-system-date-from-terminal-os-x-recovery i zadziałało!

Właśnie natknąłem się na ten sam problem tutaj ... użyłem zmiany daty i działało jak urok!

Odkryłem, że data musi być w określonym zakresie. Chociaż nie znam zakresu, data w 2017 roku jest nieprawidłowa. Ustaliłem datę, korzystając z rekomendacji zawartych w tym poście na rok 2015 i zadziałało.
sprzedawca

3

Wygląda na to, że instalator Mavericks dokonuje weryfikacji uwierzytelnionej sumy kontrolnej za pomocą certyfikatu. Jeśli data jest poza zakresem ważności tego okna certyfikatu, proces ten kończy się niepowodzeniem.

Spójrz na: przepis Jonathana Mohara na naprawienie sadystycznego komunikatu o błędzie .

Bardziej przydatnym komunikatem o błędzie mógł być: The certificate of your Mavericks installer can't be verified. Check that your date and time are corrects.

Walidacja sumy kontrolnej powinna była zostać wykonana znacznie wcześniej w procesie instalacji: {.


3

Problemem jest data systemowa, kiedy wykonujesz czystą instalację, więc otwórz Terminal (Narzędzia> Terminal) na ekranie startowym (gdzie zdecydujesz się zainstalować świeżą wersję systemu operacyjnego).

Ustaw prawidłową datę, zakładając, że dzisiejsza data 2014-10-08 21:00używa następującego formatu:date [month][day][time][year])

W oknie Terminal wpisz: date 100821002014i naciśnij klawisz Enter.

Zobacz ten link w dyskusjach Apple.


To zadziałało dla mnie. Z jakiegoś powodu MacBook Pro został ustawiony na 1 stycznia 2001 roku. Wewnętrzny dysk był całkowicie pusty, więc musiałem to zrobić z poziomu terminala na ekranie przywracania.
squarefrog

0

pobrałem i utworzyłem USB ponad 10 razy z tym samym błędem, a następnie znalazłem najprostsze rozwiązanie ze wszystkich, http://www.youtube.com/watch?v=rvd1D1291R0

Rozwiązaniem w filmie jest otwarcie terminalu z paska menu środowiska rozruchowego instalatora i wprowadzenie polecenia „data 021214152015”. Następnie zainstaluj OS X z menu menu, jak zwykle.


Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

Podsumuj informacje w opublikowanym linku, a nie tylko link. Treści na końcu linków mogą z czasem znikać, przez co potencjalnie użyteczna odpowiedź jest bezużyteczna. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa Ask Different oraz format pytań i odpowiedzi StackExchange, zobacz nasze FAQ .
Ian C.

-3

Dla mnie rozwiązaniem była po prostu zmiana napędu USB.


Założę się, że to USB nie jest uszkodzone, ale zostało załadowane obrazem podpisanym 1 stycznia 1970 roku. To nie jest dobry powód, aby wysłać klucz USB do kosza :).
dan

Odkryłem, że data jest wrażliwa i nie może być zbyt nowoczesna. Ustawiłem datę na <2016 i zadziałało, jeśli to był absolutny czas, to się nie udało.
sprzedawca
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.