Czy istnieje sposób automatycznego usuwania starych kart pokładowych w książeczce?


13

Czy istnieje sposób, aby stare karty pokładowe odchodziły automatycznie od książeczki, zamiast ręcznie je kasować?

Odpowiedzi:3

Nie - elementy książeczki oszczędnościowej mogą nawet zostać celowo zachowane, ponieważ Apple pozwala programistom na skorzystanie z usługi powiadomień wypychanych Apple w celu odświeżenia książeczki oszczędnościowej nowymi informacjami, które mogą spowodować, że wygasną.

Każdy programista decyduje, czy nadal wysyła Ci jednorazowe elementy książeczki bankowej, czy też czyni je bardziej pojemnym pojemnikiem wielokrotnego użytku do przechowywania potrzebnych informacji, gdy ich potrzebujesz.

Są oczywiście przypadki, w których to nie zadziała - w przypadku kart pokładowych, na których chcesz być może załadować od 3 do 6 z nich przed zagraniczną podróżą, ale spodziewam się, że Apple doda wyraźny system, jeśli ludzie często mają dziesiątki lub więcej elementów, które wygasły i uzasadnij dodanie tej funkcji.


1
Czy twórca aplikacji (dostawca biletów?) Może „wypchnąć” usunięcie własnego biletu z portfela? np. czy moja linia lotnicza może wysłać aktualizację do mojego biletu po udanym zakończeniu lotu i są pewni, że nie zostaną dostarczone żadne dalsze aktualizacje?
drfrogsplat

3

W iOS 11 (prawdopodobnie wcześniej) znacznie łatwiej jest teraz usunąć stare przepustki: w Portfelu przesuń palcem do końca i dotknij przycisku „Edytuj przepustki” (przycisk pojawia się tylko wtedy, gdy masz więcej niż jedną przepustkę). Następnie możesz łatwo zobaczyć daty „ostatniej aktualizacji” wszystkich karnetów i łatwo usunąć je z listy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.