Jak mogę usunąć naklejki z pokrywy mojego MacBooka Pro?


31

Mam MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina i mam na nim mnóstwo naklejek. Czy istnieje metoda usuwania naklejek z tyłu bez uszkodzenia wykończenia i bez pozostawiania lepkich pozostałości na laptopie?

Czy mogę uzyskać pomoc w barze Genius?

Mój 15-calowy MacBook Retina


3
Nie dodawaj odpowiedzi do pytania, ponieważ myli ona zarówno użytkowników, jak i funkcję wyszukiwania.
nohillside

Widziałem tę praktykę we wszystkich witrynach Stack Exchange i nigdy nie widziałem, aby była to problem. Wybrałem również odpowiedź. Czy to nowa zasada, która jest egzekwowana?
Mosze

4
Nic nowego w tym, jak samodzielnie odpowiedzieć na pytanie. Nie znam żadnych witryn, w których nie stosuje się tej samej zasady samo-odpowiedzi polegającej na zadawaniu pytania tylko w Q i odpowiedzi tylko w A. Nie wahaj się pytać w Ask Different Meta, jeśli są inne strony, na których jest inaczej udokumentowane w pomocy. Możemy to rozwiązać w razie potrzeby ...
bmike

Odpowiedzi:


23

Po prostu odklej naklejki.

Najlepszą rzeczą do usunięcia pozostałości jest olej Teatree . Możesz go zdobyć od Walgreens w USA i od większości chemików w Australii.

Wystarczy namoczyć odrobinę waty (lub inną miękką ściereczkę) w oleju (aby nie zarysować powierzchni komputera MacBook) i wycierać, aż nie pozostaną żadne resztki.

Ponieważ olej jest lepki, przed użyciem upewnij się, że twoja kopia zapasowa TimeMachine jest aktualna. Nie całuj swojego nowiutkiego Maca, ponieważ olej jest trujący w przypadku połknięcia.


8
Tarcie alkoholu również rozwiązuje problem, usuwając pozostałości naklejek.
Thecafremo,

16
@Thecafremo W przeciwieństwie do oleju Teatree możesz polizać laptopa i cieszyć się nim.
Deesbek,

1
Eeeeewwww! Kto polizałby laptopa?
Moshe,

Czy ktoś może komentować skuteczność tej techniki? Od dziesięcioleci mam politykę zerowej naklejki i zastanawiam się nad tym, aby złamać to dla mojego nowego MBP. Gdyby pomógł wiedzieć, czy jest to odwracalna decyzja!
William Entriken

1
@ Thecafremo Tissue z alkoholem działało jak urok. Świetna wskazówka.
Xji

7

Najpierw zdjąłem papierową naklejkę, a następnie delikatnie przetarłem chusteczki nasączone alkoholem. Zadziałało zaskakująco szybko. Znowu widzę błyszczące jabłko.


Świetnie mi działało!
Jash Jacob

6

Niektóre naklejki są wykonane za pomocą kleju rozpuszczalnego w wodzie, inne za pomocą kleju rozpuszczalnego w wodzie. Najpierw obierz ręcznie to, co możesz. Gdy podważysz przewagę, pociągnij powoli i ostrożnie, nie pozwalając, aby kąt między powierzchnią laptopa a etykietą stał się zbyt duży. To zachęca do oddzielania warstwy etykiety i kleju. Jeśli wyjdzie czysty, świetnie! Jeśli nie, paznokcie lub kostka do gitary mogą często zrzucić ostatnie kawałki bez uszkodzenia powierzchni. Jeśli nadal masz trochę pozostałości, spróbuj wody z mydłem. Daj trochę czasu na pracę, a następnie wybierz paznokieć / gitarę. Jeśli nie ma radości, klej jest prawdopodobnie rozpuszczalny organicznie. Każdy z olejków pomarańczowych na bazie limonenu powinien o to zadbać. Pomarańczowy środek czyszczący jest dostępny w każdym sklepie ze sprzętem i większości sklepów spożywczych.


2

Uważam, że najskuteczniejsze jest stosowanie kombinacji nadtlenku wodoru i alkoholu do wycierania. Nadtlenek wodoru może wydawać się trochę dziwny, ale o wiele lepiej radzi sobie z usuwaniem dużych skupisk mazi (według mojego ograniczonego doświadczenia). Mój proces:

  1. Oderwij jak najwięcej naklejki
  2. Pokryj ręcznik papierowy (lub inną szmatkę) nadtlenkiem wodoru i wytrzyj duże plamki mazi
  3. Pokryj kolejny ręcznik papierowy alkoholem i wytrzyj pozostałe smugi, aby uzyskać ładne, wypolerowane wykończenie

1

Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, istnieje cudowna rzecz zwana „usuwanie lepkich rzeczy”, która prawie DWISOTT - Muszę wyznać, że nie użyłem jej jeszcze na moim MBP (chociaż mam na sobie naklejki, więc może potrzebuję jakiś punkt!), ale bardzo wątpię, aby zniszczył powierzchnię.


1

Goo Off zdejmie wszystko ze wszystkiego. Jest niesamowity i bardzo toksyczny, więc noś gumowe rękawiczki i uważaj, aby nie dopuścić do przedostania się do komputera lub szczelin.


1

Polecam aceton (zmywacz do paznokci). To nie jest tak toksyczne jak niektóre z tych innych zaleceń.


Aceton rozpuszcza wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Powinieneś zobaczyć, co robi żywica z włókna szklanego.
CAD bloke

1

Użyłem Goo Gone, pomarańczowego płynu, aby usunąć naklejkę z tyłu iPada.


1
Aby wyjaśnić inną odpowiedź, użyj linku edycji pod odpowiedzią, którą chcesz edytować. Usunąłem tę treść z twojej odpowiedzi.
grg

1

Zdjąłem naklejkę najlepiej jak potrafiłem, pod kątem prostym. Następnie przetarłem pozostałość wacikiem nasączonym alkoholem, przetarłem chusteczką i zadziałało to dla mnie


1

Użyłem jakiegoś zmywacza do paznokci, działał dobrze! :)


1

Zauważyłem, że mogę usunąć dużo pozostałości za pomocą samej naklejki. Po usunięciu palcem wskazującym mocno dociśnij podłoże naklejki do miejsca pozostałości, a duża część pozostałości trafi bezpośrednio na podłoże naklejki. Powtórz wiele razy. W ten sposób mogę uzyskać ponad 90% pozostałości. Następnie wcieranie alkoholu w cokolwiek, by zdobyć resztki.


0

Środek do usuwania etykiet samoprzylepnych (Wielka Brytania), reaktywuje klej, dzięki czemu można odkleić naklejki i użyć ich ponownie (tzn. Sprawia, że ​​wysuszony klej klei się ponownie).


0

Użyłem zmywacza do paznokci z ręcznikiem i działało to cuda, nie zrobiłbym nic innego. Kiedy skończyłem, użyłem antystatycznych ściereczek firmy Endust, aby znów poczuć się jak nowy. Nie rujnuj swojego komputera 1k + za pomocą WD40 lub Goo Gone.


1
Zaraz, Andrew! Aceton jest wyjątkowo łatwopalny i może powodować poważne problemy zdrowotne dla Ciebie i komputera. Najlepiej trzymać się zalecanego rozwiązania: odkleić jak najwięcej etykiety; zeskrobać (ostrożnie) tyle kleju, ile to możliwe, narzędziem nie pozostawiającym śladów (nylonowy sztyft itp., a następnie przetrzeć (delikatnie) alkoholem izopropylowym, aby rozpuścić pozostały klej. CVS i duże supermarkety zwykle zawierają od 91% do 93% izopropylu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wcieranie alkoholu, który jest rozcieńczony wodą i może zawierać niepożądane substancje, takie jak substancje zapachowe i olejki
IconDaemon 24.09.2015


0

W przeszłości miałem również sukces w usuwaniu pozostałości gumowej gumki! Zwykle zbiera każdy kawałek kleju. Niestety nie próbowałem na moim MB, ale nie wątpię, że zadziała.


0

Właśnie to zrobiłem (lipiec 2015 r.) I jest to trzyetapowy proces:

Krok 1: Używając paznokcia i zwalniając, zdejmij naklejkę z laptopa
Krok 2: Używając mokrego ręcznika papierowego i kropli mydła wielkości miniatury, wyczyść powierzchnię laptopa
Krok 3: ... właściwie to tylko dwa kroki.

Działa świetnie! Bez uszkodzeń, dobre jak nowe.-4

Muszę ci powiedzieć, myślałem, że jestem skazany. Próbowałem wszystkich powyższych odpowiedzi, a moja naklejka Myszka Miki i Myszki Minnie wydawała się wygrawerowana na kropkach mojej powieki Minnie z jej sukienki i wszystkich innych. Ten MacBook Air był w idealnym stanie, z wyjątkiem naklejek. Ten przedmiot został już „sprzedany” kupującemu i wpadłem w panikę. Potem zajrzałem do mojej szafki do czyszczenia i pomyślałem, że dam „MR CLEAN MagicEraser” (dodatkową moc), ale myślę, że zwykły gatunek też tak zrobi, a jak wiesz, to, co od razu wyszło, wystarczyło trochę wody, aby zwilżyć to. Zostawiłem jeden koniec suchy, aby pomóc z naprawdę upartymi częściami. Ludzie naprawdę są Magią! Doskonale nadają się również do usuwania kredki ze ścian. Wypróbuj więc gąbkę MR CLEAN MagicEraser, która również powinna Ci pomóc. Następnie użyłem „iKlear Apple Polish”


1
To nie może być bardziej oczywista lub rażąca reklama. Ze względu na społeczność S / E celowo unikam tego produktu.
Max von Hippel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.