Gdzie są zainstalowane wszystkie narzędzia wiersza poleceń?


8

Bawiłem się, aby skonfigurować środowisko pracy / rozwoju sondy.

Zainstalowałem narzędzia wiersza poleceń, takie jak:

  • NodeJS
  • NPM
  • Chrząknięcie
  • Altana

Gdzie mogę znaleźć te narzędzia i jak mogę usunąć je? Czy jest jakaś rutyna?


1
Domyślne ustawienie wszystkich rozsądnych narzędzi wiersza poleceń to / usr / local. Jeśli korzystasz z menedżera pakietów, to w katalogu tego menedżera pakietów (uzasadniony komentarz jest taki, że są tacy źle zachowani, np. Mono)
Mark

Odpowiedzi:


7

whereisKomenda wygląda tylko w standardowych ścieżek wykonywalnych. Spróbuj which bowerzamiast tego. Oto przykład z mojej maszyny. Użyłem „git”, ponieważ nie mam zainstalowanej „altany”.

~ 506 whereis git
/usr/bin/git
~ 507 which git
/opt/local/bin/git

whereiszwrócił ścieżkę zainstalowanej przez system wersji „git”. whichzwrócił ścieżkę wersji, która faktycznie działa, gdy wpisuję „git” w wierszu poleceń.


3

Ponieważ wszystkie są narzędziami wiersza poleceń, można je znaleźć za pomocą whereis <tool>lub where <tool>. Wiele narzędzi wiersza poleceń można usunąć po prostu usuwając plik znaleziony w tej lokalizacji, jednak mogą one pozostawić pliki konfiguracyjne w różnych lokalizacjach systemu. Pełny przewodnik na temat odinstalowywania narzędzia wiersza polecenia i powiązanych plików można zwykle znaleźć, przeszukując stronę internetową narzędzia, które chcesz odinstalować.


nic nie zwraca ... żadnej ścieżki ani czegoś! oczywiście, że zainstalowałem polecenia, o których zapomniałem, czy istnieje sposób ich znalezienia? jakiś standardowy katalog?
Bastian Gruber,

@ 2DD8847 Czy wpisujesz dokładną nazwę narzędzia równą temu, co wpisujesz w Terminalu, aby użyć tego narzędzia?
grg

Kiedy na przykład piszę „altana”, otrzymuję stronę informacyjną o sposobie korzystania, kiedy mówię „whereis altana”, nie dostaję nic ...
Bastian Gruber,

Nie znaleziono polecenia bash
Bastian Gruber,

„whereis ls” działa ...
Bastian Gruber,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.