Pełne uprawnienia do pliku .command, ale mówi, że nie mam odpowiednich uprawnień


22

Mam polecenie, które muszę regularnie uruchamiać w terminalu (do podpisywania kodu aplikacji). Zwykle uruchamiam Terminal, naciskam strzałkę w górę, aż dojdę do żądanego polecenia, a następnie wciskam Enter.

Zdecydowałem, że bardziej zrównoważonym rozwiązaniem może być utworzenie pliku. Wystarczy kliknąć dwukrotnie, aby uruchomić polecenie Terminal. Podczas wyszukiwania odkryłem, że mogę utworzyć plik tekstowy z .commandrozszerzeniem zawierającym polecenie, które chcę uruchomić.

Jednak po dwukrotnym kliknięciu tego pliku terminal się otwiera i pojawia się następujący błąd:

Plik „Sign Code.command” nie mógł zostać wykonany, ponieważ nie masz odpowiednich uprawnień dostępu.

Aby wyświetlić lub zmienić uprawnienia dostępu, wybierz plik w Finderze i wybierz Plik> Uzyskaj informacje.

Problem polega na tym, że kiedy idę do Get Get wind zgodnie z zaleceniami i patrzę na moje Uprawnienia, mówi, że mój użytkownik ma dostęp do odczytu i zapisu (jedyną inną opcją jest odczyt). Innymi słowy, mam najwyższe uprawnienia, ale nadal nie mogę otworzyć tego pliku.

Co mogę zrobić, aby to rozwiązać?

Odpowiedzi:


34

W pliku należy ustawić opcję „wykonaj”, aby umożliwić jej uruchomienie:

chmod u+x /path/to/file.command

ujest właścicielem pliku, +xdodaje „wykonać”, więc u+xdaje właścicielowi pliku możliwość jego wykonania

… Możesz uruchomić go w przyszłości, klikając go dwukrotnie.


1
Więc komunikat o błędzie jest nieprawidłowy i nie mogę naprawić uprawnień, przechodząc do okna Uzyskaj informacje, jak to mówi? Nie mam problemu z użyciem terminala do naprawy, jestem po prostu zaskoczony, że wiadomość może kazać mi zrobić coś złego.
Thunderforge,

@Thunderforge Rzeczywiście, to jest błędne, o ile wiem :) Jestem prawie pewien, że Finder nie może tego zrobić - musisz to zrobić za pomocą Terminalu lub innego skryptu.
grg

+1 za wyjaśnienie, co u+xoznacza. Zawsze się zastanawiałem.
Luc

1
@Thunderforge Tak, to tak szokujące, że Apple ma bezużyteczny komunikat o błędzie ... Ciesz się, że w ogóle go mają, i jest w zasadzie poprawny. Ich m / o polega zwykle na tym, że po prostu coś zawiedzie bez wyjaśnienia, dlaczego, lub że należy spodziewać się, że coś się wydarzy. Dlatego laicy mówią, że urządzenia Apple nigdy nie mają błędów!
BuvinJ

Jesteś geniuszem. Ciągnę za to włosy na zawsze, całkowicie zapominając o uczęści ... Dziękuję!
Zizouz212,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.