Czy aplikacja terminalowa OS X obsługuje mysz?


18

Zgodnie z tą odpowiedzią w SuperUser, aplikacja terminalowa OS X powinna używać Alt + Mouse Click, aby wysyłać zdarzenia myszy do aplikacji działających w terminalu. Próbowałem tego z Midnight Commander, ale to nie działa. Używam OS X Mavericks.

Czy jest jakiś sposób na włączenie obsługi myszy w aplikacji terminalowej, bez przełączania na iterm2 lub coś w tym rodzaju?


Co rozumiesz przez „brak przełączania”? Polecam przejście na iTerm. Ta odpowiedź zapewnia wtyczkę SIMBL . Powiedziałbym więc, że odpowiedź na twoje pytanie brzmi „nie” (dlaczego mieliby kodować wtyczkę, jeśli istnieje natywna obsługa myszy;))
napcae

Odpowiedzi:


23

Rzeczywiście, terminal OS X może odbierać dane z myszy poprzez kliknięcie::

Jednak niektóre aplikacje terminalowe nie otrzymują przekazanych danych myszy.


Możesz zainstalować MouseTerm, który będzie przekazywał zdarzenia myszy do terminala.

  • Raportowanie przycisku myszy.
  • Raportowanie kółka myszy.
  • Symulowane przewijanie kółkiem myszy dla programów takich jak less(np. Każdy program pełnoekranowy, który używa trybu klawiszy kursora aplikacji ).
  • Integracja profilu terminala (z oknem preferencji).

Jest to wtyczka SIMBL, więc musisz zainstalować SIMBL, aby działał. Zamiast tego zalecam zainstalowanie EasySIMBL .


EasySIMBL plus MouseTerm działa! Niesamowite.
Arne,

Przedmieście! Znajomość tego rodzaju sztuczek ułatwia życie.
CousinCocaine

Począwszy od OS X Yosemite 10.10, Terminal ma wbudowaną obsługę „Symulowanego przewijania kółkiem myszy dla programów takich jak mniej…” Można to kontrolować za pomocą ** Preferencje> Profile> [profil]> Klawiatura> Przewijaj ekran alternatywny ”; jest domyślnie włączony.
Chris Page

1
Począwszy od systemu OS X El Capitan 10.11, terminal obsługuje raportowanie myszy.
Chris Page

13

Począwszy od systemu OS X El Capitan 10.11, terminal obsługuje raportowanie myszy . Konfigurujesz programy aplikacyjne, aby je włączyć. Na przykład w Vimie set mouse=a.

Terminal obsługuje zgłaszanie trzech przycisków myszy i kółka przewijania, a także modyfikatorów Shift, Meta i Control. Klawisz modyfikatora opcji mapuje na Meta (niezależnie od preferencji klawiatury „Opcja to meta”). Możesz użyć opcji -Prawe kliknięcie dla przycisku myszy trzy na urządzeniu z dwoma przyciskami (co działa również w przypadku „wklejania środkowego przycisku”, który wywołuje Edycja> Wklej zaznaczenie,⇧⌘V gdy Raportowanie myszy nie jest aktywne).

Możesz użyć Fnklawisza modyfikującego podczas klikania, przeciągania lub przewijania, aby tymczasowo ominąć Raportowanie myszy i wejść w interakcję z widokiem terminala. Możesz także użyć elementu menu Widok> Zezwalaj na raportowanie myszy, aby ominąć go przez dłuższy czas lub gdy Fnnie jest dostępny.


Koleś, chciałbym ci kupić piwo.
eskadra

2

iTerm 2 obsługuje wszystkie interakcje myszy od razu po wyjęciu z pudełka.


Tak, zobacz zaakceptowaną odpowiedź (lub przetestuj ją na swoim komputerze)
Matteo

W Terminal.app obsługiwana jest tylko bardzo ograniczona liczba interakcji myszy. iTerm2.app obsługuje je wszystkie.
Simon Fredsted,

0

Przynajmniej w Terminal.app 2.6 włącz „Zezwalaj na raportowanie myszy” w menu „Widok” zapewnia obsługę myszy w programie Midnight Commander.


Zezwalaj na raportowanie myszy nie włącza raportowania myszy, umożliwia programom włączanie go za pomocą poleceń terminalu. Ta pozycja menu służy do tymczasowego wyłączenia MR, aby umożliwić interakcję z widokiem terminala. Aby włączyć MR, musisz skonfigurować dowolny program, którego chcesz używać, np. W ~ / .vimrc, ~ / .emacs, ~ / .nanorc. Możesz także tymczasowo wchodzić w interakcje z widokiem terminala, naciskając i przytrzymując modyfikator <kbd> Fn </kbd> podczas klikania, wybierania lub przewijania za pomocą myszy lub gładzika.
Chris Page
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.