Podgląd - eksport do pliku PDF bez marginesów


16

Podgląd (podobnie jak większość aplikacji na komputery Mac) może drukować do plików PDF, a nawet ma skrót do tej funkcji za pomocą opcji menu Export as PDF.... Mam zeskanowany dokument w .tiffformacie, który chciałbym przekonwertować na plik PDF, ale użycie powyższej opcji daje plik PDF z dużymi marginesami wokół pliku obrazu. Czy istnieje powód, dla którego tak się dzieje? Co ważniejsze, czy istnieje sposób na stłumienie tych marż?

Odpowiedzi:


19

Jeśli nie chcesz żadnych ramek, utwórz niestandardowy rozmiar papieru i zmień rozmiar papieru na 0, jak pokazano poniżej:

Nazwij swój niestandardowy rozmiar papieru, użyj go i utwórz plik PDF.


2
To nie działa 0 mm nadal drukuje z marginesami.
Madbreaks

1
To zadziałało dla mnie. Musiałem się upewnić, że rozmiar papieru był dokładnie taki sam, jak format PDF (w moim przypadku A4, 210 x 297 mm). Jest to łatwy sposób na połączenie plików PDF programu Illustrator i jednoczesne zmniejszenie rozmiaru plików. Możesz także wprowadzić NEGATYWNE marginesy.
Andrew Swift,

Dziękuję Ci! 210x297 bez marginesów to sposób na A4.
lsouza

ŁADNY HACK !!!!!! (przepraszam za wszystkie wykrzykniki - musiałem uzyskać komentarz na temat minimalnej liczby znaków)
NSTJ

3

Przepraszamy, jeśli już tego próbowałeś, ale jedyne, co mogę zasugerować, to skorzystanie z przycisku „Pokaż szczegóły” w oknie Drukuj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

A potem, gdy go rozwinąłeś, dostosuj ustawienia „skali” w obszarze „podgląd”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie uczynić go „pełnym spadem” - uważam, że podgląd zawsze będzie wymagał pewnego rodzaju marginesu, ale jak widać na zdjęciu tutaj, nie musi on być bardzo duży.

(Może również mieć znaczenie, którą drukarkę wybrałeś, ponieważ uważam, że pliki definicji drukarki informują Preview, ile marginesu jest wymagane przez każdą drukarkę, ale mogę się mylić.)


3

Jeśli użyjesz menu podglądu „Eksportuj jako PDF ...”, Podgląd umieści obraz na stronie. Wszystkie te próby dopasowania rozmiaru strony do obrazu są daremne.

Zamiast tego należy użyć pozycji menu „Eksportuj ...” i wybrać format obrazu jako PDF. Spowoduje to zapisanie obrazu w opakowaniu PDF, bez umieszczania go na stronie.1
 1. Otwórz dokument PDF w podglądzie
 2. Idź do Widok -> Miniatury - zobaczysz wszystkie strony jako miniatury wprowadź opis zdjęcia tutaj
 3. Zaznacz wszystkie miniatury na karcie otwartej w 2. kroku
 4. Widok> Pokaż pasek narzędzi znaczników> wybierz instrument „Wybór prostokątny” na wyświetlonym pasku narzędzi znaczników
 5. W widoku „Treść” (gdzie faktycznie wyświetlane są strony PDF)> wybierz obszar, który chcesz opuścić (ten wybór powinien zostać zastosowany do każdej strony w dokumencie, ponieważ wszystkie zostały wybrane w 3. kroku) wprowadź opis zdjęcia tutaj
 6. Po dokonaniu wyboru - powinien pojawić się przycisk Kadrowanie -> naciśnij go, a przyciniesz wszystkie strony

1

Najlepszym sposobem na konwersję wielu plików PDF w systemie Mac jest:

 1. Uruchom Keynote
 2. Usuń wszystko ze slajdu (lorem ipsum / dummy text)
 3. Zmień rozmiar slajdu na rozmiar obrazu. Na przykład: jeśli rozdzielczość obrazu to 2550px X 3300px, również zmień rozmiar slajdu.
 4. Wyeksportuj go jako plik PDF :)

Hahaha kreatywny, podoba mi się
Alexander - przywróć Monikę

1

Dla tych, którzy mają już wiele plików z marginesami i wiedzą, że ich wybór byłby tego samego rozmiaru bez marginesów, postępuj zgodnie z instrukcjami m.zhelieznov dla jednego z plików, a następnie:

 1. Zapisz przycięty plik
 2. Uzyskaj nowy rozmiar STRONY za pomocą inspektora
  • Naciśnij CMD + I w podglądzie, aby sprawdzić plik
 3. Otwórz następny plik
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami Jonathana Fernandeza, ALE:
  • Podczas tworzenia niestandardowego rozmiaru papieru użyj wymiarów strony z inspektora (oprócz zer dla marginesów)
 5. Zapisz i zacznij poprawiać
  • Ponieważ inspektor pokazuje tylko zaokrąglone liczby (+ - 0,01 cm w Europie), współczynnik może nie być idealny, co staje się widoczne, jeśli gdzieś masz obraz z wypełnieniem strony (nadal dostaniesz małą białą ramkę)
  • Jeśli tak się stanie, dokonaj drobnych zmian w niestandardowym rozmiarze papieru, wykonaj ponownie 5. i sprawdź, czy białą ramkę się zmniejszy (w przeciwnym razie powtarzaj 3. i 4., aż skończysz)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.