Jak mam zrobić samodzielną aplikację na stacji dokującej, aby otworzyć grę za pomocą polecenia terminalu?


9

Mam grę, której nigdy nie wydali na Maca, i zainstalowałem ją za pomocą WINE, sama instalacja była bezbłędna, ale za każdym razem, gdy chcę w nią grać, jestem zmuszony otworzyć Terminal i uruchomić

cd /Users/Max/.wine/drive_c/Program\ Files/Electronic\ Arts/Dead\ Space/
wine Dead\ Space.exe

Widziałem pytanie, na które, jak sądzę, odpowiem za pomocą skryptu jabłkowego, ale kiedy próbowałem powielić przykład, nie zadziałało. Jestem pewien, że podane przeze mnie informacje są wystarczające, aby rozpocząć odpowiedź na mój problem, jeśli nie, daj mi znać. Dzięki

Odpowiedzi:


5

utwórz następujący plik zwykłego tekstu:

#!/bin/bash
cd /Users/Max/.wine/drive_c/Program\ Files/Electronic\ Arts/Dead\ Space/
exec wine Dead\ Space.exe

zapisz go jako dead_space.command

w Terminalu zmień go na plik wykonywalny:

sudo chmod +rx dead_space.command

Teraz plik dead_space.commandpowinien rozpocząć grę po dwukrotnym kliknięciu.


Nie mam doświadczenia w korzystaniu z terminala, jak mógłbym go zmienić?
Maks.

zapomniałem otagować w moim komentarzu
Max

Mój zły poszedłem i poszukałem go i znalazłem, że nie zdawałem sobie sprawy, że opublikowałeś go tutaj. Dzięki, dziękuję ... Skoro już tu jestem, to i tak mogę zmienić tę Ikonę na inną na plik wykonywalny?
Maks.

1
Pomyślałem, że chwilę temu ... ale wydaje mi się, że nie mogę się dowiedzieć, jak go dostać do stacji dokującej ... Mogę umieścić go w pobliżu mojego stosu plików do pobrania i kosza, ale chcę, aby wyglądał jak ikona aplikacji, wiesz ... jakby to należało do moich innych gier, takich jak wow / diablo, ect. Innym pytaniem, które chciałbym zadać, jest to, czy istnieje sposób na utworzenie stosu ze zmienioną ikoną specjalnie dla gier ... tak jak ty wiesz pliki do pobrania, ale wszystkie moje pliki game.app, a także moje pliki wykonywalne homeade ... Dzięki za informację, btw!
Maks.

1
Poprosiłem autora aplikacji o naprawienie martwego linku. Utworzyłem również kopię zapasową appify.sh na stały adres URL gist.github.com/air/a0d495966288303dd202
Air

4

Jest to być może „cięższe” niż rozwiązanie Vincenta, ale możesz utworzyć nowy dokument Automatora i ustawić typ aplikacji.

W Akcjach wyszukaj „powłokę” i przeciągnij „Uruchom skrypt powłoki” do przepływu pracy po prawej stronie. Następnie wpisz swoje polecenia. Zapisz go, a będzie to aplikacja OS X, którą możesz zainstalować w Docku jak każdą inną.

Może to być łatwiejsze do edycji później i dobrze jest znać Automatora i jego możliwości: D

Dokument automatora


0

Jeśli użyjesz Automatora, jak powiedział @iynque, skończysz na .app. Możesz zmienić ikonę w .app utworzonym przez utworzenie pliku icns tutaj: https://iconverticons.com/online/ (po prostu przeciągnij & upuszczać).

Następnie kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, zrób polecenie „Uzyskaj informacje”, a następnie w oknie informacyjnym przeciągnij i upuść plik icns na istniejącą ikonę aplikacji.

Oto przykład skryptu automatyzującego, który resetuje mój DNS, używał mojego konia jako ikony 8-P. wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Możesz użyć aplikacji WineBottler, która może tworzyć programy oparte na systemie Windows jako aplikacje macOS.

Jest również wyposażony w Wine.app , dzięki czemu możesz po prostu wybrać pliki wykonywalne, które zostaną otwarte przez Wine bez wpisywania poleceń w Terminalu za każdym razem.

Innym sposobem jest zainstalowanie Wine.app przez Brew Cask, np brew cask install wine-stable.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.