Jak mogę uzyskać wysokiej jakości zrzut ekranu na komputerze Mac?


12

⌘ + Shift + 3

Skrót do przechwytywania ekranu na komputerze Mac jest jednym z najbardziej użytecznych narzędzi, jakie znam. Chwyta ekran i starannie umieszcza plik .png na pulpicie.

Ale czy jest to najwyższej jakości zrzut ekranu, jaki można uzyskać? Czy można uzyskać zrzut ekranu w wyższej rozdzielczości? Czy są jakieś sposoby majsterkowania przy ustawieniach tego polecenia?

Odpowiedzi:


15

PNG jest bezstratnie skompresowany; nie ma możliwego zrzutu ekranu lepszej jakości.


7

Obraz zawsze będzie miał takie same wymiary, jak przechwytywany ekran lub okno - ekran 1440 x 900 utworzy zrzut ekranu 1440 x 900.

Dzisiejsze systemy operacyjne są zależne od rozdzielczości: wszystko, co widzisz na ekranie, jest albo wyświetlane w rzeczywistym rozmiarze (np. Ikona 10 na 10 pikseli, który w rzeczywistości jest narysowany jako 10 na 10 pikseli) lub jest renderowane w niektórych pikselach wymiary Tak więc rozmiar obiektów na ekranie komputera jest całkowicie zależny od gęstości pikseli wyświetlacza - ekran o wyższej rozdzielczości (lub przechwytywanie ekranu!) Zmniejszyłby wszystko.

Ciekawym przykładem jest iPhone 4 firmy Apple - jego ekran ma wyższą rozdzielczość (i gęstość pikseli, ponieważ ekran ma ten sam rozmiar fizyczny) niż poprzednie modele. Apple musiał stworzyć większe ikony, aby utrzymać wszystko w tym samym pozornym rozmiarze, a zrzuty ekranu z iPhone'a 4 są znacznie większe niż starsze modele.

Państwo może zmienić format screenów oraz folder, w którym są one spadły, za pomocą narzędzi takich jak TinkerTool .


3

Za pomocą terminala możesz zmienić typ pliku na jpeg, co może dać więcej skompresowanych rozmiarów plików.

defaults write com.apple.screencapture type jpg
killall SystemUIServer

Zamiast jpg możesz także ustawić wiele innych typów plików, w tym tiff, pdf, png, bmp lub pict. Sprawdź, który z nich działa najlepiej w twoim przypadku.


4
W jaki sposób jpg jest uważany za lepszą jakość niż tiff, png lub inny bezstratny format?
Kent

Dobry kompromis między jakością a kompatybilnością z programami. Jeśli jakość jest Twoim jedynym zmartwieniem, trzymaj się tiff.
Paul

tiff nie jest lepszy niż png w tym przypadku. Oba są bezstratne. Oba używają tej samej kompresji, lzh. Ale png jest natychmiast przydatne w znacznie większym stopniu niż oprogramowanie tiff, w tym sieć.
gman

0

Eksperymentowałem trochę z tym i dowiedziałem się, że na ekranie innym niż siatkówka, zrzut ekranu jest wykonywany z rozdzielczością 150 dpi przy użyciu formatu pdf z wiersza poleceń.

O ile widzę, rozdzielczość innych formatów wynosi zaledwie 72 dpi.

Tak więc pdf musi być najlepszym formatem do zrobienia oryginalnego zrzutu ekranu, a następnie przekonwertowania go na JPEG, PNG lub cokolwiek później.


DPI nie ma znaczenia. To zależy tylko od liczby pikseli. Obraz 500 x 500px przy 150 dpi wygląda ostrzej niż przy 72 dpi, ale byłby również o połowę mniejszy. Aby uporządkować słowa, możesz zrobić ten sam obraz i zmienić DPI na cokolwiek chcesz, ale nie uzyskasz większej rozdzielczości; zmieniasz tylko sposób wyświetlania. vsellis.com/…
maxhodges
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.