Dlaczego Time Machine nie widzi udostępnionego dysku?


19

Mam problem z konfiguracją kopii zapasowej Time Machine na udostępnionym dysku sieciowym. Mam zewnętrzny dysk podłączony do MacBooka Pro (MBP) i chcę używać Time Machine do zdalnego tworzenia kopii zapasowej MacBooka Air (MBA). Postępowałem zgodnie z instrukcjami w „ Czy Time Machine może wykonać kopię zapasową na zewnętrznym dysku HD podłączonym do innego komputera Mac? ”, Ale Time Machine nie przedstawi dysku zdalnego jako opcji.

 • Dysk jest poprawnie sformatowany. Mam identyczną partycję, na której MBP wykonuje lokalną kopię zapasową Time Machine.
 • Dysk jest udostępniany poprawnie. W rzeczywistości MBA może zobaczyć i zamontować dysk zdalny. MBA montaż partycji współdzielonej
 • Jednak partycja nie jest wyświetlana jako potencjalny dysk Time Machine. Brak dostępnych dysków TM

Finder może zobaczyć dysk i uzyskać do niego dostęp, więc dlaczego Time Machine nie może? Czy jest gdzieś coś, co mogę przerzucić, żeby Time Machine je zobaczyło?


czy przeprowadziłeś naprawę dysku i naprawę uprawnień na dysku zewnętrznym?
CML

Nie uruchomiłem naprawy dysku, ponieważ dysk został świeżo skasowany i podzielony na partycje. Ale teraz mam; nie znaleziono błędów. Nie mogę naprawić uprawnień, ponieważ na dysku nie ma plików systemowych.
Flavin,

1
Czy widziałeś pondini.org/TM/B1.html i pondini.org/TM/22.html ? Nie widzę tam niczego konkretnego, co wydaje się być pominięte, ale myślę, że poudini.org jest świetnym źródłem do rozwiązywania problemów z Time Machine i warto przejrzeć tam opisane kroki.
Ashley,

Odpowiedzi:


22

Kiedy klikniesz przycisk „Opcje ...” w preferencjach udostępniania plików, czy „Udostępnij pliki i foldery za pomocą AFP” jest włączone? Time Machine w sieci wymaga AFP, więc nie będzie działać, jeśli tylko SMB jest włączony.

Może być również konieczne wyłączenie SMB. Nie jestem do końca pewien, dlaczego tak jest, ale czasami udział SMB ma pierwszeństwo, a Time Machine nie widzi udziału AFP. Pamiętaj, że uniemożliwi to klientom Windows łączenie się z udziałami plików.

Panel opcji


Tak, udostępnianie AFP zostało włączone. Sam nie zaznaczyłem tego pola, więc domyślam się, że jest domyślnie włączone.
Flavin,

3
Czy możesz spróbować wyłączyć udostępnianie SMB? Niektórzy sugerują, że może to coś zmienić.
gabedwrds

1
To zrobiło to. Wyłączyłem udostępnianie SMB na MBP (zachowując włączone udostępnianie AFP) i MBA odłączyło się od udostępnionego dysku. Ponownie podłączyłem MBA do napędu i został on pokazany jako dostępny dysk TM.
Flavin,

2
Twoja odpowiedź została wybrana jako „poprawna”. Ale czy w interesie potomności mógłbyś edytować swoją odpowiedź, włączając wyłączenie udostępniania SMB?
Flavin,

1
nie musisz wyłączać SMB, wystarczy połączyć się z serwerem za pomocą afp (Finder -> Idź -> Połącz z serwerem „afp: //some_server.local” i otwórz dysk do tworzenia kopii zapasowych. Będzie on dostępny w Time Machine
csanchez

7

Wiem, że to stary post, ale mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto zajmie się tym problemem. Wyłączenie SMB będzie działać, ale nie jest konieczne. OS X używa teraz SMB jako domyślnego połączenia (patrz tutaj: http://www.cnet.com/news/os-x-mavericks-switches-to-smb2-networking/ ), a SMB nie działa z Time Machine . Możesz albo wyłączyć SMB, zmuszając w ten sposób mac do połączenia się z AFP, albo możesz użyć przycisku Finder „Connect to Server” w menu Go i wymusić AFP jako protokół. Tj. Afp: //myserver.domain Testowany pod Yosemite 10.10.3


6

Ponieważ twój dysk udostępniony nie jest woluminem udostępnionym z TimeMachine.

TimeMachine ma specjalne wymagania dotyczące korzystania z AFP, na co zwracają uwagę gabedwrds, dlatego te (np. AFP Replay Cache) niekoniecznie są dołączane do „klienta OSX”.

Należy włączyć „ TimeMachine Server ”, aby udostępniać dysk zewnętrzny w sieci.

Możesz spróbować użyć terminala, jeśli nie jesteś gotowy na zakup „ Server.app ”. Ale mówisz o tworzeniu kopii zapasowych danych, dlatego chcesz mieć pewność co do spójności i możliwości odzyskiwania! Inne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, takie jak doskonały „ Carbon Copy Cloner, mogą to osiągnąć bez użycia„ Server.app ”, a podobne wyniki można uzyskać bezpłatnie, używając polecenia rsync z terminala lub Automator.app…

Jeśli nie obchodzi Cię korzystanie z nieobsługiwanego rozwiązania i jesteś gotów zaryzykować bycie w tak zwanym „kupie”:

• Pokaż albo nieobsługiwane woluminy sieciowe:

defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1

A potem sprawdź preferencje systemowe TimeMachine…

• Lub ręcznie wprowadzając nazwę udostępnionego woluminu, dlatego w swoim przypadku wpisz w terminalu:

sudo tmutil setdestination /Volumes/MBA\ TM

Następnie rozpocznij pierwszą kopię zapasową:

tmutil startbackup

Jak tworzyć kopie zapasowe Time Machine przez sieć bez serwera OS X?


4
Do Twojej wiadomości, szczególnym wymaganiem Time Machine przez LAN są pewne funkcje AFP, a nie hardlink (zawsze używa sparsebundle, więc hardlinks są ukryte przed serwerem). Szczegółowe wymagania są wymienione tutaj . Serwer z systemem OS X powinien obsługiwać wszystkie te funkcje, ale może nie zareklamować się lub zostać wykrywany jako obsługujący Time Machine.
gabedwrds

Dobrze wiedzieć dzięki! Ale założę się, że to się jakoś zmieni w następnej wersji systemu operacyjnego (SMB2 jest domyślny w Mavericks).
llange 11.12.2013

Teraz SMB3 z najnowszą Server.app w Yosemite… Jeśli ktoś wie: wciąż nie sprawdziłem, czy ostatnie 2 systemy używają SMB, czy nie podczas wykonywania kopii zapasowych TimeMachine.
llange

Najnowszy system Mac OS pozwala na tworzenie kopii zapasowych TimeMachine przez SMB, na przykład Synology oferuje faktyczny DSM do korzystania z niego, umożliwiając w ten sposób zamknięcie usługi AFP, gdy nie jest już wymagana. W każdym razie wydaje się, że w wersji 10.12.2 niektóre błędy zostały poprawione, aby TM działała z TimeCapsules, ale zabrania niektórym użytkownikom otwierania plików bezpośrednio z folderu współdzielonego.
zmień

2

Nasza sytuacja była taka, że ​​Time Machine nie widział dysku podłączonego do SMB, mimo że zawartość dysku SMB można uzyskać w inny sposób z tego samego MAC.

Dzisiaj mogłem utworzyć kopię zapasową Time Machine, ale używając protokołu Apple Filing Protocol (AFP), a nie SMB.

Aby to zrobić, podjąłem następujące kroki:

 1. Wyłącz Time Machine za pomocą preferencji systemowych, Time Machine, odznacz „Automatycznie wykonaj kopię zapasową”

 2. Odłącz od dysku sieciowego podłączonego do SMB

 3. Wyczyść pęku kluczy ze wszystkich odniesień do „Wehikułu czasu” za pomocą dostępu do pęku kluczy. Upewnij się, że w kategorii „Wszystkie elementy” i w „Logowaniu”, „Systemie” i „Przedmiotach lokalnych” usunięto z pęku kluczy wszystkie wpisy pęku kluczy związane z:

  • adres IP napędu podłączonego do SMB
  • nazwa napędu podłączonego do SMB
  • słowa „Wehikuł czasu”
  • słowo „sparcebundle”
 4. Spróbuj utworzyć kopię zapasową Time Machine za pomocą SMB:

  • Za pomocą okna Findera: Idź, Połącz się z serwerem
  • W polu Adres serwera wpisz „smb: //aaa.bbb.ccc.ddd”, gdzie aaa.bbb.ccc.ddd jest adresem IP pamięci podłączonej do sieci.
  • Korzystając z Preferencji Time Machine, naciśnij przycisk „Wybierz dysk”
  • Jeśli dysk podłączony do SMB jest widoczny, wybierz ten dysk.
  • Jeśli dotyczy, wybierz, aby zaszyfrować kopię zapasową
  • Jeśli kopia zapasowa zostanie wykonana, to gotowe
 5. Ale jeśli krok 4 nie powiódł się, spróbuj utworzyć kopię zapasową Time Machine za pomocą AFP (Apple File Protocol):

  • Wykonaj ponownie kroki 1, 2, 3 i 4
  • W oknie Findera: Idź, Połącz się z serwerem iw polu Adres serwera wpisz „afp: //aaa.bbb.ccc.ddd”, gdzie aaa.bbb.ccc.ddd to adres IP pamięci podłączonej do sieci
  • Korzystając z Preferencji Time Machine, naciśnij przycisk „Wybierz dysk”
  • Jeśli dysk podłączony do AFP jest widoczny, wybierz ten dysk.
  • Jeśli dotyczy, wybierz, aby zaszyfrować kopię zapasową
  • Jeśli kopia zapasowa zostanie wykonana, to gotowe

Mamy teraz kopię zapasową utworzoną za pomocą AFP i chociaż nie jest to rzadki pakiet, wydaje się, że działa dobrze. W pewnym momencie w przyszłości planuję odłączyć się od pamięci podłączonej do sieci i ponownie połączyć się z nią za pomocą SMB, ponieważ rozumiem, że SMB jest obecnie wybranym protokołem Apple do tworzenia kopii zapasowej Time Machine przez sieć.

Jeśli ktoś wie, jaki może być główny problem, dlaczego AFP odniósł sukces, a SMB nie, doceniłbym kilka rad.


To właśnie działało dla mnie dzisiaj. Dzięki za udostępnienie tego.
Thibaut Barrère

1

Miałem już ten problem. Byłem w stanie podłączyć dysk bezpośrednio i wykonać kopię zapasową. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej dodałem ponownie dysk do sieci i zamontowałem go zdalnie, a mój komputer Mac mógł rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.

Nie jestem pewien, dlaczego to zadziałało, tylko że działało.


Przewodniki, które widziałem (takie jak ten ), stwierdzają, że po uruchomieniu sieciowej kopii zapasowej TM można podłączyć dysk zdalny bezpośrednio i kontynuować tworzenie kopii zapasowej w ten sposób, a następnie usunąć i kontynuować tworzenie kopii zapasowej przez sieć. Mówią jednak, że początkowa konfiguracja musi odbywać się przez sieć, ponieważ TM inaczej przechowuje rzadkie pakiety lokalnych i sieciowych kopii zapasowych.
Flavin,

1

Właśnie rozwiązałem mój problem. Moja sieć bezprzewodowa ma zarówno 2,4 Ghz, jak i 5,0 Ghz.

Mój iMac, który współużytkował dysk Time Machine, ma 5,0 GHz. Mój MacBook Pro miał 2,4 Ghz. Dlatego nie mógł tego znaleźć.


Ciekawy. Mam podobną sieć. Będę musiał sprawdzić, które pasma są włączone na tych dwóch maszynach i sprawdzić, czy to spowodowało mój problem.
Flavin

1

Upewnij się, że udostępniasz z prawem do zapisu dla konkretnego użytkownika, którego logujesz się na zdalnym komputerze jako.


0

Miałem właśnie ten problem z dyskiem Western Digital MyCloud. Musiałem zalogować się do napędu i przejść do zakładki „Ustawienia”. Na dole znajduje się przełącznik On / Off w „Mac Mac Kopie”. Kliknąłem przycisk „Konfiguruj” po prawej stronie i wybrałem folder, który chciałem włączyć. Działa dobrze teraz!


0

Uważam, że większość powyższych rozwiązań jest zbyt skomplikowana. Oto co zrobiłem:

 1. Poszedł do Findera / Go / Connect to Server
 2. W polu Adres serwera wpisz afp: //xxx.xxx.x.xxx (gdzie x był adresem mojego serwera Synology DS1815 NAS) i naciśnij przycisk „+”, aby dodać go jako Ulubiony serwer
 3. Powrócił do preferencji Time Machine i nacisnął przycisk „Wybierz dysk”
 4. Wybierz serwer Synology NAS, który był teraz widoczny

-1

Miałem ten sam problem z moim nowym komputerem Mac (Mavericks). W Internecie jest wiele rozwiązań, które wydają się działać dla innych ludzi i których wypróbowałem bez powodzenia. Na wypadek, gdyby to pomogło, zrobił to dla mnie. http://rajiv.sg/blog/2012/11/19/configuring-os-x-mountain-lion-time-machine-to-work-with-cifs-smb-share/


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.