Jak tworzyć kopie zapasowe Time Machine przez sieć bez serwera OS X?


26

W naszym instytucie mamy kilka komputerów Mac (od 10.6 do 10.8), ale żaden nie obsługuje wersji serwerowej. W tym, w którym działa 10.8, znajduje się 4,5 TB dysków twardych, z których 2 x 2 TB są najeżdżane razem (dublowane) w celu wykorzystania ich jako kopii zapasowej Time Machine dla wszystkich innych komputerów Mac. Wszystkie komputery Mac są podłączone przez sieć instytutu.

Jak skonfigurować wszystko tak, aby wszystkie komputery Mac mogły korzystać z Time Machine do tworzenia kopii zapasowych na tym Macu?

Przeczytałem, że może to być łatwiejsze, gdy docelowy komputer Mac będzie działał na serwerze OS X Server.

Jak to możliwe również bez instalacji serwera OS X?


To może działać lepiej, aby odwrócić pytanie. Jakie urządzenia mogą być skonfigurowane tak, aby wyglądały jak serwer Time Capsule / OS X, tak aby komputer Mac mógł na nim wykonać kopię zapasową. Serwer bardziej przypomina instalację bazy danych działającej na systemie OS X niż całkowite czyszczenie i ponowną instalację, jak w poprzednich dniach. Wyjaśnię odpowiedź, aby użyć OS X na wypadek, gdybyś nie wiedział, jak to działa w Mountain Lion.
bmike

1
To nie jest odpowiedź na twoje pytanie w formie wyrażenia, to a) informacja ib) alternatywa. O = Doświadczenia, które usłyszałem od osób korzystających z Time Capsule, nie są dobre, ci, którzy używają Time Machine na dysku sieciowym, stwierdzili, że w końcu został uszkodzony lub był zbyt wolny, więc się poddali. B = Rozważ CrashPlan jako bezpłatną alternatywę. Jest przeznaczony do pracy w ten sposób, przez sieć LAN, a nawet Internet. Używam go całkiem szczęśliwie od kilku miesięcy między Mac OS X 10.8 (bez serwera). FWIW.
TJ Luoma

Odpowiedzi:


16

Oficjalnie usankcjonowana odpowiedź: kup urządzenie Apple Time Capsule.

Nieobsługiwana, ale dobrze znana alternatywa: włącz ukrytą opcję, która pozwala korzystać z dowolnego dysku sieciowego. Otwórz aplikację Terminal i uruchom jedno polecenie:

defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1

Pozwoli ci to wybrać dowolny dysk sieciowy z Preferencji systemowych: Time Machine.

Dysk sieciowy powinien być systemem plików HFS + nad AFP (standardowe udostępnianie plików z innego komputera Mac). Zdecydowanie odradzam korzystanie z innych ustawień, jeśli nie jesteś przygotowany do ręcznego przywracania jednego pliku na raz z kopii zapasowej.


3
Co, nie mogę korzystać z partycji SunFS zFS przez NFS ?! ;-)
Michael

15

Niektóre pełne i szczegółowe instrukcje są dostępne tutaj , ale jest to po prostu kwestia udostępnienia wybranego folderu tylko AFP, zainstalowania go na kliencie po raz pierwszy i wybrania go w Time Machine.

Jeśli to nie zadziała lub potrzebujesz więcej opcji konfiguracji, zainstaluj OS X Server. Jest to oficjalnie obsługiwana funkcja , a serwer kosztuje tylko 20 USD w Mac App Store. W przeciwieństwie do starszych wersji, Serwer dla 10.8 to tylko instalacja MAS i nie wymaga ponownej instalacji systemu operacyjnego.

Uwaga dodatkowa: nigdy nie korzystaj z tej TMShowUnsupportedNetworkVolumesopcji, jeśli cenisz integralność swoich kopii zapasowych. Nieobsługiwane woluminy nie są obsługiwane z jakiegoś powodu: Time Machine wymaga określonych funkcji udostępniania plików, aby zapewnić, że kopie zapasowe nie zostaną uszkodzone, jeśli na przykład połączenie sieciowe spadnie w trakcie tworzenia kopii zapasowej. Włączenie tej opcji wyłącza sprawdzanie tych funkcji i widziałem, że powoduje to kilkakrotnie uszkodzone kopie zapasowe.


3
tak, OS X Server jest dość tani, ale do jego instalacji potrzebny jest sprzęt Mac i wcale nie jest tani
pqnet 17.08.13

@pqnet nie potrzebujesz wysokiej klasy komputera Mac do uruchamiania serwera i niektórych kopii zapasowych Time Machine. Niski poziom Mac mini to więcej niż wystarczające. Mam komputer Mac mini C2D z 2006 roku, w którym działa starsza wersja serwera (10.7). Wystarczy rozejrzeć się na eBayu, Craigslist lub gdziekolwiek możesz znaleźć stary sprzęt dla starszego komputera Mac, który jest w stanie uruchomić najnowszą wersję OS X i zdobyć.
Dennis Munsie,

@DennisMunsie i tak najtańszym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie kapsuła czasu. Serwer Mac OS jest przydatny albo dla tych, którzy mają dużą liczbę kopii zapasowych komputera, dla których kapsuła czasu nie byłaby wystarczająca (np. Opisana tutaj sytuacja) lub jeśli masz już stary sprzęt Mac, nie zrobiłbyś tego i tak użyj.
pqnet

6

Udało mi się skonfigurować komputer Ubuntu 12.04 z systemem Netatalk (AFP) jako serwerem plików i wykonać kopię zapasową dwóch komputerów Mac na 10.8 i przywrócić jeden po awarii.


w głosowaniu, czy mógłbyś rozwinąć swoją konfigurację? czy to oznacza, że ​​będzie działał z dowolnym Linuxem vm z zainstalowanym netatalk?
ryenus

4

OS X Server to prawdopodobnie najlepsza droga. Jest stabilny i łatwy w instalacji na Mac OS, który masz na docelowym komputerze Mac.

Niedrogie książki o wartości mniejszej niż 50 USD przeprowadzają cię przez cały proces konfiguracji serwera, a samo oprogramowanie kosztuje 20 USD w sklepie w USA.

Godzina znajomości serwera zajmuje godzinę na skonfigurowanie komputera Mac do obsługi funkcji Time Machine, więc inwestycja powinna być możliwa do zarządzania dla osoby, która chciała zaoszczędzić na płaceniu za pomoc i nauce samodzielnego majsterkowania, a także bez presji czasu, aby mogli poprosić przeszukaj sieć, jeśli problemy pojawią się podczas instalacji.


2

Zgadzam się z poprzednimi stwierdzeniami dotyczącymi OS X Server.

Chciałem wykonać kopię zapasową mojego MBA i MBP za pomocą dysku sieciowego. Mam MacMini, którego używam jako centrum multimedialnego. Zainstalowałem OS X Server na MacMini i używam zwykłego napędu USB o pojemności 1 TB jako dysku TimeCapsule.

Działa jak urok i nie mam problemów z tworzeniem kopii zapasowych obu MacBooków.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.