Poczta w systemie OS X: wybierz certyfikat X.509, który ma być używany do podpisywania wiadomości e-mail


16

Mam wiele certyfikatów X.509 z różnych urzędów certyfikacji do różnych celów - na przykład jeden z CAcert.org, a drugi z mojego uniwersytetu. Obie mają różne zalety i wady, i chcę zdecydować, który z nich zastosować indywidualnie.

Niestety nie mogę znaleźć żadnych preferencji, nawet dotyczących wyboru wartości domyślnej. W ustawieniach konta istnieje opcja dla certyfikatu TLS, ale dotyczy to tylko uwierzytelniania na serwerach pocztowych. Jak albo

  • wybierz klucz / certyfikat podczas tworzenia wiadomości e-mail (preferowane) lub
  • wybrać domyślny certyfikat na adres e-mail lub podać ranking certyfikatów?

Obecnie moją jedyną opcją jest usunięcie tej, której nie chcę używać, co jest dość frustrujące.

Odpowiedzi:


24

Możesz dokładnie określić certyfikat, który ma być używany do wysyłania wychodzących wiadomości e-mail, wykonując następujące kroki:

Otwórz brelok. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy listę certyfikatów i wybierz pierwszy element z menu kontekstowego (w języku angielskim jest on oznaczony jako Nowa preferencja tożsamości ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie wpisz swój adres e-mail i wybierz certyfikat z rozwijanego pola, aby użyć dla tego adresu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następna wiadomość e-mail wysłana z adresu e-mail wpisanego powyżej zostanie podpisana przy użyciu wybranego certyfikatu.


3
To takie proste i oczywiste - jednak nikt z około 150 osób odwiedzających pytanie nie znalazł pozycji menu ... Dziękuję!
Jens Erat

Wydaje się, że nie działa w moim przypadku ...
TCB13,

Znaleziono, jeśli ktoś przechowuje certyfikaty na niestandardowym pęku kluczy, to nie będzie działać. :( Wystarczy przenieść certyfikaty do domyślnego pęku kluczy dostępu do systemu, a będzie działać.
TCB13

3

Apple Mail wykryje certyfikat podpisywania przechowywany w pęku kluczy logowania i powiąże go z kontem w Apple Mail, który używa tego samego adresu e-mail określonego w polu Nazwa RFC 822 certyfikatu . Niestety jest to proces automatyczny i nie będzie można wybierać między różnymi certyfikatami do podpisywania w Apple Mail.

Program Outlook 2011 pozwala wybrać certyfikat podpisywania, którego chcesz użyć. Oto jak uzyskać dostęp do tej funkcji:

A. Otwórz program Outlook 2011.

B. Przejdź do preferencji programu Outlook

C. W preferencjach programu Outlook wybierz Konta .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

D. W ustawieniach konta e-mail wybierz Zaawansowane ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

E. W ustawieniach zaawansowanych wybierz kartę Zabezpieczenia . Jeśli certyfikat podpisywania jest zapisany w pęku kluczy logowania, możesz wybrać certyfikat tutaj.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.