Czy istnieje sposób na wysłanie wiadomości lokalnej z komputera Mac na urządzenie z systemem iOS * bez * Internetu?


1

Wiem, że mogę wysłać Grasować powiadomienia z OS X na iOS, ale wymaga to przejścia przez Internet.

Chciałbym osiągnąć to samo, z wyjątkiem tego, że chcę móc to zrobić bez połączenie internetowe, aby móc wysłać wiadomość z komputera Mac do (i) urządzenia iOS w tej samej sieci LAN / Wi-Fi.

(To nie musi być z Prowlem, może być z dowolną aplikacją iOS, o ile może otrzymać wiadomość z OS X.)


Tak więc - maszyna OS X i urządzenie z systemem iOS byłoby w pobliżu siebie?
Scot

@Scot - Oh, tak… Zakładałem, że są w tej samej sieci Wi-Fi / LAN, ale zdają sobie sprawę, że nie postawiłem tego w pytaniu. Zmodyfikowałem go, aby dodać ten szczegół. Dzięki za pytanie.
TJ Luoma

Odpowiedzi:


2

Jeśli dobrze cię rozumiem, pytasz, jak przesłać lokalne powiadomienia na komputerze Mac do urządzenia z systemem iOS (na przykład używając Prowl)? Od Mavericks / iOS 7, jeśli zarówno komputer Mac, jak i urządzenie z systemem iOS obsługują technologię Bluetooth Low Energy, można skorzystać z usługi opartej na Usługa Apple Notification Center . Ta funkcja jest również objęta ten artykuł 9to5mac .


To może zadziałać, ale mój Mac nie obsługuje BT Low Energy.
TJ Luoma

0

Z pewnością możliwe jest napisanie pary aplikacji iOS / Mac OS, która umożliwi komunikację między komputerem Mac i iPhone za pomocą Bonjour w lokalnej sieci Wi-Fi. Lub za pomocą Bluetooth.

Chociaż mogą one już istnieć, nie zdaję sobie sprawy z żadnego miękkiego rozwiązania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.