Jak sprawdzić, który program właśnie odtworzył dźwięk?


20

Czasami mój komputer nagle grał irytujący krótki dźwięk (brzmi jak darrrt , wydaje się, że nie pochodzi z systemu) i jest tak krótki, że nie mam pojęcia, skąd pochodzi (i nie mogę go uchwycić).

Czy są jakieś sposoby, aby dowiedzieć się, który program / proces to zrobił? (Naprawdę chcę to zabić!)

Używam OS X Mavericks.


W większości przypadków powiadomienia kalendarza używają krótkiego dźwięku brzęczyka. Sprawdź, czy przypomnienie pojawia się w prawym górnym rogu ekranu, czy w centrum powiadomień.
bayindirh

dtracemoże być w stanie zbadać informacje. Szybkie spojrzenie na wbudowane skrypty nie wydaje się dostarczać niczego do badania konkretnych urządzeń, jednak prawdopodobnie wymaga skryptu niestandardowego

Dziękujemy, że wróciłeś z odpowiedzią, ale czy możesz dodać ją jako odpowiedź poniżej (i zaakceptować) zamiast modyfikować pytanie?
nohillside

1
@patrix Dziękujemy za komentarz. Właśnie zastosowałem się do twojej rady.
qweszxcj

Odpowiedzi:


5

Wygląda na to, że iMessage zalogował się w powiadomieniu.

Wypróbuj to polecenie w terminalu, aby sprawdzić:

afplay "/Applications/Messages.app/Contents/Resources/Logged In.aiff"

Aby wyłączyć, jeśli chcesz, możesz wyłączyć opcję „Odtwarzaj efekty dźwiękowe” w preferencjach iMessage.


4

SoundBunny może w tym pomóc. Głównym celem aplikacji jest umożliwienie kontrolowania poziomów dźwięku różnych aplikacji, ale zwykle pokazuje też, jakie aplikacje wydały ostatnio dźwięki, co może pomóc.

Możesz pobrać bezpłatną wersję demo z ich strony internetowej i pozostawić ją uruchomioną, aż znowu usłyszysz hałas, a następnie przełącz się na SoundBunny i zobacz, co pokazuje.


4
Jak pokazuje, jakie aplikacje wydały ostatnio dźwięki? Z tego, co mogę powiedzieć, pokazuje tylko alfabetyczną listę otwartych aplikacji. A dziennik nie pokazuje, kiedy odtwarzane są dźwięki, tylko po uruchomieniu / zakończeniu aplikacji.
studgeek

4

Chociaż nie można tego sprawdzić bezpośrednio, oto kilka obejść:

 • Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome (lub podobnej przeglądarki), poszukaj ikony głośnika obok karty lub okna (np. Sprawdź w menu Okno ).
 • Jeśli korzystasz z Safari, obok odtwarzanej karty powinna być widoczna ikona głośnika.
 • Niektóre aplikacje, takie jak SoundFlower, mogą zapewniać dodatkowe rozszerzenie jądra dla tranzytowego dźwięku, dzięki czemu mogą sprawdzić, które procesy uzyskują dostęp do urządzenia dźwiękowego.
 • Sprawdź dwukrotnie Powiadomienia w Preferencjach systemowych i ustaw opcję Nie przeszkadzać lub wyłącz dźwięk Odtwarzaj, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych lub wszystkich aplikacjach. Zobacz ten post .
 • Sprawdź wpisy dziennika, np. Za pomocą następującego polecenia:

  log stream --level=debug
  
 • Sprawdź aktywność pliku za pomocą fs_usagepolecenia, np

  sudo fs_usage
  
 • Używając prób i błędów, wstrzymuj i wznawiaj procesy, aby dowiedzieć się o procesie, np

  ps d
  kill -STOP 1234 5678 # Stop processes via PID(s).
  kill -CONT 1234 5678 # Resume selected processes.
  

2

Oto, co zrobiłem, aby znaleźć nieznośną aplikację odtwarzającą plik systemowy. Przejdź do Preferencji systemowych -> Dźwięk -> Efekty dźwiękowe. Przełączaj efekty i zanotuj dźwięk odtwarzany przez Twoją tajemniczą aplikację. Po znalezieniu go przejdź do terminala i wpisz:

sudo fs_usage | grep "aiff"

W razie potrzeby wprowadź hasło systemowe.

Poczekaj, aż dźwięk zostanie odtworzony ponownie, a następnie spójrz na wyjście terminala. Poszukaj nazwy pliku dźwiękowego zanotowanego w efektach dźwiękowych i spójrz w prawo. Po prawej stronie powinieneś zobaczyć aplikację, która odtworzyła plik dźwiękowy. Teraz wystarczy przejść do tej aplikacji i nakazać jej wyłączenie odtwarzania pliku dźwiękowego, jeśli to możliwe.


1

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Problem został rozwiązany, okazało się, że jest on spowodowany przez wtyczkę Safari (powiadamiającą Gmaila). Metoda: inspiracja (przepraszam chłopaki, właśnie to odkryłem, uświadamiając sobie, że zainstalowałem dziwną wtyczkę ... naprawdę trudno wyjaśnić, jak wpadłem na ten pomysł ...).


8
Prawdopodobnie pomogłoby to innym, gdybyś wyjaśnił, w jaki sposób ustaliłeś przyczynę (tj. Jaką metodę zastosowałeś do ustalenia, która aplikacja była odpowiedzialna). Może to pomóc innym w tej samej sytuacji, nawet jeśli nie mają tej samej wtyczki Safari.
DW

1

Boom 3D może to zrobić i wiele więcej.

Zainstaluj, włącz obsługę systemową w głównym oknie aplikacji (wymaga zainstalowania innego rozszerzenia), a następnie kliknij ikonę zasobnika:

Po prostu kliknij fioletowy przycisk w prawym górnym rogu, a wyświetli się lista wszystkich aplikacji i ich głośności. Aplikacje odtwarzające muzykę będą miały małe zielone kółko:


@Allan Wiem, ale to tylko nazwa programu, link jest tylko dla wygody. I tak naprawdę nie ma wiele do wyjaśnienia, dlaczego jest najlepszy, ponieważ nie jest najlepszy. Inne odpowiedzi są równie ważne.
HappyFace

Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby wyjaśnić, jak ktoś może użyć tej aplikacji do rozwiązania problemu opisanego w pytaniu? Patrząc na opis funkcji, trudno zobaczyć, jak to może działać.
nohillside

1
@patrix Done;)
HappyFace
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.