Co to znaczy mieć „dostęp niestandardowy”?


3

Mam pewne problemy związane z uprawnieniami z klientami OSX i serwerem Samba.

Gdy utworzę na przykład nowy katalog w zamontowanym udziale, zostanie on utworzony z rwxr-xr-xuprawnieniami. Ale kiedy otworzę okno informacyjne dla katalogu w Finderze, powie mi „Masz niestandardowy dostęp” i nie pozwoli mi wyświetlić ani zmienić uprawnień do katalogu.

Jaka wiadomość próbuje mi powiedzieć i dlaczego Finder nie pozwala mi zmienić uprawnień?

Odpowiedzi:


2

Zasadniczo „Masz niestandardowy dostęp” może wskazywać, że plik ma bardziej złożone uprawnienia ustawione niż może wyświetlić okno Get Info Get Info. Z tego artykułu pomocy technicznej Apple :

Custom: If the permissions for an item is set to Custom, the permissions have been configured in a way that is more complex than is provided in the basic user settings.

Możliwe, że pliki na serwerze SMB mają skonfigurowane listy kontroli dostępu . Możesz uzyskać dodatkowe informacje na temat tych (innych niż POSIX) uprawnień w OS X za pomocą polecenia podobnego do ls -ale /Path/To/Folder.

Warto również zauważyć, że Finder może mieć problemy z ustawieniem uprawnień do Twojego udziału SMB. Prawdopodobnie zaleciłbym skonfigurowanie pewnego rodzaju dziedziczenia uprawnień po stronie serwera (tj. Za pomocą list ACL), aby kontrolować uprawnienia do udziału.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.