Karty aplikacji terminalu, jak ustawić obok bieżącej karty zamiast na końcu


10

Używam Cmd-T przez cały czas, aby otwierać nowe karty, i jest ustawiony na używanie tego samego katalogu.

Jednak ustawia nową kartę jako ostatnią / skrajną prawą kartę w oknie, zamiast obok bieżącej karty, w której się znajduję. Ponieważ jest to często związane z tym, nad czym pracuję, chciałbym, aby pojawił się dobrze obok bieżącej karty.

Czy jest na to ustawienie? (znaleziono wiele rzeczy na temat terminala i kart, ale nie to konkretne pytanie)

Dzięki


To brzmi jak żądanie funkcji lub raport o błędzie. Złóż jeden na developer.apple.com/bug-reporting . Możesz użyć dowolnego identyfikatora Apple ID w witrynie dla programistów.
Chris Page

Odpowiedzi:


6

Jest to możliwe w nocnym wydaniu alternatywnego programu terminalowego iTerm2 poprzez PreferencjeZaawansowaneZakładki: Nowe zakładki są dodawane na końcu, a nie obok bieżącego zakładki ustawionej na Nie .


1
Czy mógłbyś skomentować, czy iTerm2 jest kompletnym zamiennikiem terminala? Zdaję sobie sprawę, że to trochę subiektywne…
Ahmed Fasih

2
Absolutnie. Przeprowadziłem się do iTerm2 kilka lat temu i nigdy nie żałowałem. Dobre wyjaśnienie znajduje się tutaj: apple.stackexchange.com/a/25146/128583
Vadzim Tonka

Pobrałem iTerm2 2.0 (bieżąca stabilna wersja z ich strony) i nie widzę wspomnianej opcji umieszczania zakładek. W głównych preferencjach nie ma już opcji „Zaawansowane”. I w sekcji Profile, chociaż jest sekcja Zaawansowana, nie widzę też umieszczenia tabulatorów. Czy możesz ponownie sprawdzić swoją odpowiedź względem bieżącego pobierania? (może patrzę na to i po prostu tego nie widzę)
Mark Bennett

1
Przepraszam, zapomniałem wspomnieć, że używam wersji nocnej, która wspomniała o dostępnej opcji.
Vadzim Tonka

Nie jest również dostępny w wersji beta iTerm2 2.1.1, więc Nightly jest. Mam nadzieję, że wczorajszej nocy nie było żadnych błędów :)
Ahmed Fasih

0

Myślę, że Apple zmieniło to zachowanie gdzieś w aktualizacjach High Sierra, dzięki czemu nowy terminal pojawia się obok tego, w którym jestem - fajnie!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.