Jak przełączać się między aplikacjami pełnoekranowymi w OSX (Mavericks)


46

W aplikacjach pełnoekranowych używam wielu różnych przestrzeni, aby skupić się na różnych zadaniach, które muszę wykonać. Na przykład mam miejsce z aplikacją poczty, aplikacją subversion, safari i tak dalej.

Do przełączania się między aktywnymi aplikacjami używam + tabcały czas. Chociaż ikona moich aplikacji pełnoekranowych pojawia się, gdy tabulowanie i pasek menu stają się aktywne, nie widzę aplikacji. Dopiero po przejściu do kontroli misji i kliknięciu aplikacji nastąpi przejście do okna pełnoekranowego.

Czy istnieje ustawienie lub skrót do osiągnięcia tego celu bez użycia myszy?

Odpowiedzi:


33

Nie pozwala to na przejście bezpośrednio do aplikacji docelowej, ale klawisze Ctrl + kursor pozwolą Ci poruszać się w lewo i prawo przez spacje, aby przejść do aplikacji na pełnym ekranie.

Skrót można zmienić w preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Skróty -> Kontrola misji.


6
czy istnieje sposób, aby przejść bezpośrednio do aplikacji pełnoekranowej, gdy masz więcej niż jedną? Podobne do przełączania kart w Chrome przy użyciu polecenia + [liczba]?
cykl

Możesz użyć zwykłego przełącznika aplikacji (cmd + tab)
Kevin Grabher

1
@KevinGrabher działa to jednak tylko wtedy, gdy nie ma innych nie pełnoekranowych okien aplikacji docelowej.
mike_k

8

tak jest. Aktywowane Preferencje systemowe -> Kontrola misji -> Po przejściu do aplikacji przełącz się na spację…


2
To ustawienie jest już aktywowane, więc niestety nie jest to rozwiązanie tego / mojego problemu
MysticEarth

Czy włączyłeś go ponownie? ;) Działa, jedynym wyjątkiem jest Finder!
Sebastian Semmler,

Nie działa dla mnie też w konkretnej aplikacji (Project Zomboid, działa dobrze gdzie indziej.
Fabien Snauwaert

Działa jak marzenie!
BalinKingOfMoria

Problem polega na tym, że istnieje wiele okien pełnoekranowych dla jednej aplikacji. nie możesz powiązać z nimi sekwencji numerów kontrolnych. prawdziwy bełkot.
wprater,

4

Sugeruję do tego apptivate aplikację. Najłatwiejszy sposób przełączania się między aplikacjami. Nie potrzebujesz skomplikowanych skrótów, po prostu sekwencji uderzeń takich jak: F1, niż jakikolwiek klawisz dla twojej aplikacji. Nie ma problemu z użyciem pojedynczego klawisza (F1 / F2 / F3 ...) lub dłuższej sekwencji (F1, F2, F1 / F2, F2, q).


Świetny pomysł! Jeśli to zrobisz, nie zapomnij włączyć Use F# keys as standard function keysw ustawieniach klawiatury.
joepio,

Uwielbiam to świetne rozwiązanie. Stworzyłem wzór dla wszystkich aplikacji, które trzymam na pełnym ekranie. Ctrl-A, <pierwsza litera aplikacji>. Pozwala to uniknąć konfliktów skrótów klawiaturowych z innymi aplikacjami. Coś jak emacs z metakey. Ctrl-A, S przenosi mnie do Sublime, Ctrl-A, T przenosi mnie do terminalu itp.
Peter P.

1

Spędziłem na to naprawdę dużo czasu i odkryłem, że pod skrótami klawiszowymi> pod klawiaturą nazw znajduje się sekcja o nazwie kontrola misji. Mówi, że ctrl + klawisz strzałki, czy to w lewo, czy w prawo, zamieniają „spacje”. „Spacje” to uruchomione aplikacje pełnoekranowe. Możesz użyć cmd + tab, aby przełączyć okno fokusu, które pojawi się u góry, ale wydaje się, że nie działało w aplikacjach pełnoekranowych tak szybko, jak Ctrl + klawisz strzałki. Wszystkie te skróty klawiaturowe działają, ale jeśli chcesz szybkiego sposobu przełączania się między aplikacjami pełnoekranowymi, po prostu użyj kombinacji klawiszy Ctrl + strzałka. Nie wiem jednak, co powiedzieć o zminimalizowanych aplikacjach, ponieważ one nie działają. Możesz po prostu ustawić fokus na aplikację i użyć opcji „pokaż dostępne okna” w sterowaniu misją, używając kombinacji klawiszy Ctrl + strzałka w dół.


1

Minęło trochę czasu i wydaje się, że zmienił się skrót klawiaturowy do przełączania spacji. W Mac OS X High Sierra było to ctrl + option + arrow keydla mnie ustawione .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.