Myślę, że spieprzyłem profile kolorów na moim Macbooku


3

jak widać na zdjęciu , kolor na obrazku nie jest spójny na moim Macbooku. W wyszukiwarce obraz wygląda ładnie, ale w Quick Look i iPhoto na obrazach jest za dużo czerwieni. Efekt występuje w przypadku zdjęć pobranych z Internetu, takich jak ten, oraz zdjęć wykonanych aparatem.

Czy masz wyjaśnienie?

Dzięki za poświęcony czas z góry!

[dodane informacje]

Ten problem wystąpił na moim MacBooku 2008 ze zdjęciami, które zrobiłem sobie tak, jak ze zdjęciami pobranymi jak przykładowy obraz. Co więcej, położyłem mojego macbooka do snu i podłączyłem go przez dvi do Dell P2411H, próbując tego mspasov, co sugerowałem. Nie jestem więc pewien, czy moja gra z kalibracją kolorów (skończyłam na istniejącym Color LCDprofilu) faktycznie się naprawiła, czy to tylko zbieg okoliczności, że obrazy znów wyglądały normalnie.

Jednym z moich pomysłów było to, że może OSX / iPhoto / Quicklook czasami „myli się” co do sposobu traktowania profili kolorów na obrazach, gdy podłączony jest inny monitor. Wiem, to brzmi bardzo daleko. Co myślisz?

Odpowiedzi:


2

Jest to prawdopodobnie spowodowane złym profilem kalibracji kolorów. Możesz załadować domyślny profil sprzętu lub spróbować skalibrować monitor.

Spróbuj załadować domyślny profil wyświetlacza. Odbywa się to poprzez otwarcie Preferences-> Displays, Wybierz Colorzakładkę i wybierz Color LCD(Zakładam MacBook PRO, na innym komputerze lub monitorze zewnętrznym będzie inaczej).

Jeśli to nie pomoże - spróbuj skalibrować monitor, naciskając Calibrate..przycisk i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.


1

Przyczyną tego nie jest profil twojego monitora. W ten sposób każda aplikacja odczytuje / nie odczytuje informacje o przestrzeni kolorów na obrazach. Przesłany obraz ma osadzony profil o nazwie po prostu „Wyświetl” - co jest dość małym profilem, jak to zwykle bywa w MacBook Pro. Jeśli przypiszę program Adobe 1998 do lewej strony, otrzymam dokładne dopasowanie do prawej strony. I to właśnie dzieje się gdzieś w twoim przepływie pracy.

Kalibracja monitora zmieni nieco sposób wyświetlania obrazów, ale nie zatrzyma tego. To zajmie opanowanie przestrzeni kolorów podczas całego procesu roboczego.


Cześć Mike, bardzo dziękuję za Twój wkład. Myślę, że potrzebuję więcej twojej wiedzy. Zaktualizowałem swoje pytanie o więcej szczegółów.
NickR
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.