znalezienie zdalnego adresu IP używanego przez zamontowany udział SMB


14

Korzystając z Findera, zamontowałem udział SMB, który znajduje się na moim serwerze NAS. Kiedy używam polecenia mount, NAS jest wymieniony z nazwą, którą reklamuje ( nas-smb).

mbp:~ me$ mount
/dev/disk0s2 on / (hfs, local, journaled)
devfs on /dev (devfs, local, nobrowse)
map -hosts on /net (autofs, nosuid, automounted, nobrowse)
map auto_home on /home (autofs, automounted, nobrowse)
//me@nas-smb._smb._tcp.local/myshare on /Volumes/myshare (smbfs, nodev, nosuid, mounted by me)

Edycja: Czy istnieje sposób na przetłumaczenie tego na adres IP serwera NAS lub poznanie tych informacji w inny sposób? Czy jest jakiś sposób, aby znaleźć adres IP serwera NAS, który jest używany do zamontowania tego udziału?

Problem polega na tym, że mój NAS może być osiągnięty na dwóch różnych adresach IP (bezpośrednio przewodowy 1 Gb / s i bezprzewodowy przez mój router).

Na różnych sesjach, poza samymi prędkościami transferu, doszedłem do wniosku, że jeden z adresów IP był w użyciu. Nie mogę więc zdecydowanie powiedzieć, z którego z dwóch adresów jestem połączony w celu udostępniania SMB.

hostKomenda nie działa tylko z interfejsem bezprzewodowym. Próbowałem również, lsof -i -nale nie pokazuje żadnych połączeń związanych z SMB.

Miałem nadzieję, że smbutil lookup nas-smbto powie mi, czego chcę, ale tak nie jest. Gdy prędkości wskazują, że interfejs przewodowy jest w użyciu, nadal zwraca adres interfejsu bezprzewodowego.

Dzięki!

Odpowiedzi:


13

Ponieważ reklamuje swoją obecność w sieci za pomocą Bonjour, powinieneś być w stanie po prostu pingować:

ping -c 1 nas-smb.local

3
W końcu to działa! Tylko upewnij się, że nie ominiesz tej .localczęści! (Tak jak zrobiłem to po raz pierwszy.)
m000

11

Miałem problem ze znalezieniem IP obróbki, która nie jest nawet za NAT. Finder pokazuje nazwę Bonjour Exporer, a ping nie rozwiązuje go. W końcu smbutil lookup <name>pracował dla mnie.


OP wyraźnie stwierdził, że smbutil lookupto nie działało dla niego. Czy używasz go inaczej, a jeśli tak, to w jaki sposób?
nohillside

1
Nawet jeśli PO nie może użyć tej odpowiedzi - być może potwierdzi to, że inni spróbują ponownie, smbutila może wszystkie czynniki powodujące problem nie są wspólne dla wszystkich ludzi. (problem jest chyba niezwiązany)
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.