Jak przenieść zdjęcia z OS X Tiger na iPada iOS 7


2

Moja mama dostała iPada Air jako prezent urodzinowy. Do tej pory używała iBooka G4 z 10.4.11.

Próbuję migrować jej zdjęcia z iBooka (iPhoto) na iPada. Czy jest jakiś prosty sposób?

Odpowiedzi:


1

Nie ma łatwego sposobu nie.

G4 z 10.4 oznacza (bardzo) starą wersję iTunes (9.2.1). Do iTunes 10 potrzebujesz przynajmniej Leoparda.

Do synchronizacji z iOS7 (domyślny system operacyjny iPada Air) potrzebujesz iTunes 11.1.

Inne opcje :

  • Aby to zrobić, użyj innego (nowszego) komputera Mac
  • wyślij zdjęcia z aplikacją lub pocztą (veeeeeery long)

tak, to chyba szalone sposoby, haha. Korzystając z opcji „innego komputera Mac”, czy mógłbyś to zrobić, instalując najnowszą wersję iPhoto na tym komputerze Mac, a następnie importując do niej starą bibliotekę iPhoto? następnie użyj iTunes, aby przenieść obrazy na iPada? Przepraszam, jeśli to głupie pytania, jestem programistą i byłbym najbardziej zadowolony z rozwiązania CLI.
spinalwrap

Tak, CLI byłby świetny, ale nie znam nikogo. Najłatwiejszym sposobem jest prawdopodobnie użycie strumienia świetlnego. Oto przykład z systemu Windows, jeśli jest to opcja: pcadvisor.co.uk/how-to/apple/3444903/…
Matthieu Riegler

ok Eksportuję wszystkie zdjęcia ze starego iPhoto do folderu na moim komputerze Mac przez Wi-Fi. Następnie zsynchronizuje ten folder z iPadem za pośrednictwem iTunes, bez potrzeby iPhoto (pobieranie 1 GB!).
spinalwrap

ok, rozumiem. było to jeszcze bardziej szalone, niż się obawiałem: podczas procesu synchronizacji itunes ciągle dodawał dane do folderu „ipod thumbnail cache” lub czegoś takiego, co stopniowo podwajało rozmiar omawianej biblioteki zdjęć. to zapełniło mój SDD, co spowodowało, że iTunes anulował transfer (bez żadnego komunikatu o błędzie, po prostu przestał synchronizować). więc obejmowało to zabawną sesję usuwania pamięci podręcznych, rozdętych aplikacji itp. z mojego komputera Mac ... oceniam ogólny proces migracji D-, wcale nie jest fajny. Mama nigdy nie byłaby w stanie tego zrobić sama.
spinalwrap

1

Jeśli podłączę mój iPhone 5s do naszego starego Sony Vio (2003), zobaczy on wszystkie zdjęcia, jakby telefon był aparatem. Mamy G5 Powermac i znacznie nowszy MacBook Pro. Żaden nie pozwoli mi pobrać zdjęć z iPhone'a. Jedyną wadą jest to, że zdjęcia mają numer img001 itp. Jednak po przywróceniu na komputer Mac metadane są nienaruszone. Zawsze myślałem, że Apple to świetna platforma. wymyślili „plug and play”, ale proste zadanie polegające na ściągnięciu zdjęć z telefonu przez USB (które istnieje od lat) wydaje się być dużym wyzwaniem. Aby rozwiązać ładne nazwy plików, które wydaje iPhone (na podstawie daty i godziny, piszę skrypt (w Applescript), aby zastosować dane daty i godziny do nazwy pliku. (Trzeba zmienić. Na: i. Na - dla data i godzina)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.