W jaki sposób Mail.app w Mavericks może wyświetlać alternatywny tekst w postaci zwykłego tekstu?


15

Kilka dni temu chciałem sprawdzić, czy zwykła wieloczęściowa poczta HTML / SMS, którą zamierzałem wysłać, będzie poprawnie renderowana w różnych klientach pocztowych. Czy ktoś wie, jak pozwolić Mail.app pod Mavericks pokazać alternatywny tekst dla wiadomości e-mail? Kiedyś była opcją w menu poprzednich wydań, ale teraz wydaje się, że zniknęła.


View raw nie jest rozwiązaniem do sprawdzania wieloczęściowych / alternatywnych wiadomości e-mail. Nie ma nic złego w korzystaniu z base64 do kodowania przesyłania treści, a w takich przypadkach nie będzie nic do oglądania na surowo, z wyjątkiem długiego ciągu znaków. Jako programista, podobnie jak Asmus, denerwujące jest to, że mail.app nie obsługuje już „alternatywnego” mechanizmu renderującego. Zamiast tego musiałem przejść na Gmaila. W Gmailu mogę użyć „Zniekształconego tekstu wiadomości?” Opcja menu, aby zobaczyć alternatywny tekst. Apple, główka do góry. Nie chcesz, aby ludzie musieli przełączać się na Gmaila.

Odpowiedzi:


15

Najwyraźniej nie można tego zrobić za pomocą Mail.app indywidualistów.

Opcja w menu zniknęła, a ustawianie jej ciężko w pliku plist nie wydaje się już działać, zgodnie z tym postem i tym postem .

Niestety musisz przełączyć się na innego klienta poczty, jeśli chcesz mieć odpowiednią obsługę wielu formatów.

Lub, dla celów testowych, możesz po prostu wysłać Ci wiadomość e-mail w postaci zwykłego tekstu i zobaczyć, jak to wygląda, a następnie sprawdzić, czy obie części są obecne , patrząc na nieprzetworzony tekst poczty (do czego nadal pozwala Mail.app).


To nie jest poprawne. Spróbuj użyć wiadomości Raw w widoku.
Ruskes

4
Raw jest ogólnie rzecz biorąc, nie można go używać do wyświetlania renderowania. Wszystko inne niż ascii (co oznacza wszystkie akcenty, wszystkie inteligentne znaki interpunkcyjne, wszystkie emoji) będą kodowane jako base64 lub cytowane do wydruku.
Tom Gewecke

4
Nie. Wersja zwykłego tekstu powinna zawsze konwertować kodowanie przesyłania zawartości na odpowiednie znaki do wyświetlenia, aby zobaczyć akcenty, inteligentne cytaty i emoji. Zwykły tekst to nie to samo, co ascii - oznacza to po prostu, że wewnątrz wiadomości nie ma żadnych informacji o stylizacji (czcionka, rozmiar czcionki, kolor itp.). Zapewniają to zamiast tego domyślne ustawienia czytnika.
Tom Gewecke

1
Tak, jeśli wyślesz sobie wiadomość e-mail z jednym słowem „wznowić” i spojrzysz na jej surowe źródło, możesz zauważyć, że nie jest przydatna do poznania, jak czytelnik to zobaczy.
Tom Gewecke

1
Najwyraźniej masz rację, niestety. Wygląda na to, że nie zostanie to naprawione (nigdy ..), więc zaakceptuję tę odpowiedź.
Asmus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.