Tekst skopiowany z terminala z formatowaniem w Mavericks (10.9), Yosemite (10.10) i El Capitan (10.11)


49

Po aktualizacji do Mavericks (10.9) wszystko skopiowane z Terminala jest wklejane w aplikacji docelowej z takim samym formatowaniem jak w Terminalu, w moim przypadku, białe litery o stałej szerokości na czarnym tle, np .:

Problem

(Wkleiłem tekst z Terminala do okna Nowa poczta).

Wcześniej (10.8 i starsze) kopiowano tylko zwykły tekst, bez żadnego formatowania.

Dzieje się tak w aplikacjach, które mogą odbierać formatowanie tekstu sformatowanego. W aplikacjach zwykłego tekstu, np. TextWrangler lub TextEdit w trybie zwykłego tekstu, oczywiście tylko treść jest kopiowana.

Czy kopiowanie formatowania można wyłączyć w aplikacji Terminal?

To samo dzieje się również w Yosemite (10.10) i El Capitan (10.11).


2
Użyj iTerm2 - zwykłego komentarza, gdy ktoś ma problem z terminalem :) lub pisz e-maile zwykłym tekstem, a nie tekstem sformatowanym.
user151019,

Nie wierzę, że formatowanie kopiowanego tekstu można wyłączyć. Moim rozwiązaniem było zainstalowanie aplikacji Flycut, która jest menedżerem schowka, który usunie formatowanie z tekstu skopiowanego z dowolnej aplikacji.
Dave Nelson

1
@ Mark Nie chodzi tylko o e-maile, ale o dowolną aplikację do obsługi tekstu sformatowanego.
pilsetnieks,

@ filsetnieks z jakiegokolwiek konkretnego powodu, dla którego nie zaakceptowałeś tego 4.1 / 2 miesiące później: -O. Potrzebujesz dodatkowej pomocy?
markhunte

@markhunte Przepraszamy, twoja odpowiedź jest nadal bardzo ważna i doceniana, po prostu odpowiedź Tima dokładnie odpowiada na pytanie. Nie widziałem odpowiedzi, dopóki nie wróciłem do pytania wczoraj, ponieważ zostało opublikowane 3 miesiące po zadaniu.
pilsetnieks,

Odpowiedzi:


57

Możesz wyłączyć kopiowanie / wklejanie formatowania z Terminala, zmieniając plik preferencji com.apple.Terminal.

Otwórz terminal na komputerze Mac i wprowadź następujące polecenie: defaults write com.apple.Terminal CopyAttributesProfile com.apple.Terminal.no-attributes

Spowoduje to usunięcie wszystkich atrybutów tekstu z kopiowania / wklejania z terminala


Aby potwierdzić, jest to ten sam proces, co powyżej w macOS Sierra.
Anthony Attard

Aby przywrócić defaults write com.apple.Terminal CopyAttributesProfile com.apple.Terminal.attributes.
Saurabh Shrivastava

14

Wystarczy użyć „Dopasuj styl wklejania”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dzięki temu formatowanie pozostanie takie samo jak w punkcie wstawiania

Zamiast tego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dostałbyś:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4
Tak, działa styl „wklej i dopasuj”. Miałem tylko nadzieję na rozwiązanie, które nie wymagałoby ponownego uczenia się skrótów klawiaturowych.
pilsetnieks,

6

W El Capitan możesz ustawić formatowanie w aplikacji Terminal. Po prostu wybierz Edytuj -> Kopiuj specjalnie i wybierz Zwykły tekst bez formatowania lub możesz utworzyć profil, który wygląda dobrze po wklejeniu do dokumentu.


2
To powinna być najwyższa odpowiedź przynajmniej dla El Capitan i wyżej.
akhan

4

Możesz skonfigurować globalny skrót klawiaturowy zgodnie z opisem w tym poście: http://ask.metafilter.com/187733/OSX-How-to-copy-plaintext-always-everywhere-without-exception

To rozwiązało dla mnie. Pracuję nad dużym diagramem Visio i muszę skopiować rzeczy z terminalu i wkleić je do Visio kilkaset razy dziennie - więc ta zmiana w 10.9 była dla mnie dużym ciosem.


Pamiętaj, że za pomocą tej metody nie mogę już wklejać tekstu w polach Temat, adres URL ani pola kontaktu Apple na Mavericks.
MikeiLL,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.