Command + C (kopiuj) lewym klawiszem poleceń nie działa


16

Mam do czynienia z dziwnym problemem. Kiedy piszę + Cza pomocą lewego klawisza poleceń, to już nie działa. Lewy klawisz polecenia działa dla + Vlub + Xlub dowolnego innego, więc nie jest to problem sprzętowy.

CKlucz pracuje zbyt. Prawy klawisz polecenia działa dla + C.

Próbowałem zmienić język klawiatury, dodać skrót, zresetować NVRAM, aktywować / dezaktywować VoiceOver (wskazówka na stronie) bezskutecznie. Jestem na MacBooku Pro z Mavericks.


4
Czy to tylko jedna aplikacja, czy wszystkie aplikacje?
sdmeyers

1
Jest na wszystkich aplikacjach. Stworzyłem nowego użytkownika, ten sam problem.
schwcoop,

Ten sam problem tutaj w OS X 10.10.2 z zewnętrzną przewodową klawiaturą Apple.
xslittlegrass

Odpowiedzi:


20

Upewnij się, że po naciśnięciu przycisku CMD+ Cswoje Editmenu w górę miga, oznacza to, że działa zgodnie z oczekiwaniami.

Jeśli nie, przejdź do Ustawienia klawiatury w Preferencjach systemowych i:

 • Przywróć domyślne Klawisze modyfikujące ... ,
 • Przywróć ustawienia domyślne na karcie Skróty ,
 • W Skrótach aplikacji kliknij przycisk + i sprawdź, czy pole wprowadzania Skrót klawiatury zareaguje na Twoją kombinację.

Jeśli Editmenu miga i nadal nie działa, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zrestartowanie usługi stołu roboczego za pomocą następujących poleceń:

launchctl stop com.apple.pboard
launchctl start com.apple.pboard

Jeśli nadal nie działa, oto kilka innych wskazówek, które pomogą rozwiązać problem:

 • Na wszelki wypadek ponownie przetestuj w różnych aplikacjach.
 • Ponownie sprawdź, czy działa, gdy używasz menu kontekstowego (bez użycia skrótu).
 • Zamiast tego ponownie przetestuj alternatywną kombinację, taką jak CMD+ Xdla Cut .
 • Uruchom konsolę, aby zobaczyć zapytania do dziennika systemu, jeśli dzieje się coś oczywistego.
 • Sprawdź, czy Schowek działa z terminala poprzez:

  $ echo test | pbcopy
  $ pbpaste
  

  Jeśli element menu Wklej nie jest już wyszarzony, być może jest to problem z poleceniem Wklej .

  Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, użyj go dtrusslub fs_usagedo debugowania, na przykład:

  $ sudo fs_usage | grep -C4 MyAppWhereCopyDoesntWork
  

  a następnie zauważ inne aplikacje, które pojawiają się dokładnie po naciśnięciu skrótu, które potencjalnie możesz rozważyć w celu przetestowania.

 • Wyłącz wszystkie ostatnio uruchamiane programy lub uruchom ponownie komputer.

 • Wyłącz VoiceOver zgodnie z sugestią tutaj .
 • Wymuś wyjście z Findera (np killall -HUP Finder. :) .
 • Jeśli nadal nie działa, rozważ ponowne uruchomienie systemu, szczególnie w trybie odzyskiwania lub w trybie awaryjnym w celu ponownego przetestowania.

Jeśli chodzi o obejście, możesz zainstalować aplikację Karabiner i ponownie przypisać skróty , konfigurując private.xmlplik (zobacz zakładkę Różne ). Aby uzyskać więcej sugestii, sprawdź następujące posty:


Dodawanie kombinacji ręcznie działało dla wszystkich oprócz + Zz jakiegoś powodu. (Tak, wiem, że odpowiedź na to pytanie jest jeszcze większa; pomyślałem, że to dziwne.)
FracturedRetina,

Wymuś zamknięcie Findera i Cprzestań również działać po prawej stronie. Ale nie inne dziwne polecenia.
FracturedRetina,

1
Uruchamianie poleceń `` launchctl stop com.apple.pboard; launchctl start com.apple.pboard `` Naprawiono to dla mnie
Lyndsey Ferguson

4

To, co zadziałało dla mnie, to wymuszenie opuszczenia Findera (w zasadzie po wypróbowaniu wszystkiego, co sam zasugerowałeś).


To rozwiązało również mój problem! Dziwne rzeczy się zdarzają!
mahdix,

4

To było dla mnie dziwne doświadczenie, miałem ten sam problem. Po długich, bezowocnych badaniach w Internecie, zabrałem MBP do Genius Bar. Nawet próbowali z sieciowymi systemami operacyjnymi, takimi jak 10.9, 10.8 i innymi. Nic nie działało, później po długiej dyskusji technicznej zdecydowali, że może to być problem sprzętowy (ze względu na zwarcie również przycisk opcji nie działał podczas uruchamiania systemu operacyjnego). Po wymianie górnej pokrywy klawiatury działało! Znów coś niewytłumaczalnego, ale działającego!


Mam dokładnie ten sam problem. Co rozumiesz przez założenie pokrywy klawiatury? Masz na myśli plastikowe klucze?
Osama Gamal,

4

Jedna z Twoich aplikacji może korzystać ze skrótu cmd + c, który nie jest wyświetlany w preferencjach systemowych.

Mam zainstalowany GoldenDict, a jednym z jego klawiszy skrótu do „Użyj następującego skrótu do przetłumaczenia słowa ze schowka” jest „cmd + c c”, co powoduje ten problem.

Rozwiązanie: użyj innego skrótu klawiszowego lub wyłącz go.


2

Dziękujemy za wgląd! po wyczyszczeniu pamięci podręcznej, zresetowaniu PRAM, naprawieniu dysku i pozwolenia, nic. Potem działało przez kilka minut. W końcu zdecydowałem się użyć Keyremap4macbook i przypisałem klawisz fn, aby działał jak lewe polecenie. Działa, więc zostawiam to w ten sposób. Problem w połowie rozwiązany ...


2

W moim przypadku było tak, ponieważ „Command + C” w źródłach wejściowych powodował konflikt z „Command + C” polecenia Copy.

Poszedłem do „Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Skróty -> Źródła wejściowe” i znalazłem element „Wybierz poprzednie źródło wejściowe”, a następnie zmieniłem go na „Control + C”. Następnie zadziałało polecenie kopiowania „Command + C”.


2

Miałem ten sam problem i wszedłem do Preferencji systemowych> Skróty> Klawiatura i odznaczyłem wszystko. Miałem problemy z cmd-z, cmd-x, cmd-v i odznaczenie ich wszystkich (i tak ich nie użyłem) pozwoliło na ich ponowne uruchomienie.


1
 1. otwarty System preferences
 2. Wybierz Keyboard
 3. Wybierz Shortcuts
 4. Wybierz Restore Defaults

1
 1. Otwórz Preferencje systemowe
 2. Wybierz klawiaturę
 3. Wybierz skróty
 4. Wybierz klawiaturę
 5. Wybierz Przenieś fokus do następnego okna
 6. Kliknij kombinację klawiszy
 7. Ustaw to, co chcesz

2
co „Przeniesienie fokusa do następnego okna” ma wspólnego z tym pytaniem?
dwightk

Legenda!! Miałem podobny problem. Nie można użyć Cmd + 1. po prostu nie działałbym na niczym, ale użyłem go tylko innego dnia, postępowałem zgodnie z instrukcjami i odznaczyłem „Przenieś fokus do następnego okna” TADA !!! naprawiony! Dziękuję Ci. nie wiem, dlaczego zostałeś odrzucony. Tylko dlatego, że ci się nie udało, nie głosuj poprawnie na odpowiedź. Dzięki kolego
doz87

1

Rozmawiałem ze wsparciem Apple i zresetowałem sprzęt, naciskając jednocześnie shift+ ctrl+ optioni przycisk zasilania. Następnie zwolnij wszystko. Aby ponownie uruchomić komputer, ponownie naciśnij przycisk zasilania.

Niczego nie uszkadza, a nawet wrócił na strony internetowe, na których byłem.


1

Być może w systemie skonfigurowano niewłaściwy układ klawiatury, np. Układ klawiatury Dvorak. Jeśli przełączysz się na odpowiedni układ, możesz rozwiązać problem.

Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Źródła wejściowe. Następnie kliknij „+” i dodaj układ klawiatury do swoich preferencji.

Uwaga: użytkownicy Dvoraka powinni wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów klawiatury: Dvorak, Dvorak - lewy, Dvorak - prawy, Dvorak - Qwerty. Każdy z nich działa inaczej po naciśnięciu kombinacji „Command + C”.


1

Zabawna sztuczka, aby to działało:

Pref. Systemu> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji (lewy pasek boczny).

Dodaj nowy element „Kopiuj” i wpisz skrót CMD C.

To działa!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Natknąłem się na ten problem z powodu moich ciągłych zmagań z klawiaturą MBP z końca 2016 roku :

cmd + cnagle przestał działać. Problemem był escklucz, który pozostał wciśnięty z powodu drobnego brudu. Po kilkakrotnym dmuchnięciu i naciśnięciu klawisza powrócił do swojej normalnej pozycji i cmd + cznów zaczął działać.

(Teraz muszę rozwiązać problemy z dwoma innymi klawiszami. Nie kupuj tego sprzętu, klawiatura sprawi ci ból. Mój został już wymieniony, ale nowy element jest również podatny na uszkodzenia klawiatury z powodu kurzu i innych małych kawałków brud, który napotykasz w każdym biurze i każdym domu. To po prostu zły projekt.)


0

Miałem ten sam problem. Na dodatek problem z brakiem ⌘ CommandC, po pewnym czasie nie byłem w stanie zrobić dużego „E”, przytrzymując ⇧ Shift... po chwili więcej niż 10 losowych klawiszy aktywowało „kontrolę misji” ... więc możesz sobie wyobrazić moje udaremnienie.

... ale na szczęście posortowałem.

Problem dotyczył Lightroom Classic CC i kiedy ponownie uruchomiłem preferencje w LR, wszystko znów było w porządku. Jeśli używasz najnowszej wersji LR CC 8. Spróbuj Może to zadziała dla Ciebie.

Procedura resetowania:

 1. Zamknij Lightroom.
 2. Przytrzymaj ⌥ Option⇧ Shiftpodczas ponownego uruchamiania Lightroom.
 3. Zastąp Preferencje, gdy pojawi się monit dialogowy.
 4. Zamknij Lightroom.
 5. Uruchom ponownie Lightroom.

-1

Miałem ten sam problem, ale po jednym poleceniu kopiowania ( cmd+ c) z prawym klawiszem polecenia lewy klawisz polecenia znów zaczął działać!


To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając Zadaj pytanie . Możesz także dodać nagrodę za zwrócenie większej uwagi na to pytanie, gdy będziesz mieć wystarczającą reputację .
IconDaemon

To nie będzie prawdziwa odpowiedź, ale wciąż jest to rozwiązanie problemu, Mistrzyni.
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.