MacBook Pro 2016: zablokowany klawisz klawiatury - jak usunąć klucz?


30

Zwykle różne klucze na moim nowym MacBooku Pro (2016) utknęły. Zakładam, że małe kawałki brudu lub małe okruchy zakłócają mechanikę. W starszych klawiaturach komputerów Mac od czasu do czasu usuwałem pojedyncze klucze do czyszczenia. Ponieważ klawiatura obecnego modelu została przeprojektowana, teraz wydaje się to o wiele trudniejsze i nie mogę znaleźć żadnych samouczków.

Więc: Jak usunąć (i ponownie zainstalować) klucz MacBooka Pro (2016)?


3
Miałem podobny problem, a mój MBP jest teraz objęty wsparciem od 1 tygodnia. Zamówili niektóre komponenty i powinni je naprawić. Myślę, że to nie jest tylko kwestia kurzu, ale ogólny problem dla nowej generacji
FRA

Otrzymałem nowego laptopa po czterech nieudanych wymianach klawiatury. Ponad miesiąc na wsparcie. Nowy laptop wygląda lepiej, nawet jeśli jest jeden klucz (znak myślnika), który wydaje się również od czasu do czasu zacinać się. Myślę, że to zła inżynieria i niska jakość, muszę z tym żyć.
z

1
Witaj, petycja change.org została uruchomiona w związku z klawiaturą MBP 2016 na change.org/p/…, jeśli chcesz się zarejestrować!
SEJU,

Odpowiedzi:


22

Tak, można bezpiecznie wyjąć klucze i wyczyścić je.

Ale po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, jak wygląda poniżej klawisza, aby niczego nie uszkodzić:

  1. Klucz jest przymocowany do mechanizmu za pomocą dwóch pazurów i dwóch haczyków. haczyki (lewa strona obrazu) znajdują się na dole czapki i pękłyby, jeśli stamtąd podniosłeś czapkę . Górną stronę trzymają pazury (prawa strona obrazu), które można odpiąć.

Lewa strona: haczyki na dole czapki, które pękają, jeśli zostaną wypuszczone.  Prawa strona: Pazury u góry czapki, które można odpiąć.

  1. Mechanizm motylkowy ma po obu stronach okrągłą powierzchnię, która dotyka całej nasadki przycisku. Stąd pochodzi problem: ponieważ istnieje duży obszar styku, może on łatwo się skleić (płyny) lub zostać zatkany. Właściwie wylałem skowyt na klawiaturę i wpłynęło to na wiele klawiszy, ale nie złamałem żadnego, robiąc to w następujący sposób. Będziesz musiał delikatnie podnieść górną stronę tego mechanizmu, aby odpiąć klucz.

„skrzydełka” mechanizmu, które trzeba będzie nieco podnieść do góry, aby dostać się pod krawędź czapki.

Bądź więc ostrożny i rób dokładnie to, co opisano poniżej!

  1. Najpierw weź cienkie narzędzie (igła działa dobrze, ale wydaje mi się, że cienkie plastikowe narzędzie jest lepsze), ściśnij je w szczelinie nad kluczem i delikatnie podnieś, aż będziesz mógł sięgnąć poniżej krawędzi nasadki drugim narzędzie lub paznokieć.
  2. Pierwsze narzędzie najprawdopodobniej znajdzie się pod zawiasem motylkowym, dlatego musisz je zwolnić i upewnić się, że znajdujesz się tylko pod czapką drugiego (najbezpieczniejszy jest krótki paznokieć). Teraz podnieś do góry (drugim paznokciem!), Aż wyskoczy z lekkim kliknięciem.
  3. Teraz musisz rozplątać zaczepy u dołu. Podnieś nieco górną część i bardzo delikatnie poruszaj kluczem, od lewej do prawej, aż do poluzowania. Zrób to naprawdę delikatnie! Nie powinien wydawać odgłosu kliknięcia ani nic, ponieważ tak naprawdę nie jest przymocowany do zawiasu!
  4. Najczęściej czyściłem górną część zawiasów palcem lub miękką ściereczką, ale w razie potrzeby można sięgnąć pod zawiasy za pomocą delikatnej szczotki.
  5. Aby ponownie założyć nasadkę, przesuń haczyki pod nasadką z powrotem na miejsce od dołu do góry. Następnie naciśnij klawisz (lekko w górę, czyli w kierunku ekranu, aby zaczepy pozostały na swoim miejscu), aż górne zaczepy ponownie się zatrzasną.

Proszę bardzo.


1
Dzięki za napisanie tych szczegółów! Wygląda na to, że w moim przypadku problem dotyczy samego mechanizmu motylkowego. Mój lewy klawisz strzałki nie klika, a kiedy zdejmuję zarówno lewy, jak i prawy klawisz w sposób opisany, widzę, że lewy motyl nie naciska w górę z taką samą sprężystością jak prawy. Postaram się dokładnie sprawdzić, jak usunąć lub usunąć cokolwiek, ale jeśli masz jeszcze bardziej pomocne diagramy, może to być świetne źródło informacji dla mnie lub innych osób z moim samym problemem!
Andrew Schwartz

Miałem podobny problem. Miałem drobną szczoteczkę z golarki elektrycznej, którą kręciłem się pod motylem. Działało, ale naprawdę jest nudne.
lthz

Przyjąłem tę odpowiedź, ponieważ jest to szczegółowy opis i odpowiedziałem na moje pytanie. Nie wypróbowałem go jednak sam, więc tego znaku wyboru nie należy mylić z „to rozwiązało mój problem”.
lejonet,

1
Dobrze. Wypróbowanie tego powinno być osobistą decyzją i myślę, że banalne jest przypominanie ludziom, że jest to na własne ryzyko. Apple jest bardzo szczęśliwy, że i tak nam to mówi, a Internet jest pełen ludzi, którzy nam o tym przypominają. Dlatego to napisałem i dlatego dobrze jest przyjąć odpowiedź.
lthz

2
Na klawiszach strzałek w górę / w dół, które są zorientowane inaczej, po której stronie znajdują się klipsy, a po której stronie są haki?
PBJ

21

Miałem ten sam problem z zablokowanym / gąbczastym klawiszem Enter, a po przeczytaniu tego wątku Reddit zrobiłem tylko to, co sugerowali ludzie - mocno nadmuchałem go i wciąż wbijałem klucz w tym samym czasie - i to rozwiązało problem , klucz jest znowu fajny i klikalny!


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Spróbowałem i to mi nie pomogło. (Czułam się trochę głupio z powodu konieczności robienia tego z tak drogim urządzeniem po tak krótkim czasie). Inni mogą spróbować. Jak najszybciej pójdę do Apple Store.
lejonet

1
Właśnie tak posortowałem mój, na zdrowie.
steoleary

Odklejanie kluczy do Macbooka jest moim antynarkotykiem.
mpint,

Cholera, zadziałało! Dziękuję Ci! Mam MBP 2016 z klawiaturą Gen 2 Butterfly. Wydaje się, że jest to podatne na utknięcie klawiszy bardziej niż na starej klawiaturze. Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu.
Yohan Liyanage,

Dziękuję Ci! MBP 2017 ma zbyt cienkie klucze i tak się dzieje cały czas.
Jefrey Sobreira Santos

6

Znalazłem poprawkę dla trzymającego się spacji - nie usuwaj klucza - łatwo się zepsuje i możesz go nie odzyskać. weź zginaną plastikową kartę, taką jak karta ubezpieczenia - sztywniejszą niż papier, i delikatnie unieś klucz, aż zobaczysz pod nim trochę miejsca. Następnie użyj puszki powietrza (znalezionej w trudnym magazynie - weź tę, która ma na sobie słomkę) rozpyl powietrze pod klucz, a następnie podnieś klucz w innym miejscu i dmuchnij pod nim, aż wszystko oczyścisz. powinien potem działać. Mój zrobił.


3

Pamiętaj, że uszkodzenie klawiatury próbujące ją naprawić powinno być ostatnią opcją, ponieważ spowoduje to unieważnienie gwarancji.

Można go przekazać lokalnemu Apple w celu przeglądu lub postępować zgodnie z własnym przewodnikiem Apple dotyczącym usuwania zabrudzeń z komputera Macbook.

Zobacz tutaj .: https://support.apple.com/en-us/HT205662


Dzięki za odpowiedź. Zakładam, że jest brud, którego nie da się w ten sposób usunąć. (Ponieważ ten rodzaj brudu nigdy nie przyszedł mi do głowy przez dwie dekady posiadania notebooków, wydaje się, że jest to problem z mechanizmem klawiatury).
lejonet
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.