Z jakich systemów plików korzysta Apple w iPhone'ach? [duplikować]


10

HFS

WWDC 2012 Sesja 709,  Co nowego w systemie plików , przedstawione przez Deric Horn, zawierało następujące spostrzeżenie: Journaled HFS + wszędzie .

W Bibliotece programistów iOS odwołanie do klasy NSDictionary zawiera odniesienia do HFS .

Czy iPhone'y korzystają z HFS Plus?

Zapisano w dzienniku czy nie?

Chciałbym uzyskać wiarygodne referencje. Dzięki.


Rodzaje HFS Plus

iOS i iPhone odłóżmy na chwilę… Strona podręcznika Apple OSi HDIutil (1) Mac OS X zawiera cztery typy systemów plików HFS do celów tworzenia:

  • HFS +
  • HFS + J (JHFS +)
  • HFSX
  • JHFS + X

Postscriptum

Poza przyjętą odpowiedzią … ponieważ Apple czasami rozróżnia JHFS + X (kronikowany, z rozróżnianiem wielkości liter) i HFSX , więc:

… Mam fileXray, ale nie przewiduję połączenia ssh z iPhonem pierwszej generacji ;-)


1
Tło: twitter.com/jollyjinx/status/395193114941734912 obserwuje uszkodzenie oryginalnego zdjęcia na iPhonie.
Graham Perrin

Dziwne, szukałem odpowiedzi kilka razy, zanim opublikowałem to pytanie. Nie wiem, w jaki sposób pominięto duplikat. Może dlatego, że szukałem iPhone'a zamiast iOS. Dodam tag do wcześniejszego pytania.
Graham Perrin

Odpowiedzi:


11

Według analizy kryminalistycznej iOS głównym systemem plików jest HFSX .

HSFX

Wszystkie urządzenia mobilne Apple używają HFSX jako systemu plików. HFSX jest odmianą HFS + z jedną zasadniczą różnicą. W systemie plików HFSX rozróżniana jest wielkość liter.

HFSX jest zgłaszany przez Apple jako Mac OS Extended (Journaled, Case-Sensitive) .

Istnieją dwie główne partycje HFSX: system operacyjny i dane użytkownika. Przed tymi partycjami jest zwykła partycja MBR (około 100 MB).


Wydaje się, że SSHing do mojego urządzenia iOS 6 z jailbreakem obsługuje tę funkcję, ponieważ mogę tworzyć katalogi z rozróżnianiem wielkości liter. Utworzenie następujących katalogów nie stanowiło problemu:

$ mkdir test
$ mkdir Test
$ mkdir TEST

W książce nie wspomniano ani o JHFS + X, ani o JHFSX , co spowodowało, że zastanawiałem się, czy wielkość liter nie uwzględnia dziennika. Ale wtedy, gdy Sean Morrissey używa fileXray : kHFSVolumeJournaled (wolumin ma dziennik) … Zastanawiam się, czy to prawda w przypadku obu fragmentów dysku HFSX. Dodam coś do pytania.
Graham Perrin

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po iOS 10.3 będą korzystać z APFS: arstechnica.com/apple/2017/01/…
Andrea
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.