Z jakich systemów plików korzysta iOS?


Odpowiedzi:


6

Począwszy od iOS 10.3 (marzec 2017 r.) - obecnie używany jest system plików APFS / Apple .

Wcześniej system iOS 10.3 HFS + był używany.

APFS doda ulepszoną obsługę dysków półprzewodnikowych i ulepszenia szyfrowania - rzeczy, które nie były priorytetem 20 lat temu, kiedy wprowadzono HFS +.


APFS jest używany przez pierwszą programistyczną wersję beta iOS 10.3; to może być stosowane w ogólnym wydaniu iOS 10.3, ale nie wiemy tego jeszcze.
Gordon Davisson

18

Druga odpowiedź wydaje się być poprawna, jeśli chodzi o system plików HFSX *, ale z uwagi na to, że wielkość liter nie uwzględnia wielkości liter (inna odpowiedź od czasu edycji w celu poprawienia), stwierdziłem, że tak nie jest w książce Mac OS X i iOS Internals . Na stronie 23 jest napisane:

W systemie iOS, ponieważ HFSX rozróżnia małe i wielkie litery, wielkość liter jest nie tylko zachowywana, ale pozwala wielu plikom mieć tę samą nazwę, aczkolwiek z inną wielkością liter. Oczywiście rozróżnianie wielkości liter oznacza, że ​​literówki tworzą zupełnie inne polecenia lub odwołania do plików, często niepoprawne. [nacisk powyżej jest mój]

Ponieważ nie zgadzało się to z drugą odpowiedzią, szukałem potwierdzenia. Załadowałem przykładowy projekt na iOS, nad którym pracowałem, i zmieniłem nazwę bazy danych, aby różniła się tylko wielkością liter. Po uruchomieniu aplikacji na iPadzie mini (iOS 6.1) w celu odtworzenia bazy danych, przeszedłem do iTunes i przejrzałem pliki w obszarze Udostępnianie plików dla aplikacji. Oto co zobaczyłem:

Zrzut ekranu z Udostępniania plików iTunes pokazujący dwie nazwy plików o identycznych nazwach, różniących się tylko wielkością liter

Wygląda na to, że Mac OS X i iOS Wewnętrzne elementy są poprawne: wielkość liter jest zachowywana i pozwala wielu plikom mieć tę samą nazwę.

Co ciekawe, kiedy wybrałem oba pliki w Udostępnianiu plików iTunes i kliknąłem „Zapisz w ...” na pulpicie, nie otrzymałem żadnego ostrzeżenia. iTunes najwyraźniej „zapisał” oba pliki na moim pulpicie, ale przetrwała tylko początkowa wielka litera (prawdopodobnie nadpisując początkową małą literę pliku).


* Aktualizacja systemu plików Apple (APFS) 2017:

Począwszy od systemu iOS 10.3 , wydanego 27 marca 2017 r., System iOS korzysta teraz z nowego systemu plików Apple (APFS), o którym mówi się, że jest „zoptymalizowany pod kątem pamięci flash i dysków SSD, ze szczególnym naciskiem na szyfrowanie”.

APFS został ogłoszony na WWDC 2016 i jest wideo WWDC zatytułowane Przedstawiamy system plików Apple oraz Przewodnik po systemie plików Apple dla programistów. Część funkcji przewodnika może być szczególnie interesująca.


Mój błąd źle odczytałem cytat i przegapiłem
słowo

@ Mark Bez problemu. Bardziej interesujące jest zachowanie, w którym zachowuje obie wersje .. coś, o czym nie skończyłbym czytając i testując, gdyby nie twój niewinny błąd :-)
Chris W. Rea

3

iOS rzeczywiście używa HFSX (HFS +, z rozróżnianiem wielkości liter). Możesz również użyć HFSleuthnarzędzia ze strony internetowej Mac OS X / iOS Internals , aby to udowodnić i zagłębić się w struktury systemu plików.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.