Czy mogę przywrócić zachowanie klucza zasilania sprzed Mavericks?


13

Mavericks zmienił zachowanie klawisza zasilania mojego MacBooka Air, aby po krótkim naciśnięciu uśpić powietrze. Przed Mavericks klawisz zasilania wywoływał okno dialogowe Zamknij.

Jak szczegółowo opisano w OS X Mavericks: Przytrzymanie przycisku zasilania przez 1,5 sekundy powoduje wyświetlenie starego okna dialogowego Zamknij, a przytrzymanie przez 5 sekund spowoduje bezwarunkowe wyłączenie. Przytrzymanie controlpodczas naciskania przycisku zasilania spowoduje także wyświetlenie okna dialogowego Wyłącz.

Czy jest jakiś sposób na przywrócenie starego zachowania sprzed Mavericks jako preferencji? Przyzwyczaiłem się do używania przycisku zasilania, aby uzyskać okno dialogowe Zamknij, i wydaje mi się, że nie jestem w stanie przekwalifikować się szczególnie skutecznie.


1
Za to, co jest warte, ctrl + power natychmiast wywołuje okno dialogowe Shut Down.
BergQuester,

Tak, wspominałem o tym i powoli uczę się tego robić. Miałem nadzieję, że nie będę musiał… z
zigg

Derp, jakoś przegapił to w twoim pytaniu. : - /
BergQuester

Odpowiedzi:


2

Plik do zmiany to /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.PowerManagement.plist(patrz ten post AD )

W Lion / Mountain Lion mieliśmy klucz Power Button. Niestety nie jest już rozpoznawany. Jestem pesymistą, jeśli chodzi o przywrócenie tego zachowania.


Masz rację; wygląda ponuro.
zigg

1
W OS X 10.9.2 klucz zasilania można przywrócić do mniej więcej wcześniejszego zachowania niż Mavericks za pomocądefaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool NO
pkamb

5

Od Mac OS 10.9.2 możesz łatwo wrócić do czegoś podobnego do zachowania sprzed Mavericks.

Wpisz terminal:
defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool no

To nie jest dokładnie to samo, ponieważ nadal musisz nacisnąć przycisk przez 1 sekundę. Ale jeśli przypadkowo naciśniesz przycisk, okno dialogowe zamykania się nie pojawi.

Uwaga: jeśli chcesz wrócić do zachowania Mavericks, po prostu zmień nona yes.


2

Zgodnie z następującym artykułem możesz: http://binchewer.org/blog/index.php?id=1


1
Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

Wolimy, aby odpowiedź faktycznie odpowiadała na pytanie bezpośrednio, a nie polegała na witrynach zewnętrznych. Linki mogą się zepsuć (np. Gdy strona zewnętrzna zostanie ponownie zaaranżowana lub zamknięta), przez co Twoja odpowiedź będzie bezużyteczna. Tak więc, jeśli w swojej odpowiedzi mógłbyś podsumować treść połączonej witryny, byłoby to naprawdę świetne.
nohillside

@patrix miał rację. Przykład: ten link już nie działa i nie jest archiwizowany w zwykłych miejscach. Z drugiej strony, żadna z odpowiedzi nie działa dla mnie w Sierra / macOS 10.12; nic się nie dzieje po naciśnięciu przycisku zasilania, niezależnie od tego, czy wspomniane ustawienie jest ustawione na tak, nie czy nie
Matthew Elvey

@MatthewElvey Dziękujemy za wskazanie zepsutego linku. Jeśli chodzi o problem utrzymujący się w Sierra, jest już na to pytanie, niestety bez odpowiedzi.
nohillside

@Pym Czy nadal masz dostęp do informacji podanych na połączonej stronie i czy możesz tutaj dodać streszczenie?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.