Jak zmienić zachowanie przycisku zasilania w Lion?


16

Na moim Macbooku Pro każde naciśnięcie przycisku zasilania powoduje przejście w tryb uśpienia. Jak to zmienić, aby nic nie robić?

Odpowiedzi:


8

Możesz kontrolować, czy naciśnięcie przycisku zasilania powinno uśpić komputer Mac, czy wyświetlać okno dialogowe z opcjami (uśpienie / ponowne uruchomienie / wyłączenie) za pomocą pmsetpolecenia. Następujące:

sudo pmset powerbutton 1

od razu go uśpię (prawdopodobnie twoje obecne ustawienie) i zmiana 1na 0spowoduje wyświetlenie okna dialogowego.

Zwróć uwagę na fakt, że nie jest to ustawienie na użytkownika, i zmienia zachowanie wszystkich użytkowników. Należy o tym pamiętać, jeśli udostępniasz urządzenie innym osobom. Ze strony podręcznika (zapoznaj się z innymi opcjami):

Wszystkie zmiany wprowadzone za pomocą pmset są zapisywane w trwałym pliku preferencji (dla systemu, nie dla użytkownika) w /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.PowerManagement.plist


2
Wydaje się, że to nie działa w przypadku Mavericks. Daje wynik „Usage: pmset <options>”. jakieś pomysły?
lulalala

2
Mogę potwierdzić, że pmsetw Mavericks nie akceptuje argumentów powerbutton.
września

4
Tak irytujące, że ktoś wyraźnie wykorzystał czas na usunięcie funkcji, na którą wszyscy teraz płaczą!
mabartibin,

3
defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool no

Działa dla mnie w wersji 10.9.5 i daje zachowanie bardzo zbliżone do tego, w jaki sposób przycisk zasilania działał dla mnie w wersji 10.6. Chociaż opóźnienie jest nieco dłuższe, zdecydowanie nie jest już irytujące.

http://www.defaults-write.com/10-9-stop-the-power-button-from-putting-your-mac-in-stand-by-mode/


Nie działa dla mnie w Sierra / macOS 10.12; nic nie dzieje się po naciśnięciu przycisku zasilania. OTOH, mogę nacisnąć Ctrl-PowerButton, aby wyświetlić okno dialogowe, niezależnie od tego, czy jest ustawione na tak, nie, czy nie.
Matthew Elvey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.