Zamontuj dysk wspólny przez AFP w terminalu


12

Chcę zamontować dysk zewnętrzny podłączony do komputera A do komputera B.

Jestem w stanie uzyskać dostęp i zamontować dysk, łącząc się z serwerem za pomocą Findera (Command-K), ale jak mogę wykonać tę dokładną czynność za pośrednictwem terminala? Używam kilku formatów mounti mount_afpnic nie działa. Coś w stylu:

mount_afp -i afp://user:pass@ipaddress/Volumes/SharedDrive /Volumes/Shared

W Finderze po prostu wpisuję adres IP komputera Mac podłączonego do napędu, wprowadzam dane uwierzytelniające i montuję wybrany dysk ... ale to nie działa, po prostu wpisując afp://ipaddressw terminalu polecenie, podobnie jak polecenie „Połącz serwer”, za pomocą Findera .

Jak wykonać to samo połączenie za pomocą polecenia bash? Końcowym rezultatem będzie zamontowany dysk na B.


Jakie otrzymujesz komunikaty o błędach?
nohillside

Odpowiedzi:


13

Kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Po pierwsze - adres URL AFP musi zawierać nazwę udziału - nie jego lokalizację na serwerze. Po drugie, punkt podłączenia musi być pustym katalogiem, do którego masz uprawnienia do zapisu. Więc twoje polecenia mogą być: -

sudo mkdir /Volumes/mount
sudo mount -t afp afp://user:pass@ipaddress/SharedDrive /Volumes/mount

Eek! Co jeśli nie chcę przechowywać mojego afp use / pass w skrypcie bash, ponieważ ... cóż ... jeśli jeden komputer jest zagrożony, po co rozdawać klucze innemu. Plus, to musi być zła praktyka, prawda? Chyba przetestuję, czy zamiast tego może zostać wyświetlony monit o podanie użytkownika / podanie przez skrypt.
keyboardSmasher

Jasne, jeśli tworzysz skrypty na poziomie użytkownika, możesz poprosić o hasło i zapisać je w zmiennej pass. Następnie zamień „pass” na ${pass}.
Tony Williams,

Tak, to ma sens. Miałem nadzieję, że jakoś wywołanie afp może spowodować, że użytkownik wprowadzi hasło, ale myślę, że ręczne wykonanie jest równie dobre. Dziękuję za odpowiedź. :)
keyboardSmasher

1

Próbować:

sudo mount -t afp afp://user:pass@ipaddress/user /Volumes/Shared

-3

Zobacz /apple//a/171822/154516 i komentarze dla:

open smb://<user>:<password>@server/<Volume>

Więc smb to skrót od Sapple Miling Brotocol?
klanomath

Oczywiście działa tak samo z Apple Filing Protocol. Odpowiedź jest tylko cytatem z połączonej strony. I to jedyna prawidłowa odpowiedź na „jak mogę wykonać tę dokładną czynność przez terminal?”. mount potrzebuje punktu montowania, więc nie jest to dokładnie ta sama akcja.
Gerrit Griebel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.