Czy można przyciąć wiele stron w Mavericks Preview.app?


12

Czy w nowej aplikacji Mavericks Preview można przyciąć wiele stron lub plików obrazów w sposób opisany w tej odpowiedzi ?

Funkcjonalność była dostępna w Snow Leopard, ale zniknęła w Mountain Lion.

Odpowiedzi:


6

Jest to możliwe tylko podczas edycji pliku pdf. Nie można zastosować pojedynczego przycięcia do wielu zdjęć w oddzielnych plikach. Aby to zrobić, jednym ze sposobów byłoby

 1. Połącz obrazy w jeden plik pdf
  • Otwórz je wszystkie w jednym oknie.
  • Użyj „Drukuj”, a następnie „Zapisz jako pdf”.
 2. Użyj techniki opisanej w drugiej odpowiedzi, aby przyciąć wszystkie strony wynikowego pliku pdf.
 3. Podziel obrazy z powrotem na osobne pliki przy użyciu różnych technik, takich jak funkcja „Renderuj strony PDF jako obrazy” lub w wierszu poleceń za pomocą ImageMagick, jak opisano tutaj .

Uwaga: jeśli chcesz użyć wiersza polecenia, możesz po prostu użyć ImageMagick bezpośrednio do przycięcia wszystkich obrazów.


1
Istnieje już zaakceptowana odpowiedź z instrukcjami, jak to zrobić, więc wyraźnie działa - może chcesz wyjaśnić, dlaczego tak się nie dzieje?
Ian C.

1
Przyjąłem wówczas odpowiedź, ponieważ nie było nic innego w pobliżu. Jednak odpowiedź Kio Dane dotyczy tylko pliku pdf, o który pytałem pages or files. Tak więc odpowiedź Idina K jest bardziej szczegółowa (dotyczy zarówno pojedynczego pliku pdf, jak i serii plików graficznych). Nadal nie jestem na Mavericks, więc nie mogę tego sprawdzić. Nie zaakceptowałem odpowiedzi, aby rozważyć inne odpowiedzi.
Saaru Lindestøkke

To nie działa. Podgląd ukrywa tylko „przyciętą” część plików PDF, ale nie przycina jej. Po renderowaniu pliku PDF z powrotem na kadr ponownie pojawia się przycięta część.
Monitor ryb

19

Tak.

 1. Otwórz plik PDF.
 2. Jeśli nie jest jeszcze włączony, WidokMiniatury .
 3. Wybierz niektóre strony (najpierw kliknij, a następnie wszystkie; command+ kliknij lub shift+ kliknij)
 4. Użyj narzędzia prostokąta, aby wybrać region na stronie. (W wersjach systemu OS X wcześniejszych niż 10.9 powinieneś zobaczyć podgląd zaznaczenia również na innych stronach).
 5. Wybierz NarzędziaPrzytnij (lub Command+ K). Wszystkie wybrane strony powinny zostać przycięte.
 6. Zapisz lub Zapisz jako.

przycina tylko pierwszy obraz, dlaczego?
Ricky Levi,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.