Jak zmienić kodowanie w programie Mail w systemie OS X Mavericks?


12

Normalnie otwierałbym Mail.app, kliknij WiadomośćKodowanie[Jedno z kodowań cyrylicy] . Ale od czasu aktualizacji nie widzę opcji kodowania tekstu w menu Wiadomości.

Jak zmienić, aby użyć jednego z kodowań cyrylicy?


Ta odpowiedź oferuje alternatywne rozwiązanie.
Alex

1
Czy istnieje powód, dla którego nie można użyć domyślnej ani utf-8? Możesz sprawdzić wartość domyślną, wykonując widok> wiadomość> surowe źródło na czymś w wysłanym folderze i sprawdzając nagłówek dla charset =. Dlaczego Apple to usunąłem, nie mogę sobie wyobrazić, bardzo głupie z nich.
Tom Gewecke

Odpowiedzi:


3

Wygląda na to, że nie tylko ty masz ten problem.

Znalazłem artykuł bazy wiedzy na stronie Apple, który wyraźnie określa, że Wiadomość > Kodowanie tekstu powinno być dostępne w wersji Mavericks Mail:

http://support.apple.com/kb/PH14955

W tytule jest napisane „Mavericks” i obowiązuje od 6 listopada 2013 r.

Złożyłem raport o błędzie, informując zespół OS X.


Mamy nadzieję, że reakcją zespołu OS X nie będzie tylko zmiana PH14955, którą ktoś prawdopodobnie skopiował z wcześniejszej wersji, nie zdając sobie sprawy, że ten aspekt się zmienił. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​notatki PH często zawierają takie błędy.
Tom Gewecke

@TomGewecke Tak, miejmy nadzieję, że tak. Ciekawe jest dla mnie, jeśli wybrali to jako „rozwiązanie” (ponieważ jest to prawdopodobnie duży problem w niektórych regionach geograficznych). Ale potem znowu; dość niefortunnie grzebali w Mail podczas rozwoju Mavericks. Które wciąż próbują naprawić.
Lasse

Teoretycznie nie powinno to stanowić problemu, ponieważ wszystkie wiadomości e-mail powinny zawierać poprawne nagłówki zestawu znaków, a wszyscy nowi klienci powinni poprawnie dekodować nagłówki zestawu znaków używane przez program Mail do wysyłania różnych języków. W praktyce oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Muszę jednak przyznać, że widziałem o wiele mniej skarg na to pominięcie, niż bym się spodziewał.
Tom Gewecke

1

Mam ten sam problem. Próbowałem wątku z komentarzy Alexa ( tutaj ), wydaje się, że może rozwiązać mój problem. Ale Apple powinien przywrócić opcję kodowania tekstu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.