Jak naprawić niestabilne przewijanie w 10.9 Mavericks?


9

Właśnie zaktualizowałem komputer MacBook Air z połowy 2012 r. Do wersji 10.9. Teraz, gdy przewijam stronę w dół, efekt jest bardzo niepewny. Przewijanie wydaje się zatrzymać i rozpocząć bardzo szybko. Czasami lewa część strony przewija się w dół, ale prawa część strony pozostaje ułamkowa na ułamek sekundy. Efekt netto jest bardzo migotliwy i rozprasza.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić? Nieco inny przypadek, ale ten facet był w stanie rozwiązać bardzo podobny problem (monitor zewnętrzny), otwierając AutoCAD (co do cholery?).

Próbowałem też zresetować SMC zgodnie z zaleceniami tutaj . Wciąż nie ma szczęścia.


Możesz spróbować wyłączyć animacje przewijania, uruchamiając defaults write -g NSScrollAnimationEnabled -bool false(i ponownie otwierając aplikacje).
Lri

Próbowałem tego, ale nie powiedziałbym, że widziałem różnicę. W każdym razie dzięki.
DanHickstein

Mam ten sam problem. Co ciekawe, zauważyłem, że ten problem zaczął się pojawiać, gdy Mavericks był bliski wydania. To było kilka miesięcy przed datą premiery, a ja wciąż prowadziłem Mountain Lion. Więc naturalnie postanowiłem zrobić nową instalację z Mavericks, ale to nie rozwiązało problemu :( Edytuj: Kolejny interesujący objaw, jest znacznie gorzej w moim systemie, gdy używam zewnętrznej myszy innej niż Apple. Trackpad i Magic Mouse wydają się dobrze działać
JimCricket

jest to tylko efekt uboczny lepszego zarządzania pamięcią Mavericks, a więc niepełny plik jest ładowany jednocześnie. aby przetestować przewiń do końca w dół, potem w górę i teraz w dół i obserwuj.
Ruskes

Odpowiedzi:


3

Wypróbuj Preferencje systemowe -> Oszczędzanie energii -> Automatyczne przełączanie grafiki -> Wyłączone


Ta opcja nie istnieje.
mareoraft

2

Nie lekarstwo, ale oto tymczasowe rozwiązanie.

  • Przejdź do menu Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie przejdź do Preferencji systemowych .
  • Pod nagłówkiem osobistym kliknij Ogólne ,
  • W obszarze Pokaż paski przewijania kliknij opcję Zawsze.

To zadziałało dla mnie.


Dzięki za sugestię, ale niestety nie zrobiło to żadnej różnicy w moim przypadku. Właściwie już miałem paski przewijania ustawione na „Zawsze”. Wypróbowałem inne ustawienie, ale to nie miało znaczenia.
DanHickstein

2

W końcu odkryłem problemy z przewijaniem:

  1. Przejdź do Preferencji systemowychDostępnośćMysz i gładzik
  2. Przejdź do opcji gładzika…
  3. Ustaw Przewijanie na maksymalną prędkość i „z bezwładnością”

To nie zadziałało, aby naprawić moje przewijanie (próbowałem wcześniej), ale cieszę się, że naprawiłem twój problem!
DanHickstein,

To chyba pomogło mojemu. Nie jestem pewien, czy zostało to całkowicie naprawione, ale jest to aktualizacja z poprzedniej wersji
Joe Phillips

1

Właśnie wykonałem czystą instalację Mavericks i przewijanie działa teraz idealnie. Ponadto cały system działa teraz znacznie szybciej. Chciałbym, żeby było mniej irytujące rozwiązanie, ale to działa :)


1

Czasem ten problem występuje. Obecnie używam El Capitan i miałem ten problem w poprzednich systemach operacyjnych. Dzisiaj całkowite wyłączenie mojego MacBooka i jego ponowne uruchomienie złagodziło problem. Na razie...


0

Podejrzewam, że przyczyną problemu jest fuzja vmware. Ponieważ za każdym razem, gdy otwieram fuzję, problem pojawia się (w krótkim lub długim czasie po otwarciu fuzji). A najśmieszniejsze jest to, że jeśli otworzę fuzję vmware i równolegle połączę pulpit, nie mam problemu z przewijaniem!


Nie miałem zainstalowanego vmware, więc nie sądzę, że to był dla mnie problem. Ale dobrze słyszeć, że wyśledziłeś to w swojej sprawie!
DanHickstein,

0

Dzisiaj używam równoległego pulpitu przez cały dzień i problem jeszcze się nie zdarza. Kilka razy wcześniej robiłem czystą instalację. Naprawdę myślę, że istnieje oprogramowanie powodujące ten problem, ponieważ Apple nie ma odpowiedzi na ten irytujący problem.

Mam nadzieję, że problem nie powtórzy się w przypadku twojego nowego Mavericka;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.