Jak mam powiedzieć Finderowi, aby zawsze wyświetlał mój folder Library na Mavericks?


9

Myślałem, że było pole wyboru, aby ukryć ukrywanie folderu biblioteki użytkownika na Mavericks, ale nie mogę go znaleźć. Doceniam ukrywanie Biblioteki domyślnie, ale odkąd Lion nie zauważył, że jest łatwo dostępna.

Jak sprawić, by folder biblioteki był widoczny w Finderze, Finder przejdź do menu / okien dialogowych zapisywania plików bez konieczności przytrzymywania klawisza Shift?

Odpowiedzi:


19

Otwórz żądany folder domowy użytkownika w Finderze ( ShiftCommand+ H) i wybierz Widok> Pokaż opcje widoku . Powinno być zaznaczone pole wyboru do przełączania folderu Library.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To absolutnie pokazuje mi bibliotekę w oknach dialogowych zapisywania plików i widokach Findera. Teraz sprawdź, czy możemy to wykorzystać, aby uzyskać także menu Finder Go :-) Dzięki!
bmike

1
Tak, to dziwne, że nadal nie wyświetla się w menu Go po włączeniu go w Finderze. Czy to błąd, czy funkcja?
Bryan Luby

4

Firma Apple postanowiła ukryć bibliotekę przed użytkownikami w najnowszych aktualizacjach systemu OS X, ale w Mavericks można to teraz zmienić za pomocą prostego pola wyboru.

W przeszłości trzeba było wprowadzać polecenie Terminal przy każdej małej aktualizacji systemu:

chflags nohidden ~/Library

Z OS X Mavericks, można po prostu przejdź do folderu głównego, naciśnij cmd+ J, aby przywołać ustawienia folderów i zaznacz pole wyboru obok „Pokaż Library Folder” zamiast.


1

Nawet bez uprawnień administratora możesz użyć menu Go Findera, aby uzyskać dostęp do folderu biblioteki. Kliknij przycisk Go, a następnie wybierz opcję Idź do folderu ... u dołu menu rozwijanego.

W wyświetlonym oknie dialogowym wpisz

~ / Biblioteka

i naciśnij Return.

EDYCJA: Alternatywnie kliknij Idź naciśnij i kliknij Biblioteka, jak pokaże się po naciśnięciu klawisza.

Twój folder biblioteki zostanie otwarty w aktywnym oknie Findera lub w nowym oknie, jeśli jeszcze nie jest otwarte.


Minusem tej metody jest to, że nie ma do tego celu skrótu klawiaturowego (jednoetapowego).
dwightk

@dwightk naciśnij przycisk ALT, a pojawi się on jako pozycja na liście.
Rob

Oczywiście zawsze możesz „iść” do lokalizacji, niezależnie od tego, czy jest ona widoczna, czy nie. Naprawdę liczyłem na udokumentowanie, jak wpłynąć na widoczność, jaką zapewnia zaakceptowana odpowiedź. To jest prawdziwe stwierdzenie i nie jestem pewien, gdzie administrator wchodzi w grę - czy miałeś na myśli edycję odpowiedzi, która została wybrana, aby wyjaśnić, kiedy to nie zadziała?
bmike

@bmike zmieniło się na stronie recenzji - nie widzę tam pełnego pytania? Zapraszam do wycofania.
Rob

@robuust, który jest fajny, potem pokazuje się, co pozwala ominąć polecenie Przejdź do folderu, ale dziwnie nie ma obok niego skrótu klawiaturowego.
dwightk

0

Musisz najpierw przeciągnąć folder domowy na pasek boczny, jeśli jeszcze go nie ma. Następnie kliknij i naciśnij Cmd+ J.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.