Jakie są wymagania sprzętowe systemu OS X Mavericks?


6

Mam dość stary (nie jestem pewien, kiedy został zakupiony) iMac 5,1 z systemem OS X 10.6.8, ale właśnie widziałem bezpłatną aktualizację do Mavericks. Wygląda kusząco, ale wolę najpierw dowiedzieć się, czy mój komputer może obsłużyć ten system operacyjny, zanim spróbuję go zainstalować.

Procesor: 2,16 GHz Intel Core 2 Duo
Pamięć: 4 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

(Myślę, że dotyczy to najbardziej odpowiedniego sprzętu, jeśli coś innego jest ważne, dodam go).


Cofam zmianę, ponieważ witryna działa lepiej, jeśli odpowiedzi są publikowane jako takie. Gdy dowiesz się, jak dostali Mavericksa na białym Macbooku, czy możesz dodać to jako odpowiedź?
nohillside

Tak, oczywiście, ale AFAIK Nie mogę dziś zadzwonić do sklepu, ponieważ są zamknięte i chciałem wyjaśnić, dlaczego nie zaakceptowałem odpowiedzi.
11684

Odpowiedzi:


5

Według Apple , iMac5,1 został wydany w 2006 roku i dlatego nie znajduje się na liście modeli obsługiwanych przez Mavericks . To, czy można włamać się do Mavericksa na twoim komputerze, to inne pytanie.


Przepraszam, myliłem się, że widziałem inny komputer tak stary jak mój z systemem Mavericks, więc pomyślałem, że mogę uruchomić Mavericks, ponieważ ten komputer ma aktualizację pamięci RAM, więc nie zaakceptowałem twojej odpowiedzi (i teraz ją zaakceptowałem ponownie).
11684

6

Wymagania systemowe można znaleźć w Apple - Uaktualnij komputer Mac do systemu OS X Mavericks . Kliknij link Wyświetl kompatybilne modele komputerów Mac pod krokiem Sprawdź sprzęt na komputerze Mac, aby wyświetlić obsługiwane modele. W tej chwili:

Modele komputerów Mac zgodne z systemem OS X Mavericks

  • iMac (połowa 2007 r. lub nowszy)
  • MacBook (aluminium z końca 2008 r. Lub początek 2009 r. Lub nowszy)
  • MacBook Pro (połowa / koniec 2007 r. Lub nowszy)
  • MacBook Air (koniec 2008 r. Lub nowszy)
  • Mac mini (początek 2009 r. Lub nowszy)
  • Mac Pro (początek 2008 r. Lub nowszy)
  • Xserve (początek 2009 r.)

Z menu Apple wybierz „About This Mac”, a następnie kliknij przycisk „More Info…”, aby dokładnie określić, jaki model posiadasz.

Zgodnie z informacjami podanymi w Jak zidentyfikować modele iMaca , iMac5,1 to model z końca 2006 roku, który nie jest kompatybilny z OS X Mavericks.


Jak wspomniałem, nie jestem pewien, kiedy dokładnie został zakupiony. Mogło to być w połowie 2007 roku, ale mogło być też wcześniej.
11684

1
Czy próbowałeś kliknąć menu Apple na pasku menu i wybrać „About This Mac”? Może istnieć sekcja „więcej informacji”, która mówi o konkretnym modelu komputera Mac.
Bryan Luby,

2
Z menu Apple wybierz „About This Mac”, a następnie kliknij przycisk „More Info…”, aby dokładnie określić, jaki model posiadasz.
Ɱark Ƭ

iMac5,1 (ma jednak dodatkową pamięć RAM). Jak zmienić nazwę tego modelu w rok?
11684

@ 11684: Użyj bezpłatnego MacTrackera . Zidentyfikuje model maszyny, na której działa. Rok modelowy nie ma wiele wspólnego z zakupem.
Kuba Ober

1

Masz tego samego iMaca co ja, który jest ostatnim białym iMakiem z tworzywa sztucznego przed przejściem do bardziej racjonalnego korpusu aluminiowego. Jest to połowa 2006 roku na przyszłość i jeśli ktoś nie zna skryptu, który nakłoni system operacyjny do myślenia, że ​​jest to starszy model, 10.6.8 jest tak daleko, jak się da.

Bummer, prawda?


Uważam, że Lion również jest kompatybilny.
11684

-2

Myślę, że indywidualista powinien działać pomimo oficjalnych wymaganych modeli Apple. Mam też ai mac w połowie 2006 roku z lampartem śnieżnym.


1
Czy powinna to być edycja istniejącej odpowiedzi lub komentarz? Jeśli nie, wypowiedzmy kilka szczegółów i uzasadnij, dlaczego Twoim zdaniem Mavericks będzie działał na sprzęcie, który nie jest obsługiwany.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.