Jak wyłączyć skrót emoji Mavericks


19

Skrót-klawisz-kontrola-przestrzeń w Mavericks otwiera panel z Emojisem. Chciałbym użyć go do innej aplikacji (Divvy), ale narzeka, że ​​jest już używany przez ogólnosystemowy skrót klawiaturowy. Ale o ile widzę, nie ma sposobu, aby wyłączyć to w ustawieniach systemu. Czy ktoś zna alternatywną metodę jej wyłączenia?

Odpowiedzi:


9

Twórca Divvy tutaj. Nie jestem pewien, dlaczego Divvy nie może zapisać tego skrótu w interfejsie użytkownika, ale możesz zmusić Divvy do korzystania z tego skrótu:

  1. Quit Divvy.
  2. Uruchom Terminal.app i wklej to polecenie w jednym wierszu i naciśnij enter:
    defaults write com.mizage.direct.Divvy globalHotkey -dict keyCode 49 modifiers 4352
  3. Wklej także to polecenie w jednym wierszu i naciśnij klawisz Enter:
    defaults write com.mizage.Divvy globalHotkey -dict keyCode 49 modifiers 4352
  4. Uruchom ponownie Divvy.

Nie ma ryzyka uruchomienia tych poleceń, zawsze możesz zmienić skrót w interfejsie użytkownika. Mam nadzieję, że mogę zaktualizować rejestrator, aby odpowiednio przechwytywać te skróty w przyszłości.


To działa idealnie dla mnie. Dziękujemy za poświęcenie czasu na rozwiązanie tego problemu!
buddahbrot

OMG, to uratowało mi boczek, zacząłem to zauważać, kiedy niedawno zacząłem instalować nowego iMaca, mój MBP miał ten zestaw skrótów i początkowo nie miałem problemów z ustawieniem go wcześniej, ale to może być wcześniej Mavericks, a teraz Korzystam zarówno z mojego MBP / iMac na Yosemite beta. Ale to zdecydowanie rozwiązało ten ból głowy.
Scott Kingsley Clark,

1
Gdzieś w tej odpowiedzi należy zauważyć, że ta poprawka działa najlepiej w połączeniu z poniższą poprawką, aby funkcja znaków specjalnych nie została utracona
David Hollman,

11

Możesz zmienić skrót w Preferencjach systemowych:

Powinny działać trzy kropki lub znak elipsy.

Możesz wyłączyć skrót, modyfikując ~ / Library / Preferences / .GlobalPreferences.plist:

defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Special Characters...' '\0'

Zamknij i ponownie otwórz aplikacje, aby zastosować zmiany wprowadzone poleceniem defaults.


Wygląda na to, że to działa, ale wydaje się, że nawet po zastosowaniu poprawki (i sprawdzeniu, czy skrót systemowy jest rzeczywiście usunięty globalnie), Divvy nadal odmawia użycia tej kombinacji jako globalnego skrótu aktywacyjnego ... Wysłałem e- napisz o tym do autora Divvy.
Erik Kaplun,

3
Uwaga dla Yosemite (OS X 10.10) i późniejszych: zamiast tego użyjdefaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Emoji & Symbols' '\0'
jrhorn424

4

To wszystko wydaje się być dla starszych systemów operacyjnych Uruchomiłem polecenie terminalu, ale dla Yosemite wygląda to tak, jakby po prostu przypisać nazwę do „Emoji i symboli” dla wszystkich aplikacji. Byłoby miło nie przypisywać do tego żadnego skrótu i ​​go usuwać, ale nie można zapisać żadnego skrótu i ​​nie pozwoli mi to zapisać, a następnie usunąć skrótu (to prawdopodobnie i tak nie zadziała. Przynajmniej jest przypisane do innego skrótu wreszcie we wszystkich aplikacjach!


Niestety wydaje się, że nie dotyczy to międzynarodowych (zlokalizowanych) wersji OS X ...
oligofren

1
W systemie Yosemite lub nowszym możesz całkowicie wyłączyć skrót za pomocą defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Special Characters...' '\0'.
jrhorn424,

1

Jeśli to pomoże, możesz wyłączyć zastępowanie emotikonów emotikonami w aplikacji Wiadomości w następujący sposób: Edycja> Podstawienia> Menu emotikonów . Nie jestem jednak pewien, czy to zwolni skrót Ctrl+ Command+ Space.


taka pozycja menu wydaje się nie istnieć w moim 10.9
Erik Kaplun,

Mówi o tym w Wiadomościach… co nie odpowiada na pytanie
daviesgeek

1

Chciałem promować komentarz @ jrhorn424 do odpowiedzi, aby był bardziej widoczny.

Frustrujące jest to, że panel preferencji klawiatury nie pozwala usunąć standardowego skrótu, a jedynie powiązać go z czymś innym. Możesz to jednak zrobić w terminalu.

Jak napisał @ jrhorn424:

„Uwaga dotycząca Yosemite (OS X 10.10) i nowszych: zamiast tego użyj defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Emoji & Symbols' '\0'


0

Używam do tego Quicksilvera , który domyślnie zastępuje inne skróty klawiaturowe, co jest przydatne w przypadku przykrych, trudniejszych w obsłudze skrótów domyślnych. Można otworzyć dowolną aplikację z dowolną kombinacją klawiszy; Sprawdź to.


Alfred automatycznie zastępuje również ten skrót.
Dmitry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.