Diagnozowanie, co jest nie tak z „vintage” iMac


1

Mam „vintage” iMaca z następującą specyfikacją:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oficjalny sklep Apple powiedział mi, że go nie dotkną, a także żaden sprzedawca Apple, więc mam dwie opcje:

  1. Kup nowego iMaca!
  2. Napraw to sam!

Problemem jest to, że po włączeniu iMaca po rozgrzaniu zaczyna wydawać odgłosy klikania / drapania. Ekran migocze lekko i rzeczy mają problem z załadowaniem. Udało mi się uruchomić na nim narzędzie dyskowe, zanim zaczną się te problemy i pojawi się wiele awarii.

To wszystko sugeruje mi, że to dysk twardy.

Czy jest coś jeszcze, czego mogę użyć do zdiagnozowania konkretnego problemu? Czy powyższy opis wskazywałby na awarię dysku twardego?

W takim przypadku jestem gotów wydać około 100 funtów na nowy dysk twardy (czy ten byłby w porządku?) I sam spróbować go dopasować (zgodnie z instrukcjami online !!).

Zanim miałem problemy, iMac działał całkowicie dobrze i nie miał z nim żadnych problemów - nawet gier o wysokiej specyfikacji, więc możesz zobaczyć, dlaczego bardzo niechętnie kupuję nowy iMac ... szczególnie za 1500 funtów!

Wydaje mi się, że Apple mnie kompletnie spieprzyło za to, że nie obsługiwa idealnie dobrej maszyny, więc z góry bardzo dziękuję za wszelką udzieloną pomoc !!


2
W jakim wszechświecie znajduje się „rocznik” iMaca z 2007 roku?!? Nadal korzystam z eMaca z 2003 roku. Klasyczne komputery Mac to oryginalne urządzenie wielofunkcyjne. A przynajmniej coś z czasów przedklonizacyjnych.
Daniel

@DanielLawson Wiem! Tak to opisali sklep Apple i sprzedawcy Apple. Nowe zdanie na mnie!
Rob

Odpowiedzi:


1

Śmietnikiem jest twierdzenie, że żaden sprzedawca go nie dotknie. Myślę, że przekonasz się, że każdy punkt naprawczy, autoryzowany lub nie, chętnie wziąłby twoje dolary w zamian za jakąś usługę.

Powiedziawszy to, będą ładować i chociaż naprawa Maca nie jest szczególnie łatwa, jeśli masz podstawowe umiejętności wkręcania i masz odwagę, aby to zrobić, możesz to naprawić samodzielnie. Mam podobną maszynę i sam to zrobiłem.

Musisz rzucić okiem na przewodniki na iFixit, aby dokładnie wiedzieć, co musisz zrobić, aby wymienić dysk twardy (i tak, to również brzmi jak awaria dysku twardego). Najbardziej przerażające jest zdejmowanie szkła i ekranu, ponieważ będziesz potrzebować różnych narzędzi, takich jak przyssawki itp. (Wszystkie wyjaśnione w przewodnikach).

Podczas jego naprawy, jednym z najbardziej przydatnych ulepszeń, które możesz zrobić, aby dać temu starszemu mężowi stanu szansę na zastrzelenie, jest zainstalowanie dysku SSD zamiast zwykłego dysku HD. Zaufaj mi, będzie jak nowa maszyna!


Myślałem, że to samo, ale dosłownie żaden punkt naprawczy go nie dotknie ... w rzeczywistości wypowiedzieli te słowa! Ok, sam spróbuję naprawić. Czy ten dysk byłby w porządku - amazon.co.uk/gp/product/B008YAHW6I/... ? Czy możesz też trochę wyjaśnić ostatni akapit? Nie jestem pewien, co to znaczy. Bardzo ceniony za pomoc.
Rob

Ok, rozumiem, co oznacza teraz ostatni akapit, czy masz jakieś zalecenia dotyczące Amazon, dla których powinienem dostać?
Rob

1
Tak długo, jak twój iMac korzysta z interfejsu SATA, każdy dysk SSD powinien być absolutnie w porządku. Prawdopodobnie jest to SATA1, a obecnie można naprawdę kupić tylko SATA2 lub 3, ale wszystkie są kompatybilne wstecz, i nie ma nic, co można kupić, co nie zwiększyłoby teoretycznej maksymalnej prędkości transferu, jaką komputer jest w stanie. Chciałbym więc kupić najtańszy, na jaki możesz sobie pozwolić, za potrzebną przestrzeń dyskową, chociaż może być konieczne zaopatrzenie się w płytę montażową, jeśli zamieniasz dysk twardy 3,5 cala na dysk SSD 2,5 cala.
farsz

2

Z dźwięku rzeczy prawdopodobnie jest to dysk twardy. „Łatwym” sposobem na sprawdzenie byłoby podłączenie zewnętrznego dysku twardego i zainstalowanie na nim systemu operacyjnego.

Należy pamiętać, że w zależności od tego, co dzieje się ze starym HD, może w końcu uniemożliwić uruchomienie komputera Mac, ponieważ Mac próbuje uzyskać do niego dostęp, nawet jeśli NIE jest to dysk rozruchowy.

Zauważ, że napęd USB byłby WOLNY, Firewire byłby preferowany i chociaż nie jest tak szybki jak SATA, zapewniłby ci ogólnie używalnego / rozruchowego Maca, podczas gdy będziesz mieć odwagę, aby go otworzyć i wymienić dysk; - ).


1

Możesz dodać zewnętrzny dysk twardy, zainstalować Mac OS X na zewnętrznym dysku twardym i przenieść wszystkie dane, zanim dysk wewnętrzny całkowicie umrze.

Ma to tę zaletę, że jest stosunkowo niedrogie, łatwe, ponieważ wystarczy podłączyć nowy dysk i użyć oprogramowania do migracji danych, niskiego ryzyka i szybkiego. Otwarcie iMaca nie jest łatwe ani obarczone znacznym ryzykiem.


Ok, dzięki za radę. Ponieważ wydaje się, że dysk twardy wpływa na ekran (migotanie itp.), Czy nie miałoby to wpływu na to, że znajduje się on na dysku zewnętrznym? Obawiam się również, że napęd może spalić coś innego, jeśli zostanie pozostawiony w maszynie.
Rob

Zrobiłem to wcześniej. Po utworzeniu kopii zapasowej starego dysku sformatowałem go. Po chwili w ogóle przestał się montować. Jeśli chodzi o migotanie ekranu, prawdopodobnie nie jest to wcale związane z dyskiem twardym, ale zła karta graficzna lub złącze do lutowania na zimno.
Ɱark Ƭ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.