Mavericks niezwykle wysokie zużycie pamięci RAM


17

Myślałem, że Mavericks powinien lepiej wykorzystywać pamięć RAM, dzięki czemu działa płynniej.

Działa ML na Mac mini 2012, z 16 GB pamięci RAM ... zawsze działa płynnie, nawet przy kilkunastu aplikacjach.

Teraz, po zainstalowaniu Mavericks, mój Mac jest WOLNY , zjada pamięć RAM jak szalony! Patrząc na zużycie, 16 GB zainstalowanej pamięci ... średnio zużywa 10-14 GB pamięci RAM przy zaledwie kilku aplikacjach !!!

Jest taki, kernel_taskktóry zawsze działa z ponad 1 GB pamięci RAM, a większość aplikacji nie zajmuje tak dużo pamięci RAM, więc co zużywa całą moją pamięć RAM ?! Pamięć podręczna plików? Pokazuje to bardzo wysoko w tym nowym opisie, z około 1/3 mojej całkowitej pamięci RAM


Czy możesz podać zrzut monitora aktywności wymieniony według pamięci RAM? Czy Mavericks pisze na stronie? Nie powinno. Jeśli tak, istnieje duży problem (ponieważ masz 16 GB pamięci RAM).
CHM

Miałem to samo ostatniej nocy. Zużywał wszystkie 16 GB pamięci RAM na moim urządzeniu Imac - teraz wydaje się, że się ustabilizował. Jak wspomniał Erik - mogło to być spowodowane indeksowaniem. Patrzyłem na wszystkie procesy i nic tak naprawdę nie pochłaniało programu RAM.

Mavericks ma świetny panel informacyjny w monitorze aktywności. Czy używana pamięć przewyższa pamięć fizyczną? Jeśli tak, to może mieć problem. Jeśli nie, to nie.
Steven Fisher

Zauważyłem to samo na moim 2 Macu (iMac i MacBook Pro). Zwykle przy wielu uruchomionych aplikacjach korzystałem z 6 Go on 8 Go dostępnych. Teraz w Maverick mam 8 Go.
Sébastien Gicquel

Odpowiedzi:


31

Kto powiedział, że to użycie pamięci jest złe w jakikolwiek sposób? Przynajmniej system operacyjny będzie korzystał z pamięci, aby przy pierwszej okazji mógł obrócić dysk twardy. Dostęp do dysku twardego jest energetycznie drogi. Pamięć RAM jest już zasilona, ​​więc pozostawienie jej bezczynności jest naprawdę marnotrawstwem.

Pytanie jest kolejnym postem w stylu „o nie, mój baran jest już wyczerpany, źle [wstaw tutaj swojego bogini]”. Odsuńmy to na bok: pamięć RAM powinna być zawsze w pełni wykorzystana. Zapłaciłeś za to, płacisz za to, aby był zasilany, to naprawdę przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, aby wszystkie te pieniądze zmarnować.

Jeśli po aktualizacji komputer odczuwa powolność, prawdą jest, że winna może być usługa indeksowania. Pozostaw go na noc, upewnij się, że wykonałeś pełną kopię zapasową Time Machine i sprawdź, co będzie dalej. Nie przejmuj się zużyciem pamięci RAM - bez jakiegoś raczej technicznego zrozumienia, co oznaczają te liczby, nie możesz ich wykorzystać . Są to czerwone śledzie. To ciekawie powracający wzór.


Indeksowanie nie jest wykonywane. Nadal występują problemy z czasem braku odpowiedzi lub spowolnienia / opóźnienia reakcji systemu na komputerze Mac mini. MBP wydaje się lepiej działać po kilku dniach instalacji Mavericks, ale Mac mini czasami się opóźnia
bretoński

Mogą to być szczególnie aplikacje, których używasz, które mogą działać wolno, jeśli są zoptymalizowane pod kątem ostatniej wersji systemu OS X. Spróbowałbym uruchamiać porównania w aplikacjach Apple, takich jak Safari.
Chan-Ho Suh,

Patrząc na monitor aktywności, który mnie tu prowadzi, mój MBP z końca 2013 roku używa około 13 z 16 GB pamięci RAM. Chociaż nie zauważam żadnych problemów z wydajnością, o których wspominali inni. Rzut oka na wiatraczek jest jak oglądanie Sasquatch .. Oto jest !! Myślę, że ... Wydawało mi się po prostu niezwykłe, że tak naprawdę nie miałem nic do roboty. Ale to mój pierwszy produkt Apple, więc pomyślałem, że sprawdzę. plus 1 za jasną i zwięzłą odpowiedź.
SoilSciGuy

2
@ SoilSciGuy Najlepiej byłoby, gdyby cała pamięć RAM była zużyta. Ta pamięć RAM buforuje dysk twardy - zawsze jest szybszy niż dysk, nawet jeśli dysk jest dyskiem SSD. Cokolwiek pamięć RAM jest niewykorzystana, jest marnowaniem siły i pieniędzy.
Przywróć Monikę

Poparłbym tę odpowiedź zdecydowanie. Zużycie pamięci w Mavericks różni się od poprzedniego OS X pod względem sposobu wykorzystania przez użytkowników końcowych (i ekspertów). Korzystanie z całej pamięci RAM jest dobrą rzeczą. Jeśli ludzie mają problemy ze spowolnieniem, zadaj to pytanie, a my możemy pokazać, czy pamięć RAM jest przyczyną spowolnienia, ale to pytanie jest miłe, ponieważ początkowe wrażenie może być takie, że rzeczy są zepsute, gdy jest to tylko zmiana, która była zamierzona w OS X 10.9 .
bmike

4

Czy sprawdziłeś, czy Spotlight indeksuje dysk twardy?

Odkryłem, że przez około 2 godziny po zainstalowaniu Mavericks moje komputery musiały wykonać to zadanie, co pochłonęło wiele zasobów systemowych.

Możesz wyłączyć to indeksowanie ( tutaj poradnik ) i sprawdzić, czy zwolniło ono jakąkolwiek pamięć, co niektórzy sugerowali, aby tak było w podobnych sytuacjach.


2

Mam ten sam problem, ale widzę również spadek wydajności, zawieszanie się systemu i awarie aplikacji. Robię zdjęcia i niektóre z tych aplikacji, zwłaszcza Lightroom, NIGDY nie rezygnuję z pamięci, którą zabrali, nawet po ich wyjściu!

Rozmawiałem z obsługą Maca i powiedziano mi, że jeśli otworzysz aplikacje na pełny ekran / zmaksymalizujesz, wszystko za nimi przejdzie w tryb drzemki aplikacji. Powiedział, że jest to najlepszy sposób na wykorzystanie możliwości pamięci Maverick - pozwól, aby każda aplikacja zajęła cały ekran i między nimi ctrl-tab. Niestety nie tak pracuję i nie działa dobrze dla moich potrzeb. To może ci pomóc.

Kiedyś byłem w stanie „wyczyścić” z aplikacji terminalowej i wyczyścić nieużywaną pamięć, ale indywidualność już na to nie pozwala. Miałem oko na pamięć i od czasu do czasu puściłem tekst i wszystko było w porządku. Szukam sposobu, aby to zrobić w Maverick. Jeśli nie, być może będę musiał wykonać przywracanie z wehikułu czasu, ponieważ nie jestem w stanie wykonać mojej pracy.

Zainstalowałem Mavericka ponad 5 dni temu, więc sądzę, że należy to zrobić za pomocą indeksowania. macbook retina pro, 16 GB, jądro używa 1.13 GB, plik stronicowania to około 8 GB.


To samo dzieje się ze mną, mój iMac zawiesza się na około 30 sekund, a następnie próbuje nadrobić powtarzanie wszystkiego, co naciskałem lub robiłem podczas oczekiwania.
Mark Ellul,

0

Pamięć RAM jest do użycia. Jest to miejsce, w którym komputer przechowuje najczęściej używane dane, więc nie musi pobierać ich z dysku, który jest znacznie wolniejszy (może być 50-60 razy wolniejszy). Pamięć RAM w komputerze Mac Mini to 1600 MHz DDR3, jeśli została zaktualizowana w momencie zakupu. Jest w stanie przesyłać około 12800 MB / s. Dysk twardy, jeśli jest fizyczny, to dysk o prędkości 5400 obr./min z prędkością 200–300 MB / s. Więc chcesz , aby Twoja pamięć RAM była w pełni wykorzystana. Nie ma sensu, gdy jest bezpłatny.

Mając to na uwadze, twoim problemem nie jest to, ile pamięci RAM jest w użyciu, ale dlaczego komputer działa wolno. Najlepszym sposobem ustalenia tego jest sprawdzenie, które programy uzyskują dostęp do dysku twardego. Możesz przeczytać wszystko o tym, jak OSX zarządza pamięcią na stronie wsparcia dla Apple.

Jak wskazano w odpowiedzi Superuser :

Mavericks wprowadził „kompresję pamięci”, która jest mniej więcej kolejną warstwą wymiany. Aktywne strony są teraz klasyfikowane jako nieaktywne, następnie kompresowane (co może pojawiać się jako pamięć jądra w zależności od używanych narzędzi), a następnie zapisywane w celu zamiany wraz ze wzrostem użycia pamięci. Mavericks przestał także pokazywać osobne liczby dla aktywnych i nieaktywnych w Monitorze aktywności, ponieważ okazuje się, że nie jest to przydatna rzecz, na którą warto patrzeć, zwłaszcza biorąc pod uwagę nieporozumienia.

Jak sugerują inni ludzie, indeks dysku twardego lub pełna kopia zapasowa systemu byłaby głównym winowajcą aktywności dysku spowalniającej komputer, więc najpierw tam zajrzę. Możesz także wyłączyć indeksowanie reflektorów w Terminalu, jeśli chcesz:

Wyłączyć: sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Włączyć: sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Spróbowałbym tymczasowo wyłączyć indeksowanie, wykonać pełną kopię zapasową, po wykonaniu obu tych czynności, ponownie ocenić wydajność komputera Mac, a jeśli nadal masz problemy, skorzystaj z Monitora aktywności, aby zobaczyć, co jeszcze wykonuje We / Wy dysku .


-1

Mam ten sam problem i chcę wyjaśnić jedną kwestię, o której wspomina TS / OP; okno aktywności nie uwzględnia wszystkich użytych pamięci RAM. W sumie rzeczy pokazane w oknie nie sumują się do szalonej kwoty używanej w niektórych miejscach, gdzie sekret ...

Moja odpowiedź brzmiałaby: pozwól czasowi minąć i sprawdź, czy zniknie sam, pod maską może się odbywać indeksowanie lub aktualizacja.


Wygląda na to, że działałoby to lepiej jako komentarz do oryginalnego postu, ponieważ nie jest to odpowiedź sama w sobie.
tubedogg

@tubedogg W rzeczywistości prawdziwym problemem jest pytanie. Jest tak niejasny, że trudno odrzucić czyjąś opinię lub doświadczenie. Istotą tej odpowiedzi jest oczekiwanie na zakończenie indeksowania i innych procesów, które mogą pomóc niektórym osobom.
bmike

-1

Inni pytali, ale jak określasz użycie pamięci RAM? Za toppośrednictwem wiersza polecenia na komputerze Mac Mini (2012) z 8 GB pamięci RAM widzę następujące informacje:

PhysMem: 3861M używane (919M przewodowe), 4328M nieużywane

Co wydaje się słuszne. Ale jeśli uruchomię htop- która jest ulepszoną wersją, topktórą samodzielnie skompilowałem i zainstalowałem - widzę następujące.

Mem [||||||| Gonio

Co dla mnie brzmi, jakbym dzielił tylko 512 MB. To znaczy, że możesz nieprawidłowo czytać dane, a coś innego w twojej konfiguracji powoduje wąskie gardło. Jestem całkiem zadowolony z szybkości i szybkości reakcji systemu Mac OS X 10.9 w mojej konfiguracji. Nie ma problemów. Bardziej stabilny niż Mac OS X 10.8.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.