Różnica między amerykańską klawiaturą QWERTY a międzynarodową klawiaturą QWERTY Apple?


47

Jaka jest dokładnie różnica między amerykańskimi klawiaturami Apple QWERTY a międzynarodowymi klawiaturami Apple QWERTY?

Mówię konkretnie o klawiaturach sprzętowych, a nie o układach klawiatury (w Ustawieniach systemu).

Odpowiedzi:


76

Najważniejsze różnice to rozmiar i pozycja Enter / Return oraz kilka różnic w układzie. ~Klucz i \klucz mają zupełnie inną pozycję obu klawiatur. Ponadto klawiatura amerykańska nie ma etykiety (chociaż można ją wprowadzić: Alt+ Shift+ 2).

Klawiatura międzynarodowa („typ klawiatury” = ISO) ma także jeszcze jeden klawisz niż klawiatura amerykańska („typ klawiatury” = ANSI). Niektóre układy klawiatury Apple używają tego klawisza do wprowadzania podstawowych znaków, co może powodować problemy dla użytkowników korzystających tylko z klawiatury amerykańskiej.

Poniżej znajduje się porównanie wizualne wysokiej jakości.

Klawiatura Apple QWERTY US :

EN Międzynarodowa klawiatura Apple :

Międzynarodowy angielski


Prawdopodobnie musisz naprawić tytuły tych zdjęć ;-)
VdesmedT

1
Druga klawiatura wydaje się być układem brytyjskim.
Debilski

7
2. klawiatura nie jest brytyjska, ponieważ ma # ponad 3. Brytyjczyk ma £. To międzynarodowy angielski.
Tetsujin

1
@WhatHiFi nie było jasne, co chciałem powiedzieć: miałem na myśli położenie dwóch klawiszy: odwrotnego ukośnika i enter. Pozycja odwrotnego ukośnika na amerykańskiej klawiaturze jest naprawdę dziwna. (Lub, mówiąc poprawnie: nie jestem przyzwyczajony do takiej pozycji. Jestem przyzwyczajony do położenia klawisza ukośnika w lewym dolnym rogu klawisza Enter, a nie na nim. Jestem też przyzwyczajony z pionowym klawiszem Enter.) Ale inne klawisze na klawiaturze międzynarodowej uważam za naprawdę dziwne: kto do cholery używa znaków ± lub §? I oczywiście wszyscy wiedzą, że tylda i
cytat tylny

3
Przechodząc do tego samego tematu 4 miesiące później, właśnie zdałem sobie sprawę: klawisze ± i § są przeznaczone dla profesjonalistów pracujących w prawie i / lub biznesie, podczas gdy ~ i `są dla programistów. :)
Sorin Postelnicu

1

Najnowsza wersja z oficjalnej strony Apple:

QWERTY - International & QWERTY - US

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poniższy link zawiera przegląd wszystkich układów klawiatury udostępnianych przez Apple. Może się przydać.

Link: https://support.apple.com/en-us/HT201794


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. - Z recenzji
techraf

1
Zgadzam się z @techraf. Ale może możesz tutaj umieścić obrazy dwóch klawiatur.
n1000

@ n1000 Ale te zdjęcia zostały już dostarczone lata temu w pierwszej odpowiedzi. Ta odpowiedź jest naprawdę bezcelowa.
Tom Gewecke,

1
@TomGewecke Dlaczego uważasz, że to bez sensu? Zgadzam się, że to raczej komentarz, ale wskazuje na oficjalny dokument wsparcia Apple. Osobiście uważam, że jest to ważna informacja dla tego pytania.
n1000

Dodano również obrazy układów, zgodnie z żądaniem. Przepraszam, że to 1 duży obraz, nie wolno mi dodawać więcej niż 2 linków do bankomatu.
Maarten Tibau,

-3

Nie ma alternatywnych „górnych” znaków klawiszy numerycznych, tj. Znaku funta.


1
Nie rozumiem o czym mówisz. Amerykańskie qwerty i En International mają znak funta £ dokładnie w tym samym miejscu, alt plus 3. Żadne z nich nie ma nadrukowanego klucza.
Tom Gewecke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.