Macbook wciąż uruchamia narzędzia OSX zamiast Mac OS X.


12

Oto moja historia. Miałem MacBooka PRO 2010 z systemem Mac OS X 10.8 Mountain Lion, odkąd go kupiłem. Do tej pory nigdy nie instalowałem systemu operacyjnego. Zrobiłem czystą instalację zgodnie z tymi instrukcjami http://www.hongkiat.com/blog/clean-install-mountain-lion/

Od tego czasu przeinstalowałem dwa razy. Wszystko działa dobrze przez kilka dni, dopóki nie włączę komputera Mac i pojawi się ten obraz:

Co robię źle, dlaczego teraz wyświetla to okno zamiast uruchamiać się w systemie Mac OS X.

Jakieś pomysły?


Czy okno „Narzędzia OSX” jest pierwszą rzeczą, która pojawia się po włączeniu komputera? A może najpierw masz jakieś inne ekrany (na przykład wybór języka, a może wcześniej wybór dysku?)
Kent

Tak, to pierwsza rzecz bez dotykania żadnego klawisza i wyświetlania czegokolwiek wcześniej.
Welling

1
Czy próbowałeś uruchomić Narzędzie dyskowe i przeprowadzić kontrolę uprawnień?
faszerowanie

Czy wyłączasz komputer Mac wieczorem, czy po prostu usypiasz go i sam się restartuje? Czy jest coś interesującego /var/log/system.log?
nohillside

2
Czy podczas uruchamiania przytrzymujesz klawisz Option, czy wyświetla Macintosh HD jako opcję, czy tylko Recovery-10.8? Czy w ogóle włączyłeś FileVault na tym komputerze?
Gordon Davisson

Odpowiedzi:


11

Miałem dokładnie ten sam problem i mój informatyk kazał mi zresetować NVRAM.

Przytrzymaj ⌘ CMD+ ⌥ OPT+ p+ r przy ponownym uruchomieniu i trzymaj wciśnięte klawisze, aż zadzwonią 3-4 razy. Więc puść.

Dla mnie zadziałało jak urok. Muszę teraz wykonać kopię zapasową moich danych.

Strona Apple o resetowaniu pamięci NVRAM .


miał ten sam problem. próbował zresetować nvram, ale ten sam problem. następnie wyłączył zasilanie na około 30 minut i włączył. przeszedł i tak, natychmiast utworzono kopię zapasową. uff!

5

Komputer z jakiegoś powodu uruchamia się w trybie odzyskiwania. Logicznym powodem jest to, że na zwykłym woluminie systemu operacyjnego występuje błąd, który uniemożliwia jego uruchomienie, lub nakazuje to zrobić. Biorąc pod uwagę, że oświadczyłeś, że przejdziesz do tego ekranu odzyskiwania, niezależnie od tego, z którego woluminu wybierzesz rozruch, wydaje się, że ten pierwszy jest bardziej prawdopodobny.

Powinieneś wejść do programu Disk Utility na dole listy na zrzucie ekranu i wykonać sprawdzenie wybranych uprawnień do woluminów startowych, zobacz instrukcje tutaj . To może rozwiązać problem, ale nie jest to pierwszy krok. Nawet jeśli rozwiąże problem, nie wyjaśniłby powtarzającego się problemu przy czystej instalacji systemu operacyjnego. Być może ten problem jest jedynie objawem podstawowej awarii sprzętu na dysku.


Zaczynam wierzyć, że jest to możliwa awaria dysku twardego. Zrobiłem już to pozwolenie, zanim zrobiłem to jeszcze kilka minut temu i wciąż to samo, ale teraz nie mogę nawet ponownie sprawdzić uprawnień, a kiedy robię naprawa dysku oznacza potrzebę wykonania kopii zapasowej i sformatowania.
Welling

1

Dla mnie wynikało to z nieprawidłowego wpisu pliku na dysku - być może z powodu niedawnej utraty zasilania. Otworzyłem Narzędzie dyskowe na ekranie Narzędzia OS X i sprawdziłem poprawność wszystkich wyświetlanych napędów (używając przycisku „Napraw dysk”). Naprawił mój dysk (liczba plików w katalogu była wyłączona o 1), a teraz wszystko wróciło do normy (jak dotąd).


0

Aby wybrać wolumin używany do rozruchu, wykonaj następujące kroki.

  1. Preferencje systemu.
  2. Dysk startowy.
  3. Wybierz Macintosh HD.
  4. Uruchom ponownie

Wymaga to dostępu do działającego systemu operacyjnego, więc aby się tam dostać, możesz przytrzymać Alt/Optionklawisz podczas uruchamiania, aby zobaczyć listę urządzeń do wyboru i wybrać, Macintosh HDkiedy pojawi się lista. Więcej informacji można znaleźć w tym artykule bazy wiedzy .


Dzięki TechAndNews, zrobiłem to, ale wciąż wyświetla Narzędzia OSX bez względu na to, jaki dysk startowy wybiorę.
Welling
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.