Czy można utworzyć znak specjalny i dodać go do znaków specjalnych?


3

Muszę pisać dokumenty za pomocą skrótów medycznych. 4 popularne skróty to ā, p, c, s (również z linią nad nimi jak ā). W tej chwili muszę użyć pola tekstowego z linią w nim i umieścić go nad literami p, c i si ustawić pole txt w tle, ale można je wybrać. Następnie za każdym razem, gdy edytuję dokument, linia przesuwa się oddzielnie od litery i możesz sobie wyobrazić, jaki to ból. Chciałbym utworzyć te znaki, dodać je do znaków specjalnych, a następnie wstawić od tego miejsca.

Czy ktoś wie, jak to zrobić za pomocą znaków specjalnych, czy zna inny sposób na osiągnięcie tego samego?


1
Jednym ze sposobów jest utworzenie nowej czcionki apple.stackexchange.com/a/71671/237
Mark

Odpowiedzi:


2

Możesz dodać linię nad p, c, s albo za pomocą amerykańskiego rozszerzonego układu klawiatury (litera podstawowa, następnie opcja / alt + a) lub Przeglądarki znaków (dwukrotnie kliknij Unicode 0304 po literze podstawowej). Najlepiej po prostu skopiuj je stąd:

p̄ c̄ s̄

Może być konieczne wypróbowanie różnych czcionek, aby wyświetlały się poprawnie


1

Trzeba albo utworzyć czcionkę i dodać do niej te znaki, albo znaleźć czcionkę, która już zawiera te znaki (wyobrażam sobie, że jest to możliwe, jeśli są one powszechnie używane w polu).

Jeśli chodzi o dostęp do znaków, ponieważ prawdopodobnie będą one daleko w rozszerzonym zestawie znaków i nie będą łatwe do wpisania, spójrz na Preferencje systemowe> Ustawienia języka i tekstu na karcie Tekst i utwórz podstawienie. Można ustawić tak, aby na przykład wpisać literę „a”, a następnie łącznik, a spacja zastępuje znak „ā”.


1

Spójrz na odpowiedzi na to pytanie . Szczególnie przydatne może być podejście w tej odpowiedzi do edycji wartości w /System/Library/Input Methods/PressAndHold.app/. Możesz to zrobić, aby holding pwyświetlał listę opcji, w tym .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.