Nie można uruchomić systemu Ubuntu 13.04 na komputerze Mac


1

Dzisiaj postanowiłem wymazać OS X i zainstalować Ubuntu - niestety coś poszło nie tak i teraz zadaję to pytanie w trybie na żywo w Ubuntu.

Zasadniczo wszystko, co zrobiłem, to stworzenie bootowalnej pamięci USB z OS X, zrestartowanej, a następnie przytrzymanej ⌥ alt / opcja , wybrał kij, zainstalował Ubuntu i wymazał OS X.

Wszystko było dobrze, a po instalacji powiedział „udana instalacja” i ponownie uruchomił komputer. Zrobiłem to i na ekranie pojawił się mrugający znak zapytania. Mój MBP nie mógł znaleźć żadnej partycji rozruchowej.

Każdy pomysł, co mogę zrobić, aby uruchomić i uruchomić Ubuntu?

Nawiasem mówiąc, chcę zaznaczyć, że na dysku nie ma partycji OS X - nie używałem żadnego programu do podwójnego rozruchu, ponieważ chciałem zainstalować OS X na innym dysku fizycznym.


oczywiście połowa 2012 r
tsm

Odpowiedzi:


3

Nie możesz po prostu zainstalować Ubuntu na dysku wewnętrznym, ponieważ Apple EFI i GRUB (bootloader) się nie dogadują.

Potrzebny będzie także program ładujący EFI rEFInd (widelec remont ):

rEFIt to menu startowe i zestaw narzędzi do konserwacji dla maszyn opartych na EFI, takich jak komputery Mac z procesorami Intel. Możesz go użyć do łatwego uruchamiania wielu systemów operacyjnych, w tym konfiguracji z trzykrotnym bootowaniem w Boot Camp. Zapewnia także łatwy sposób wejścia i eksploracji środowiska przed uruchomieniem EFI. Źródło: Projekt rEFIt


Rozumiem, ale co mam teraz zrobić? Czy to możliwe z live usb stick na ubuntu?
tsm

Nigdy tego nie próbowałem, ale możesz zainstalować rEFInd z Ubuntu Live, gdy tylko uda ci się pobrać pakiet: rodsbooks.com/refind/installing.html
pietrodn

1
Jesteś pewny? Ostrzeżenie: Jeśli używasz Macintosha, powinieneś uruchomić install.sh z Mac OS X zamiast z Linuksa. Jeśli uruchamiany z Linuksa, rEFInd prawdopodobnie nie zostanie w pełni zainstalowany. Co gorsza, można sobie wyobrazić, że uruchomienie install.sh z Linuksa spowoduje uszkodzenie oprogramowania układowego, co wymaga ponownego błysku. Powodem jest to, że Apple używa niestandardowych metod do włączenia programu ładującego, a funkcje Linuksa w install.sh zakładają standardowe metody instalacji EFI.
tsm

1

ty mogą po prostu zainstaluj Ubuntu na dysku lokalnym, ale musisz sformatować dysk jako MBR partycja, którą Apple EFI może odczytać w jakimś starszym trybie.

  • Ale, o ile wiem, dysk można sformatować tylko jako MBR, gdy jest podłączony do innego systemu.
  • Od czasu do czasu możesz zawiesić / opóźnić uruchamianie o kilka minut. Nie jestem pewien, co się dzieje, myślę, że brak bless może oznaczać, że oprogramowanie układowe ma problem z ustaleniem, jak uruchomić dysk.


W przeciwnym razie, jeśli chcesz trzymać się partycji GPT:

  1. Zainstaluj ponownie system OS X. Jeśli oprogramowanie układowe jest stosunkowo nowe, możesz je zatrzymać Dowództwo + R na starcie, aby pobrać i zainstalować kopię OS X z serwerów Apple. To powinno zająć 30-60 minut.
  2. Po ponownym zainstalowaniu OS X zainstaluj rEFInd jako program ładujący EFI. (Pobierz go, uruchom ./install.sh --alldrivers.)
  3. Teraz możesz zainstalować Ubuntu i wyczyścić partycję OS X. Zachowaj pierwszą partycję w stanie nienaruszonym, ponieważ zawiera program ładujący EFI. (Nie ma potrzeby instalowania GRUB, jako rEFInd --alldrivers zawiera sterownik, który może załadować jądro bezpośrednio.)

Jeśli chcę, aby mój domyślny iMac był nowy, mogę użyć Command+R aby pobrać system i zainstalować go, przywracając oryginalną konfigurację?
Sigur
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.