Pokaż zawartość pakietu z wiersza poleceń


14

Podczas pracy na terminalu często używam open .polecenia, aby otworzyć okno wyszukiwarki pokazujące bieżący katalog roboczy. Ale jeśli bieżący katalog jest faktycznie pakietem, takim jak .appaplikacja lub .vmwarevmmaszyna open .wirtualna, zamiast niej uruchamia aplikację lub maszynę wirtualną.

Jak mogę otworzyć okno wyszukiwarki pokazujące zawartość określonego pakietu?

Próbowałem open -A /System/Library/CoreServices/Finder.app ., ale to nie zadziałało.


Nie na komputerze Mac do przetestowania, ale próbowałeś po prostu użyć cd /System/Library/CoreServices/Finder.app? Jeśli to nie zadziała, usunę komentarz.
farsz

Założę się, że zgadywanie open -a Finder .nie działa, ponieważ dwukrotne kliknięcie pakietu aplikacji w Finderze powoduje uruchomienie aplikacji :).
Jason Salaz

Odpowiedzi:


3

Użycie open -Rpierwszego pliku w pakiecie działałoby, nawet jeśli pakiet nie ma Contentskatalogu:

reveal() (
  shopt -s nullglob
  for f; do
    a=("$f"/*)
    [[ -d $f && ${#a} != 0 ]] && open -R -- "${a[0]}" || open -R -- "$f"
  done
)

open -RJednak może być łatwiej po prostu wpisać i podać ścieżkę do pliku w pakiecie. Można powiązać menu-completew .inputrccelu ułatwienia wstawić ścieżkę pierwszego pliku.


9

Możesz po prostu cdwejść do pakietu, aby otworzyć go w terminalu, a następnie open Contentsotworzyć zawartość w Finderze.

Na przykład, aby otworzyć zawartość Safari.app w Finderze, możesz uruchomić następujące czynności:

cd /Applications/Safari.app
open Contents

1
Nie, nie wszystkie paczki mają Contentsfolder - .vmwarevmmaszyny wirtualne na pewno nie.
andrew


Innym rodzajem pakietu bez Contentsfolderu jest .xcodeprojpakiet. Można dostać przykład tutaj .
andrew

2
Zawartość bit jest tylko przykładem, wykonując cdw pliku .app jest to, czego szukasz, niezależnie od aplikacji wiązki ewentualnych zawartość.
farsz

1
open -R *

otwiera pakiet w Finderze. Ale uwaga: wybiera także każdy zawarty plik i folder. Zasadniczo może to być dla ciebie OK, ponieważ w większości przypadków jest to po prostu Contents.

Wygląda tak: Schalalalalala


2
Otwarcie * wydaje się bardzo złym pomysłem, szczególnie bez uprzedzenia ludzi, co zrobi w niewłaściwym katalogu (i skąd ktoś, kto nie dostanie katalogów, nawet nie wie, w którym jest). Czy powinien to być komentarz do tej drugiej odpowiedzi ?
bmike

@bike Wydaje mi się, że zapomniałeś opcji -R ...
Max Ried

0
open -R .

Od

man open

-R, --reveal Wybiera w Finderze zamiast otwierać.


-1

W wyszukiwarce kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację i wybierz polecenie „Pokaż zawartość”. Otwiera aplikację, a następnie możesz nawigować w załączonych folderach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.