Po ponownym podłączeniu laptopa do zewnętrznego monitora porty USB przestają działać


3

Aby odtworzyć mój problem:

  1. Uruchom laptopa (Macbook Pro, wersja 10.8.5), podłączając go do zewnętrznego monitora (Apple Thunderbolt Display), który ma mysz i klawiaturę podłączone do portów USB zewnętrznego monitora. (W tym momencie mysz i klawiatura USB nadal działają dobrze)

  2. Wyjmij kabel wyświetlacza Thunderbolt z laptopa.

  3. Ponownie podłącz kabel wyświetlacza piorun, ponownie włączając wyświetlacz zewnętrzny. Mysz USB i klawiatura nie działają i nie reagują.

Co ciekawe, Ethernet podłączony do zewnętrznego monitora działa, co sprawia, że ​​myślę, że problem jest odizolowany od portów USB. Podłączanie i ponowne podłączanie urządzeń USB do zewnętrznego monitora również nie działa.

Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest ponowne uruchomienie komputera.

Wszelkie pomysły na to, co się dzieje i jak to naprawić? Dzięki!


Wszystkie wiadomości z konsoli od rana, kiedy odtworzyłem problem: http://www.cameronnokes.com/sandbox/all-messages.log

Dziennik rozruchu (sudo dmesg): http://www.cameronnokes.com/sandbox/startup-log.txt


Czy możesz nam pomóc, publikując dziennik konsoli na znaczniku czasu wydarzenia.
Ruskes

Wyłącz Microsoft Outlook i spróbuj bez niego.
Ruskes

Odpowiedzi:


0

Dzięki @Buscar 웃 za odpowiedź. Problemem był Outlook. Dang Microsoft.

Wyłączenie programu Outlook przed ponownym podłączeniem kabla wyświetlacza Thunderbolt rozwiązuje problem z niereagującym urządzeniem USB.


Ogromne punkty bonusowe dla każdego, kto może zmusić MS do rozwiązania tego problemu w Outlooku 2011. Dla zainteresowanych komunikatami o błędach związanych z tym problemem, zobacz link do komunikatów konsoli powyżej.


Aktualizacja: w ogóle nie mam tego problemu w najnowszym systemie Mac OS X (mam teraz wersję 10.9.1), niezależnie od tego, czy program Outlook jest otwarty, czy nie.
ccnokes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.