iOS7 nie ufa komputerowi z systemem Linux


16

iPhone 4S iOS7

Linux Mint

Po podłączeniu telefonu do komputera z systemem Linux pojawia się następujący komunikat „Ufać temu komputerowi?”

Bez względu na to, ile razy stuknę „Zaufaj”, wiadomość pojawia się ponownie.

Nie mam tego problemu na moim komputerze z Win7.


1
Czy możesz wyjaśnić kilka rzeczy? Zakładam, że „Ufasz temu komputerowi?” wiadomość jest wyświetlana na iPadzie. Co dokładnie chcesz osiągnąć? Czy Twoje więzienie na iPadzie jest zepsute?
Kirk

Czy używasz iTunes na komputerze z systemem Windows, czy łączysz się z telefonem za pomocą sterowników o otwartym kodzie źródłowym / sterowników innych firm?
bmike

Korzystam z CrunchBang Linux waldorf na Lenovo Thinkpad X100e i próbuję „zaufać” mojemu połączeniu między moim Verizon iPhone 5 z iOS 7.0.3 (11B511) przy użyciu 100% oficjalnego iPhone 5, 5c i 5s Lightning Cable zakupionego bezpośrednio ze sklepu Apple (więc nie, to nie jest strącenie) i bez względu na to, ile razy kliknę „zaufaj”, nigdy nie zrobi ... Jednak jeśli kliknę „Nie ufaj”, zniknie, co, jak sądzę, lepiej ludzie doświadczają. Wygląda na to, że nikt jeszcze nie znalazł odpowiedzi, ale pomyślałem, że podzielę się tym, że nadal nie jestem w stanie naprawić tego problemu i mam nadzieję, że dostanę mo
DataSyncID

Oto rozwiązanie dla systemu Linux. Zakładam, że rozwiązanie Ubuntu będzie działać dla Linux Mint. askubuntu.com/questions/414490/…
John F.

Odpowiedzi:


5

To wydaje się być błędem w interakcji Ubuntu z urządzeniem iOS . Obecnie ten błąd jest nieprzypisany, więc poprawka może trochę potrwać.

Ostrzeżenie „Ufaj obecnie podłączonemu komputerowi” zostało opracowane przez firmę Apple, aby ostrzegać użytkowników o fałszywych ładowarkach USB, które mogłyby zagrozić urządzeniu .


To może być interesujące. Nowe alerty informujące o ustanowieniu połączenia danych na żywo - nowe alerty ostrzegające o braku ładowania urządzeń iPhone.
bmike

2

system zaufania jest przechowywany tylko wtedy, gdy masz zainstalowane i skonfigurowane iTunes w systemie hosta. który jest do bani.

więc jeśli chcesz odciążyć komputer roboczy, który nie ma iTunes, będziesz monitowany za każdym razem, gdy spróbujesz go podłączyć.

Chciałbym, żeby Apple właśnie się upiększyło i dało nam opcję typu „musisz odblokować urządzenie, aby uzyskać dostęp do pamięci”, którą ma Android.


Zadałem pokrewne pytanie tutaj: apple.stackexchange.com/questions/107579/... Czy możesz podać ostateczne źródło, że iTunes jest wymagany?
rafraf

2

Jest to znana niezgodność z iOS7 w libimobiledevicewersjach 1.1.5 i wcześniejszych. To było zgłaszane do programistów, a następnie stałe . Poprawka jest częścią wydania 1.1.6 .

Mogę osobiście potwierdzić, że widziałem ten sam problem w Fedorze 20 z libimobiledevice1.1.5. Aktualizacja do kompilacji testowej z libimobiledevice1.1.6 powinny rozwiązać ten problem, ale w rzeczywistości prowadzi do innych problemów SELinux .

Zakładając, że nie chcesz budować ze źródeł samodzielnie, musisz przekonać preferowaną dystrybucję Linuksa do pakietu, przetestowania i docelowo dostarczenia libimobiledevicewersji 1.1.6 lub nowszej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.