Usuń sekundy ciszy na końcu eksportu GarageBand


12

Ilekroć eksportuję utwór na dysk z GarageBand, automatycznie dodaje kilka sekund ciszy do końca.

Nie chcę tej ciszy, ponieważ pliki, które eksportuję, to miksy efektów dźwiękowych, które można odtwarzać ręcznie pojedynczo. Wiem, że mogę przejść do Audacity i ręcznie usunąć całą ciszę na końcu, ale wolałbym unikać poświęcania tyle czasu na sprzątanie po GarageBand.

Czy istnieje sposób, aby powiedzieć GarageBand, aby nie dodawał ciszy do końca eksportowanych utworów?

Odpowiedzi:


7

O ile mi wiadomo, GarageBand nie dodaje niczego na końcu eksportowanych ścieżek, ale eksportuje tyle, ile jest dźwięku w dowolnej ścieżce. Dlatego, aby uniknąć eksportowania dodatkowych „rzeczy”, zawsze należy utworzyć region pętli i eksportować z nim. Jak widać na poniższym obrazku, jestem na drugim miejscu 47 na „osi czasu”, jednak utworzyłem region (żółty pasek u góry), który zaczyna się na drugim 1 zamiast 0, tworząc 46 sekund spinacz.

Wyeksportowaną wersję można zobaczyć w krótkim czasie o długości 46 sekund, bez dodatkowej ciszy lub dźwięku.

GarageBand Shot

Aby utworzyć taki region, musisz aktywować „powtarzanie / zapętlenie” (obok przycisku Odtwórz w GarageBand). To stworzy dodatkową przestrzeń poniżej paska uderzeń (gdzie przesuwasz głowicę). Po najechaniu myszką na ten mały region kursor się zmienia. Możesz kliknąć i „przeciągnąć”, aby pomalować żółtą strefę. To strefa, która będzie się powtarzać w kółko.

Zawsze eksportuj z utworzoną strefą powtarzania / zapętlania, a Garageband tylko eksportuje to.

UWAGA: Logic Pro / Express zachowuje się tak samo podczas tworzenia odbić.

Na końcu osi czasu w prawym górnym rogu znajduje się przeciągalny kursor. Jeśli na najdłuższym utworze znajduje się poza końcem dźwięku, GB będzie zawierało tyle ciszy. Przeciągnij go z powrotem na koniec najdłuższego utworu lub pozostaw tyle sekund ciszy, ile chcesz.


1
Postępowałem zgodnie z instrukcjami i zadziałało, dzięki :-)

Cieszę się, że to też dla ciebie zadziałało;)
Martin Marconcini

„Przeciągalny kursor” w prawym górnym rogu końca osi czasu jest ukryty za poziomym sterowaniem powiększenia. Świetny interfejs użytkownika od Apple.
Oscar

0

Bardziej szczegółowo, aby zobaczyć zmianę kursora, zacznij od początku ścieżki. W Garageband 11 ikona regionu pętli znajduje się obok metronomu.


0

UWAGA:

Również przełącznik „Uwzględnij ogon” na stronie odrzuceń w LPX określa, czy długie ogony pogłosu są dodawane na końcu pliku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.